Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

haron123
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-18, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Postautor: haron123 » 2011-02-18, 13:10

Dzień dobry.
Zainteresowało mnie zagadnienie, które zostało poruszone przez Pana na forum, a mianowicie korelacja między poziomem wykształcenia nauczyciela a wynagrodzeniem. Jestem od 2002 roku nauczycielem w szkole średniej. Doktorat obroniłem w 2003 roku. Obecnie jestem nauczycielem dyplomowanym. Słusznie Pan zauważył, iż nie ma pełnego powiązania między poziomem wykształcenia nauczyciela, a minimalną stawką zasadniczą wynagrodzenia. Bardzo chętnie zaangażowałbym się w jakąś "grupę działania", która monitowałaby w Ministerstwie Edukacji w sprawie uregulowania w/w kwestii.
Proszę o kontakt.
Pozdrawiam
JM

bietka
Posty: 9
Rejestracja: 2009-08-26, 10:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Postautor: bietka » 2011-02-20, 18:17

Kochani. Czemu służy ta dyskusja? Podanie do dyrektora o dofinansowanie studiów III stopnia i na studia III stopnia , niestacjonarne. (Czy w dalszym ciagu obowiazuje srednia ze studiów jako jede z najważniejszych warunków ubiegania sie o przyjecie :D ?)

jgdk
Posty: 21
Rejestracja: 2011-06-19, 17:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Postautor: jgdk » 2011-08-30, 21:55

Mam doktorat, rozpoczęłam pracę w szkole średniej, nie dostałam żadnego dodatku z tego tytułu. Dostałam pensję jak zwykły stażysta. Niestety mam za mało lat stażu pracy, żeby móc zostać z awansu nauczycielem kontraktowym. Choć dorobek naukowy mam odpowiednio duży ale brakuje mi 2 lat stażu pracy.
"Łatwo jest wychować łatwe dziecko, trudno - trudne"
Barbara Arska-Karyłowska

Awatar użytkownika
SZYSZKA88
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-24, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Postautor: SZYSZKA88 » 2011-08-30, 22:10

A wykładasz/wykładałaś na uczelni? Bo o ile się nie mylę, w KN jest wzmianka o nauczycielach akademickich odnośnie 'przeskoczenia' stażu. Też mnie ten temat interesuje, bo w przyszłości chciałabym zrobić doktorat. Czy to się w jakiś sposób 'opłaca' w szkole średniej?

Martynahistoryczka
Posty: 36
Rejestracja: 2012-03-24, 17:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podkarpackie

Zarobki nauczyciela a tytuł naukowy doktora

Postautor: Martynahistoryczka » 2012-04-10, 22:39

Na pewno są wśród Was osoby posiadające doktorat. Jak to się ma do zarobków? Czy są wyższe? Spotkałam się z różnymi opiniami. KN nie precyzuje zagadnienia dokładnie, poza tym jest niedostosowana do Ustawy o Szkolnictwie Wyższym, gdzie studia III stopnia są de facto "wyższym"wykształceniem. A zapis o wynagrodzeniu zależnym od stopnia wykształcenia istnieje...

P.S. Dydaktycy uczelniani, a zarazem szkolni praktycy o takich wyższych stawkach wspominają. Wśród znajomych posiadających ten tytuł jest natomiast różnie. Proszę zatem o wypowiedzi :D

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Postautor: Yoka » 2012-04-11, 08:55

w zwykłych szkołach państwowych (nie wiem, jak na wyższych), nie ma wyższej pensji dla osób z tytułem dr, mają ten sam zarobek co ci z mgr zależnie od stopnia awansu oczywiście.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Wynagrodzenie nauczyciela a doktorat

Postautor: linczerka » 2012-04-11, 18:18

w zwykłych szkołach państwowych (nie wiem, jak na wyższych), nie ma wyższej pensji dla osób z tytułem dr, mają ten sam zarobek co ci z mgr zależnie od stopnia awansu oczywiście.

No to dwie różne informacje. U nas doktor ma wyższe zarobki. Byliśmy wszyscy ciekawi, więc zapytaliśmy o to (2 lata temu). Nie wiem natomiast, jak wysokie są w porównaniu do magisterskich. Informacja oparta tylko i wyłącznie na rozmowie z doktorem.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Prawo oświatowe”