Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w dwóch szkołach równocześnie
Autor Wiadomość
anmar 

Post nr 1, Wysłany: 2008-01-15, 21:32   Kto zna sposób na roztrojenie się?

Pracuję w 3 placówkach. We wszystkich Rada Pedagogiczna jest w tym samym dniu i o tej sdamej godzinie. Zaden z dyrektorów nie chce m,nie zwolniC. Nie umię się rzotroić.
Co mam zrobić? Może L-4

malgala 
Administracja
matematyk-optymista

Przedmiot nauczania: matematyka
Post nr 2, Wysłany: 2008-01-15, 21:53   

anmar napisał/a:
Może L-4

Też wyjście tylko naciągane.
Sposobu innego poza dogadaniem się z dyrektorami nie znam. Gdyby wszyscy zdecydowanie zażyczyli sobie mojej obecności wzięłabym raczej urlop bezpłatny.

Jethro Tull 

Post nr 3, Wysłany: 2008-01-15, 21:53   Re: Kto zna sposób na roztrojenie się?

anmar napisał/a:
Pracuję w 3 placówkach. We wszystkich Rada Pedagogiczna jest w tym samym dniu i o tej sdamej godzinie. Zaden z dyrektorów nie chce m,nie zwolniC. Nie umię się rzotroić.
Co mam zrobić? Może L-4

no niestety takie są czasem sytuacje gdy sie pracuje w kilku placówkach. Któraś z tych placówek jest podstawowym miejscem pracy?

anmar 

Post nr 4, Wysłany: 2008-01-16, 02:30   

Chyba faktycznie napiszę o bezpłatny. Problem w tym, że w szkole która nie jest moją macierzystą placówką mam wychowawstwo.

michalborek 

Przedmiot nauczania: Język polski
Post nr 5, Wysłany: 2008-07-04, 08:33   Praca w dwóch szkołach - czy można mnie za to zwolnić?

Witam serdecznie.
Jestem nauczycielem mianowanym i posiadam umowę na czas nieokreślony na pełny etat. Ostatnio dostałem propozycje podjęcia dodatkowej pracy w innej szkole, w innej gminie i miejscowości. Technicznie jest możliwe, aby te dwie prace (1 cały obeny etat i pół nowego) pogodzić. Jednak mam pytanie - czy dyrektor w obecnej szkole może za to mnie zwolnić np. pod pretekstem, że zabieram pracę komuś, kto jej nie ma w ogóle lub ograniczyć etat do połowy? Czy prawo przewiduje możliwość podjęcia takich działań ze strony dyrekcji lub organu zarządzającego szkołą? Proszę o odpowiedź, gdyż muszę się zdecydować na tę dodatkową pracę już wkrótce.

Witold Telus 

Post nr 6, Wysłany: 2008-07-04, 09:35   

Nie może. Takie dodatkowe zatrudnienie osobiście mam już od 12 lat Jedyny problem to zgranie planów zajęć, ale da się to zrobić.

koma

Post nr 7, Wysłany: 2008-07-04, 10:23   

Na zatrudnienie dodatkowe w innej szkole musi wyrazić zgode obecny dyrektor. Przecież chodzi również o zgranie planów zajęć.

Jethro Tull 

Post nr 8, Wysłany: 2008-07-04, 19:20   

koma napisał/a:
Na zatrudnienie dodatkowe w innej szkole musi wyrazić zgode obecny dyrektor. Przecież chodzi również o zgranie planów zajęć.

nie musi wyrażać zgody ale też nie ma obowiązku "dostrajać" planu jeśli uzna, że będzie to godzić w interes jego szkoły i uczniów i wtedy z połówki etatu nici. Najlepiej iść do dyrka i zwyczajnie pogadać zanim podejmiesz te 1/2 etatu

Obywatel 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Post nr 9, Wysłany: 2008-08-22, 10:04   

Szkoła, w której masz tzw. pierwszy etat nie musi dostosowywać planu zajęć do Twoich innych miejsc pracy, choć może to zrobić jeśli dyrektor wykaże dobrą wolę. Formalnie natomiast pracodawca nie może nigdy nikomu zabronić podjęcia dodatkowej pracy, chyba że takie zastrzeżenie figuruje w umowie o pracę lub regulują to odrębne przepisy - np. w przypadku pracowników urzędów skarbowych. Taka świadomość wszechobecnych zakazów i ograniczeń pozostała w nas chyba jeszcze z PRLu. W innym temacie czytam, że nauczycielka poleciała do dyrektora pytać czy może założyć działalność gospodarczą :shock: :crazy: Nauczyciele, więcej odwagi, mniej asekuranctwa :!:

edzia 

Post nr 10, Wysłany: 2008-08-22, 11:37   

Obywatel napisał/a:
W innym temacie czytam, że nauczycielka poleciała do dyrektora pytać czy może założyć działalność gospodarczą
To się prawie nadaje jako kolejny pomysł do wątku "Legendy oświatowe" :wink:

izaAAAAAA 

Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Post nr 11, Wysłany: 2010-04-20, 19:42   praca w dwóch szkołach

PROSZĘ O PORADĘ jestem zatrudniona w jeden szkole i mam tam 24 godz, pracuje tam jako pedagog specjalny, a chciałabym dodatkowo zacząć pracę w innej jako nauczyciel mojego przedmiotu... jak to wygląda w praktyce?czy dyrekcja obecnej placówki może się nie zgodzić? bo mam wychowawstwo, więc i tak obowiązuje mnie 5 dni w tygodniu, ale chyba są przypadki, że dyrekcja zmniejsza do 4?

agadanuta 

Post nr 12, Wysłany: 2010-04-20, 19:55   

Mnie zmniejszono do 4. Ale tylko pod warunkiem, że da się tak ułożyć plan.

izaAAAAAA 

Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Post nr 13, Wysłany: 2010-04-20, 19:58   

czyli idą na rękę jak się ładnie poprosi...Zależy mi na obu pracach, bo w każdej robię coś innego. obawiam się tylko, czy liczba godzin nie będzie za duża... żeby dyrekcja się zgodziła.

agadanuta 

Post nr 14, Wysłany: 2010-04-20, 20:13   

TAk, rozmawiałam z dyrekcją pierwszej szkoły, czy zgodzi sie zmniejszyć mój etat, abym mogła pracować w drugiej na pół. Zależało mi na nowym doświadczeniu, bo była to szkoła innego typu. Oczywiście zgodzono się z chęcia :)
Natomiast teraz nie do końca fajnie to wygląda, bo niestety wypada nieraz tak, że muszę się z jednej, czy drugiej szoły zwalniać, by zdążyć z jednej do drugiej, gdy np. są gdzieś skrócone lekcje z jakichś ważnych powodów; lub w innych przypadkach. Dyrekcja pierwszej szkoły jest z tego powodu niezadowolona.

Witold Telus 

Post nr 15, Wysłany: 2010-04-20, 21:58   

Niestety skutki uboczne. Wiem coś o tym, sam pracuję w czterech szkołach naraz.

Odpowiedz do tematu