Wybór dyrektora szkoły

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Wybór dyrektora szkoły

Postautor: Suzanna » 2011-12-12, 19:39

Obowiązkowa lektura to nie poradniki tylko Ustawa o systemie oświaty i KN. Tam jest wszystko napisane a warto się szczególnie zainteresować ze względu na zmiany, któe dotyczą także poruszanego wątku. Pozdrawiam

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Wybór dyrektora szkoły

Postautor: marek474 » 2012-04-11, 14:39

Witam! Proszę o odpowiedź jak to jest z głosowaniem przy wyborze dyrektora, mianowicie: sytuacja u nas w szkole powiedzmy nieciekawa, będzie konkurs na dyrektora, jest kontrkandydat (kiedyś też był dyrektorem u nas w szkole). Rodzice i luzaccy nauczyciele są za kontrkandydatem, znów będzie można robić co się chce, a rodzice będą szkołą rządzili, ale mniejsza z otoczką. Jak wygląda samo głosowanie, czy każdy z członków komisji ma 1 głos, czy 2? Wiem pytanie śmieszne i logika mówi, że 1 głos, ale słyszałem opcję i osoba która idzie z rady ją potwierdza, że niby już kiedyś na takiej komisji była i najpierw głosują nad kandydatem nr 1, a potem nad kandydatem nr 2, czy każdy ma 2 głosy, nie chce mi się w to za bardzo wierzyć. Ale niech wypowie się ten co wie. A skład jest taki: 1 osoba z PR, 1 osoba z RR, 3 z Organu Prowadzącego, 2 z Organu Nadzorującego i 2 przedstawicieli związków.
Pozdrawiam!


Wróć do „Prawo oświatowe”