Wniosek o nauczanie przedmiotu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: Afroditte » 2013-02-08, 20:55

Witam wszystkich. Jak sądzicie - czy nauczyciel danego przedmiotu w szkole może, np. na godzinach karcianych bądź kółkach płatnych, nauczać przedmiotu do którego ma kwalifikacje (ale nie uczy go w danej szkole) i czy potrzebna jest do tego zgoda dyrekcji lub jakieś oficjalne pisma?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: linczerka » 2013-02-08, 21:08

Afroditte, nie ma chyba szans. Na godzinach karcianych nie można prowadzić przedmiotu obowiązkowego. http://www.men.gov.pl/images/pdf/stanow ... yciela.pdf
A kółka nie są do prowadzenia przedmiotu. Nie sądzę, by ktoś dał Ci na to pozwolenie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: Afroditte » 2013-02-09, 20:28

Dziękuję, linczerka, ale ja sama chyba źle się wyraziłam bądź mnie nie zrozumiałaś :wink:
Chodzi mi o sytuację, w której nauczyciel jednego przedmiotu na zajęciach "karcianych" prowadzi powiedzmy koło zainteresowań (lub wyrównawcze) z drugiego przedmiotu do nauczania którego również ma kwalifikacje.

Przykład:
Pani X ma kwalifikacje do nauczania przedmiotu chemia i fizyka. W danej szkole uczy tylko chemii. Chciałaby na "karcianych" robić za zajęcia z fizyki.
Może?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: linczerka » 2013-02-09, 21:05

Może. :) Jam jest żywy przykład.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: Afroditte » 2013-02-12, 17:27

:D :D :D

I nie trzeba żadnych pism, podań, wniosków? Super by było.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: iluka » 2013-02-12, 17:44

Nie ,,by było,, tylko tak jest. Chyba, że nie owszystkich Twoich walorach/kwalifikacjach dyrekcja wie = ma w Twoich aktach osobowych... :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: Afroditte » 2013-02-12, 18:56

Dzięki! :D

A jeśli chodzi o pozalekcyjne zajęcia płatne, tzw. kółka - czy można zmienić samowolnie ich charakter? Przykładowo, jeśli mam przydzielone 6 kółek z chemii, to mogę np na trzech robić zajęcia z fizyki a na pozostałych trzech z chemii? Czy do takiej zmiany już konieczne byłoby zgłoszenie dyrektorowi? Ustne wystarczyłoby czy pisemnie trzeba wystąpić z wnioskiem? A co jeśli ten by się na to nie godził? Może odmówić?

W mojej szkole jest wiele zajęć pozalekcyjnych z jednego przedmiotu a inne są pomijane i właśnie z tego innego przedmiotu ja mogłabym podciągnąć uczniów.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wniosek o nauczanie przedmiotu

Postautor: iluka » 2013-02-12, 19:38

Afroditte pisze:A jeśli chodzi o pozalekcyjne zajęcia płatne, tzw. kółka - czy można zmienić samowolnie ich charakter?
ABSOLUTNIE N I E !!! One są przecież ujęte w arkuszu org szkoły zatwierdzonym przez OP?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”