Nagroda jubileuszowa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Nagroda jubileuszowa

Postautor: Boguś » 2008-01-20, 15:50

W lutym będę miał 20 lat stażu pracy, czy nagroda jubileuszowa będzie naliczana od pensji po podwyżce?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nagroda jubileuszowa

Postautor: malgala » 2008-01-20, 16:37

Obawiam się, że w lutym nie będzie jeszcze aktualnych tabel. Teraz jest tylko projekt.

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: Nagroda jubileuszowa

Postautor: Jolcik » 2008-01-20, 19:50

O ile wiem to nagroda jubileuszowa jest naliczana jako średnia za ostatni rok, czyli podwyżka tego nie obejmie
Pozdrawiam - Jola

Emeryt
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-23, 20:44
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Nagroda jubileuszowa po 35 latach pracy

Postautor: Emeryt » 2008-03-23, 21:34

Witam serdecznie w okresie świątecznym

Szukam jakiejkolwiek pomocy w takim problemie:
W zeszłym roku przeszedłem na emeryturę (34 lata pracy). Wcześniej dopytałem się i uzyskałem potwierdzenie (niestety tylko słowne i tutaj błąd) czy dostanę nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy, zgodnie z przepisem:

W wypadku rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 1 rok, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagroda ta przysługuje i wypłaca się ją w dniu rozwiązania stosunku pracy.


Po rozwiązaniu stosunku pracy (31.08.2007) złożyłem odpowiednie papiery i poinformowano mnie, że nagroda nie przysługuje, ponieważ, (o zgrozo!) brakuje mi dokładnie 1 dnia pracy do nagrody - tj. do 35 lat!

Okres zatrudnienia nauczyciela rozpoczyna się z dniem 1.09, jeżeli mówimy o pełnym roku, to kończy się on dokładnie 31.08. Wydaje się to logiczne, że nie przechodzi się od 2.09 na emeryturę a właśnie po pełnym roku ...

Nie pomogły żadne pisma odwoławcze i interwencje. Zamierzam oddać sprawę do sądu.
Proszę o jakiekolwiek informacje i komentarze na ten temat, również na prywatną skrzynkę tutaj na forum.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Nagroda jubileuszowa

Postautor: Boguś » 2008-03-23, 22:29

Zgodnie z przepisami nabyłeś prawo do otrzymania nagrody


§ 4.

W przypadku rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.


Podstawa Prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
z dnia 30 października 2001 r.
w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania.
(Dz.U. z 2001r. Nr 128, poz. 1418)


Chyba , ze 1 dzien brakuje Ci do 34 lat pracy to wtedy nie otrzymasz jubileuszówki ( policz dokładnie wszystkie przepracowane dni pracy, można w necie znaleźć odpowiedni program, który szybko to policzy, wprowadza sie tylko okresy zatrudnienia)

Emeryt
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-23, 20:44
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nagroda jubileuszowa

Postautor: Emeryt » 2008-03-23, 22:53

Pełne, udokumentowane 34 lata. Dlatego zdecydowałem się na emeryturę.
Nie wiem jakie podjąć kroki prawne w tej sprawie, od czego zacząć batalię.


Wróć do „Prawo oświatowe”