Szkoła podstawowa - rozmowa o pracę

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Szkoła podstawowa - rozmowa o pracę

Postautor: evelynka997 » 2014-08-19, 18:18

Za tydzien mam rozmowe kwalifikacyjna w publicznej podstawowce na stanowisko nauczyciela j. angielskiego. Czy ktos miał kiedys taka rozmowę? jakich pytan mogłabym sie spodziewać? :)
Proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Szkoła podstawowa - rozmowa o pracę

Postautor: Elsewhere » 2014-08-19, 18:24

Oj tak... kiedyś, dawno temu też miałam taką rozmowę ;). Pytania mogą być różne w zależności od dyrektora, z którym pewnie będziesz rozmawiać, np. Jakie są Twoje mocne i słabe strony? Dlaczego akurat szkoła podstawowa? Co możesz sobą zaoferować uczniom jako nauczyciel języka angielskiego? Jakie jest Twoje doświadczenie? itp.
To takie standardy raczej, ale znam przykład mojej koleżanki, która będąc na takiej rozmowie została zapytana kto jej zdaniem jest lepszym kierowcą mężczyzna czy kobieta :shock: .

W każdym razie, wiem, że łatwo się mówi, ale nie spinaj się i postaraj się rozmawiać w swobodnie... Powodzenia :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoła podstawowa - rozmowa o pracę

Postautor: iluka » 2014-08-19, 19:31

Elsewhere pisze: postaraj się rozmawiać w swobodnie...
ale nie luzacko. I patrz w oczy rozmówcy. I nie śpiesz się z odpowiedziami - to nie wyścigi - z namysłem.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szkoła podstawowa - rozmowa o pracę

Postautor: Kamila86 » 2014-08-19, 19:39

Ja swoją dość dobrze pamiętam, bo to było rok temu. Miałam nawet dwie rozmowy, jedną po polsku, drugą po angielsku! Po polsku miałam pytania typu: czy mam doświadczenie, jaki mam kontakt z dziećmi, dlaczego chce być nauczycielem, dlaczego w podstawówce, jak zamierzam się dokształcać, jak poradziłabym sobie z bardzo niegrzecznym dzieckiem na lekcji - tyle pamiętam.
A po angielsku to na przeróżne tematy, chociażby wyjazdy za granicę, zainteresowania.


Wróć do „Języki obce”

cron