Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

WiktoriaHen
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-26, 15:33
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: WiktoriaHen » 2014-08-26, 15:45

Hej,
Stworzyłam ten wątek, żeby powymieniać się informacjami odnośnie udzielania korepetycji. Powiedzcie mi jakie macie sposoby prowadzenia korepetycji, z jakich materiałów korzystacie, czy w jakiś sposób nagradzacie swoich uczniów, czy korzystacie z różnych gier i zabaw, jakie jest Wasze doświadczenie jeśli chodzi o udzielanie korepetycji? Czy wydarzyło się coś złego podczas zajęć? Ja udzielam już od 3 lat korepetycji z języka angielskiego, zawsze staram się realizować podręcznik ucznia ewentualnie sama przygotowuję dodatkowe zadania z danego materiału ,w zależności od wieku gramy w rożne gry i zabawy (memory, wisielec, wykreślanka, quizy)


Pozdrawiam :)
Wiktoria

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: koma » 2014-08-26, 22:22

Hmmm...

Korepetycje mają na celu osiągnięcie realnego efektu - różnego w zależności od potrzeb.
Albo masz wyciągnąć delikwenta z jedynki - albo spowododować, że będzie miał szóstkę z przedmiotu.

NA PEWNO celem korków nie jest realizacja zadań z podręcznika:))
Chyba musiałabyś zweryfikować swoje metody i dostosować je do celu korepetycji...;)

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: Kamila86 » 2014-08-26, 23:14

Ja głównie dawałam korki maturzystom, bo najlepiej się w tym czułam. Na pewno nie przerabiałam ich podręcznika :) Materiały miałam swoje, dużo speakingu, listeningu, use of english. Żadnych zabaw, bo nie ten wiek. Teraz już nie udzielam korepetycji, bo nie mam czasu. Albo inaczej, szkoda mi cennego czasu.

NA PEWNO celem korków nie jest realizacja zadań z podręcznika:))

Sęk w tym, że niektórzy właśnie po to chodzą na korki, albo żeby robić zadania ze szkoły.

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: psyikoty » 2014-08-27, 06:42

No pewnie, że są tacy uczniowie, którzy chcą na bieżąco własną książkę robić. I ja się dostosowuję.

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: evelynka997 » 2014-09-16, 17:42

A wiecie może gdzie mogłabym znaleźć jakies stronki gdzie są jakies jakies materiały/cwiczenia do wydruku? Zamierzam udzielac korepetycji dzieciom z podstawówki i młodziezy gimnazjalnej. Mam troche swoich materiałów, ale wydaje mi sie, ze na cały rok to za mało. Gdzie mogłabym znaleźć jakies listeningi/readingi z ćwiczeniami (poziom elementary) które mogłabym sciągnac na komputer?

maddison2
Posty: 1
Rejestracja: 2015-03-19, 06:03
Przedmiot: Przyroda, Plastyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: maddison2 » 2015-03-19, 06:14

przełamywania barier i pracy zespołowej, plus indywidualne spotkania z uczniami w związku z ich problemami. Wiem o czym chcę gadać, jak prowadzić, ale nie rozumię o co chodzi z tym harmonogramem, mam te 70 godz rozpisać w tabelę, kiedy co i ile będzie trwać, czy wystarczy w kilku zdaniach, że np. w ramach projektu... przeprowadzone będą warsztaty o... w dniach.... (i wymienić tematykę zajęć z datami ), dodatkowo będą przeprowadzone indywidualne spotkania? Czy ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii mógłby mi pomóc? Nie chcę gotowca, tylko wskazówki.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Doświadczenie w udzielaniu korepetycji

Postautor: sharkinator » 2015-03-19, 09:16

tak, masz rację

Co to wgl jest?


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”