Wcześniejsza emerytura na starych zasadach

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ilona Z
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-02, 14:20
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Wcześniejsza emerytura na starych zasadach

Postautor: Ilona Z » 2013-06-02, 14:33

Witam, mam skończone 54 lata, 30 lat przepracowałam w szkole. mam studia dzienne, czteroletnie, jednak ze względu na urlop dziekański (dla poratowania zdrowia) łącznie studiowałam pięć lat. Studia rozpoczęłam w roku 1978, więc do roku 2008 miałabym równo 30 lat jako nauczyciel, jeśli w okres studiów wliczyć też rok urlopu dziekańskiego (dla poratowania zdrowia). Jednak nie wiem czy zgodnie z przepisami urlop taki liczy się do stażu i czy w związku z tym nabrałam praw do wcześniejszej emerytury na starych zasadach.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wcześniejsza emerytura na starych zasadach

Postautor: krg54 » 2013-06-02, 23:58

No, niestety. Do końca 2008 r. nie spełniłaś warunków koniecznych do uzyskania emerytury nauczycielskiej bez względu na wiek z art.88 KN. Zabrakło Ci tego 1 roku, kiedy byłaś na urlopie dziekańskim, bez względu na to, z jakiego powodu. Do wymaganego okresu zatrudnienia (składkowego i nieskładkowego) zalicza się okres nauki w szkole wyższej na jednym kierunku, pod warunkiem ukończenia tej nauki, w wymiarze określonym w programie studiów. Urlop dziekański na pewno nie jest okresem zaliczanym do programowego okresu nauki.

Ilona Z
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-02, 14:20
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wcześniejsza emerytura na starych zasadach

Postautor: Ilona Z » 2013-06-03, 10:47

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.


Wróć do „Prawo oświatowe”