Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: linczerka » 2013-06-04, 23:37

A czy będąc mianowany miałeś pełny etat?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: iluka » 2013-06-04, 23:37

Nie znamy dokładnie sytuacji... a dyr. zawsze może coś pod takie wytłumaczenie podciągnąć.
Ale zacznij szukać dobrego adwokata i do sądu leć.
Może jeszcze wcześniej spróbuj porozmawiać...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

varadero
Posty: 20
Rejestracja: 2013-06-04, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: varadero » 2013-06-04, 23:46

W tej szkole nie, ponieważ jestem dopiero od września 2012roku.

potrzeba wynikająca z organizacji nauczania --> tzn jest przedmiot a potem go nie ma, nie zależy to od ilośći godzin.

To chyba nie dotyczy j.polskiego bo nie może przecież zniknąć ze szkół.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: iluka » 2013-06-05, 00:12

1. Rozmowa z dyr. szk.
2. Sąd Pracy
Powodzenia , szczęścia i siły, a przede wszystkim dobrego adwokata życzę. I daj znać, jak to się skończy :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-05, 12:13

albo zamiast rozmowy pismo do dyrektora w stylu: "W związku ze zwiększeniem ilości oddziałów w roku szkolnym....., zwracam się z uprzejmą prośbą o ....."
Możliwe, że dyrektor nie dał Ci całego etatu w obawie, że w przyszłości nie będzie w stanie zapewnić dla Ciebie godzin..... albo też zadziałały inne "prawa"... Idąc do sądu raczej nic nie wskórasz,a "zniechęcisz" do siebie dyrektora (masz zatrudnienie na czas określony) i pozostanie opinia "rozrabiaki". Sam musisz to rozważyć lub szukać gdzieś całego etatu....

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-05, 12:13

albo zamiast rozmowy pismo do dyrektora w stylu: "W związku ze zwiększeniem ilości oddziałów w roku szkolnym....., zwracam się z uprzejmą prośbą o ....."
Możliwe, że dyrektor nie dał Ci całego etatu w obawie, że w przyszłości nie będzie w stanie zapewnić dla Ciebie godzin..... albo też zadziałały inne "prawa"... Idąc do sądu raczej nic nie wskórasz,a "zniechęcisz" do siebie dyrektora (masz zatrudnienie na czas określony) i pozostanie opinia "rozrabiaki". Sam musisz to rozważyć lub szukać gdzieś całego etatu....

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-05, 12:14

albo zamiast rozmowy pismo do dyrektora w stylu: "W związku ze zwiększeniem ilości oddziałów w roku szkolnym....., zwracam się z uprzejmą prośbą o ....."
Możliwe, że dyrektor nie dał Ci całego etatu w obawie, że w przyszłości nie będzie w stanie zapewnić dla Ciebie godzin..... albo też zadziałały inne "prawa"... Idąc do sądu raczej nic nie wskórasz,a "zniechęcisz" do siebie dyrektora (masz zatrudnienie na czas określony) i pozostanie opinia "rozrabiaki". Sam musisz to rozważyć lub szukać gdzieś całego etatu....

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-05, 12:16

przeprasza, ale wyświetlał mi się błąd wysyłania :(

varadero
Posty: 20
Rejestracja: 2013-06-04, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: varadero » 2013-06-05, 12:39

okej, tylko obawiam się, że w mojej szkolę Panują ''układziki''

Dyrektor wolał dać swoim znajomym nad etat. To jest w tym wszystkim najgorsze, zwykłe chamstwo, przez cały rok ani jedneko dnia nie wziąłem sobie wolnego, chodzę na wszystkie dodatkowe wyjścia ze szkoły, a teraz taka odpłata.

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: małpamarta » 2013-06-05, 16:33

Szczegółowych przepisów prawa nie znam ale mogę poradzić coś takiego: zanim do sądu to proszę wybrać się do Wydziału Edukacji i tam zapytać o sprawę. U mnie w szkole dyrektor chciał zrobić coś niezgodnego z prawem więc koleżanka poszła, przedstawiła sytuację i zapytała o co chodzi a kiedy okazało się, że szef zamierzał złamać prawo pogroziła tam sądem- jeszcze tego samego dnia dyrektor dostał telefon z Wydziału i zmienił arkusz.
Nie muszę dodawać, że koleżanka nie jest teraz zbyt popularna w sekretariacie ale prawo to prawo i o ile ktoś nie przypilnuje sobie tego sam to widać dyrekcja też tego może nie zrobić.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem...

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: Ignatius » 2013-06-05, 21:33

Odpowiedź na Twoje pytanie jest na forum oskko.
Byłem ciekawy i doczytałem to doczytałem, bo u mnie w szkole, koleżanka ma podobną sytuację.
Niestety, dyrektor nie ma obowiązku przydzielać ci tych godzin.

yasmin32
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-30, 19:46
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: yasmin32 » 2013-06-06, 18:45

Witam, podobny problem ma moja przyjaciółka - nauczyciel wychowania przedszkolnego, mianowana chyba 4 lata temu i od tamtej pory tylko części etatu. Oczywiście dyrektorowi nie przeszkadza to zatrudniać nowych nauczycieli tuż po studiach, bez stopni awansu na pełne etaty. Koleżanka dostaje zawsze od września wrpawdzie dodatkowe godziny, ale cały czas jest stratna i oczywiście nie może przejść na zatrudnienia na podstawie mianowania. Ma umowę na czas nieokreslony i warunki do uzupełnienia etatu powtarzają się co roku. Chyba już czwarty rok czeka na zmianę sytuacji, ale zapowiedział jej, że od września będzie znów na 1/2. Będą natomiast zatrudniane tegoroczne absolwentki na cały etat. Poradźcie proszę co z tym można zrobić, bo zwykła rozmowa z dyrektorem do niczego nie prowadzi. Mogłaby pójść na skargę do UM, ale nie chce pogorszyć jeszcz bardziej swojego losu w tej placowce. Stary nie pała do niej zbytnią sympatią i utyskuje przy każdej okazji, a jeszcze częściej bez okazji. Bardzo proszę o informację, co można by jej doradzić, sama niestety nie jestem z branży :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel mianowany - 1/2 etatu a warunki na cały etat

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-10, 12:18

varadero pisze:okej, tylko obawiam się, że w mojej szkolę Panują ''układziki''

Dyrektor wolał dać swoim znajomym nad etat. To jest w tym wszystkim najgorsze, zwykłe chamstwo, przez cały rok ani jedneko dnia nie wziąłem sobie wolnego, chodzę na wszystkie dodatkowe wyjścia ze szkoły, a teraz taka odpłata.


I na własnej skórze nauczyłeś się, że należy siebie szanować. Należało raczej iść na wódkę z dyrektorem, niż udowadniać, że jesteś "dyspozycyjny i niezastąpiony" - takie jest niestety życie, że nie zawsze nasze starania są doceniane ;-)


Wróć do „Prawo oświatowe”