Czy mogę uczyć w-fu?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

szczypior84
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-29, 15:18
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Czy mogę uczyć w-fu?

Postautor: szczypior84 » 2014-01-29, 15:26

Witam,

skończyłem Kulturoznawstwo (licencjat) i pracuję w tym zawodzie. W trakcie jednak stwierdziłem, że moją pasją są zajęcia sportowe i chciałbym uczyć w-fu w szkole (podstawowa i gimnazjum). Zrobiłem sobie podyplomowo Kurs Pedagogiczny (3 semestry), dodatkowo zostałem instruktorem sportu ze specjalizacją piłki ręcznej i nożnej. Czy mogę uczyć wychowania fizycznego? Czy muszę jeszcze oddzielnie zrobić sobie podyplomowo wychowanie fizyczne? Czy ewentualnie mogę zacząć uczyć, a w trakcie zrobić te wychowanie fizyczne? Poproszę o szczegółowe informacje.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy mogę uczyć w-fu?

Postautor: iluka » 2014-01-29, 18:13

szczypior84 pisze:zostałem instruktorem sportu ze specjalizacją piłki ręcznej i nożnej. Czy mogę uczyć wychowania fizycznego?
Nie.
szczypior84 pisze: Czy muszę jeszcze oddzielnie zrobić sobie podyplomowo wychowanie fizyczne?
Tak.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

szczypior84
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-29, 15:18
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy mogę uczyć w-fu?

Postautor: szczypior84 » 2014-02-01, 10:52

Dzięki Iluka za odpowiedź. A czy mógłbym zacząć uczyć w szkole jednocześnie robiąc podyplomowo wychowanie fizyczne?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy mogę uczyć w-fu?

Postautor: iluka » 2014-02-01, 11:22

Moim zdaniem raczej nie, ale może znajdzie się dyrektor zdesperowany brakiem pełnokwalifikowanego nauczyciela WF i Cię zatrudni.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

gorzki
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy mogę uczyć w-fu?

Postautor: gorzki » 2014-05-31, 19:44

W tej chwili nie masz uprawnień do nauczania wychowania fizycznego. Sam kurs pedagogiczny nie daje takich uprawnień. Najlepsze byłyby ukończone studia magisterskie z wychowania fizycznego. Jest możliwość ,tak jak w Twoim przypadku podjęcia pracy w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego, o ile podejmiesz studia uzupełniające Twoje kwalifikacje zawodowe (najlepiej magisterskie zaoczne) i na pracę w szkole zgodzi się organ nadzorujący, czyli kuratorium oświaty.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”