Rozkład materiału

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Rozkład materiału

Postautor: Pearl » 2013-07-15, 12:29

Chciałam zapytać osoby, które pisały już swoje plany na rok szkolny, co w przypadku kiedy w trakcie roku szkolnego chcę coś zmienić? Zabieram się do pisania własnego rozkładu materiału i trochę mam strach by to wszystko miało ręce i nogi...może jakieś wskazówki? Proszę.
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 14:33 przez Pearl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozkład materiału

Postautor: iluka » 2013-07-15, 12:45

Pearl pisze:co w przypadku kiedy w trakcie roku szkolnego chcę coś zmienić?
To się zmienia, dodaje, ujmuje, przesuwa w terminie... :) Dodaj sobie na końcu tabelki UWAGI i tam sobie te ewentualności odnotuj dla pamięci czy wyciągnięcia wniosków na przyszły rok :idea:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Rozkład materiału

Postautor: linczerka » 2013-07-15, 14:40

Poprawiłam temat.
Iluka dobrze radzi.
Programy i rozkłady są elastyczne.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozkład materiału

Postautor: iluka » 2013-07-15, 15:19

Za realizację podstawy programowej odpowiada nauczyciel i sprawujący nad nim nadzór pedagogiczny dyrektor szkoły. Rozkłady materiału nauczania, plany dydaktyczne, mają charakter pomocniczy w zaplanowaniu pracy w danym roku szkolnym dla samego nauczyciela, pozwalają też dyrektorowi kontrolować prawidłowość realizacji podstawy programowej w kierowanej przez niego szkole. Żaden akt prawny nie nakłada na nauczyciela obowiązku dosłownej realizacji przewidzianych w rozkładzie materiału tematów. Jak już zostało wspomniane, nauczyciel odpowiada za realizację podstawy programowej. Dlatego, nauczyciel ma prawo w ciągu roku szkolnego modyfikować rozkład materiału. Może to wynikać z braku postępów w nauce uczniów, nieobecności nauczyciela z powodu choroby itp. Natomiast, czy te modyfikacje powinny być uwzględniane w formie pisemnej i ewentualnie akceptowane przez dyrektora szkoły, zależne jest już od niego.

The sun is on my side
And takes me for a ride
I smile up to the sky
I know I'll be all right
:sunny:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”