Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Dorota_D3
Posty: 13
Rejestracja: 2007-10-25, 16:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

język angielski

Postautor: Dorota_D3 » 2008-05-15, 15:32

Właśnie dowiedziałam się, że wielce prawdopodobne jest (są takie projekty), że od roku szk. 2009/2010 nauczyciele nauczania zintegrowanego będą musieli mieć ukończony kierunek język angielski w nauczaniu zintegrowanym. Zmienić się ma siatka godzin tzn. nie 18 + 2 godziny j. angielskiego, tylko 20 godzin nauczania zintegrowanego w tym 2 godz. angielskiego, wszystkie prowadzone przez jednego nauczyciela. Nie wiem czy jest to możliwe, żeby z dnia na dzień stracić uprawnienia. Co o tym sądzicie? Nam taką informację przekazał dyrektor.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: edzia » 2008-05-15, 20:36

Nieprawda! Owszem, byłaby to idealna sytuacja nauczyciel od NZ i jednocześnie anglista. Ale jeśli tak nie będzie, to angielskiego będzie uczył inny nauczyciel niż NZ, anglista. Musi on tylko korelować treści nauczania z nauczycielem NZ

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: fajnyprofesor » 2008-10-28, 17:50

Jeste m nauczycielem wychowania przedszkolnego. Mam tytuł magistra wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej (2000 r). Prace magisterska pisałam z rozumienia metafory u dzieci 9-letnich. Czy dzisiaj mogę szukac pracy w szkole, nie mając w tytule ukonczonych studiów "kształcenie zintegrowane" ? Czy muszę podjąć studia podyplomowe w tym kierunku?

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: hanamat » 2008-10-29, 10:00

Masz pełne uprawnienia do pracy w kl. I-III i w przedszkolu, a kształcenie zintegrowane to forma pracy jaka jest obecnie stosowana w edukacji wczesnoszkolnej/nauczaniu poczatkowym.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim

Postautor: nadia » 2008-10-29, 13:39

EDUKACJA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
Czas trwania – 3 semestry.
Studia kwalifikacyjne skierowane do nauczycieli, posiadających ukończone studia wyższe oraz przygotowanie pedagogiczne. Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w nowe kwalifikacje zawodowe do prowadzenia zajęć dydaktycznych w przedszkolu oraz szkole podstawowej (klasy I-III) w języku angielskim.
Bardzo proszę o odpowiedź czy po takim kierunku studiów można nauczac języka angielskiego w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Znalazłam taki właśnie kierunek na jednej z uczelni i zastanawiam się jakie tak naprawdę daje on kwalifikacje. Czy ktoś z Was może orientuje się?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-29, 14:39

studia chyba sa skierowane do tych z certyfikatami. Nie wiem czy mimo takiej podyplomówki nie będzie żądania dyplomu wykazującego znajomość języka angielskiego.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: nadia » 2008-10-29, 15:03

Z tego co mi powiedziała pani z którą rozmawiałam przez telefon to wymagana jest podstawowa znajomość angielskiego.Nie mówiła nic o certyfikacie.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: nadia » 2008-10-29, 18:04

Czy ktoś z Was skończył może taki kierunek? Jakie tak naprawdę daje on uprawnienia i jakich przedmiotów uczą się studenci na tym kierunku?

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: ms.elephant » 2008-10-29, 18:46

Ja kończyłam podyplomówkę z "Nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej". Aby uczyć w szkole państwowej, w klasach I - III muszę mieć oprócz takich studiów metodycznych także potwierdzenie znajomości języka angielskiego, czyli przynajmniej egzamin FCE (choć chyba ostatnie rozporządzenie stwierdza, że FCE już nie wystarcza).

I teraz wszystko zależy od podyplomówki. Gdy szukałam takich studiów, były zarówno szkoły, które od razu informowały, że warunkiem ukończenia studiów jest zdanie egzaminu FCE (wtedy jeszcze), jak i takie, które wydawały dyplom ukończenia studiów - a egzamin FCE, to już była kwestia indywidualna samego słuchacza.

Co do kwestii zatrudnienia (podyplomówka bez egzaminu FCE) - niektórzy dyrektorzy zatrudnili moje koleżanki bez mrugnięcia okiem, inni - stwierdzili, że bez egzaminu potwierdzającego znajomość języka nie mogą tego zrobić. Zgodnie z przepisami, niestety rację mieli Ci drudzy.

Proponuję, abyś zadzwoniła do dziekanatu i dopytała, czy po tych studiach podyplomowych będziesz spełniać już wszystkie wymagania do nauczania języka angielskiego, czy szkoła to zapewnia - czy też wyposaża w kwalifikacje metodyczne, przygotowuje praktycznie do egzaminu, ale będziesz musiała jeszcze podjąć jakieś kroki.

Twój kierunek jest nieco inny, inne też mamy wykształcenie kierunkowe (ja byłam po pedagogice wczesnoszkolnej), więc niestety nie wiem jak to będzie u Ciebie. Ciekawa jestem co Ci powiedzą :)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: nadia » 2008-10-29, 19:11

Ale czy uczysz ostatecznie angielskiego w klasach 1-3 czy nie?

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: nadia » 2008-10-29, 19:14

A możesz jeszcze napisać w jakim mieście kończyłaś te studia podyplomowe?

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: ms.elephant » 2008-10-31, 22:27

nadia pisze:Ale czy uczysz ostatecznie angielskiego w klasach 1-3 czy nie?


Uczę języka w prywatnej szkole językowej. Osobiście nie starałam się o pracę w charakterze nauczyciela języka angielskiego, w masowej szkole podstawowej.

HalRysz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-12, 14:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: opolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: HalRysz » 2016-03-26, 08:44

W związku z przekopaniem Internetu w sprawie pracy w nauczaniu wczesnoszkolnym zgłupialam całkowicie :(
Więc proszę o poradę :)
Mam ukończone studia mgr "terapia pedagogiczna i doradztwo zawodowe" oraz m.in. studia podyplomowe "wychowanie przedszkolne z elementami kształcenia zintegrowanego". Czy mogę uczyć w klasach I-III ?

graga71
Posty: 81
Rejestracja: 2014-04-17, 19:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: graga71 » 2016-03-26, 21:22

No właśnie to" z "mnie niepokoi powinno być "i ", przynajmniej do niedawna tak u nas decydowano o posiadanych kwalifikacjach.
pogodna71

HalRysz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-12, 14:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: opolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III

Postautor: HalRysz » 2016-03-27, 03:24

graga71 pisze:No właśnie to" z "mnie niepokoi powinno być "i ", przynajmniej do niedawna tak u nas decydowano o posiadanych kwalifikacjach.


I mnie też właśnie niepokoi to "z" zamiast "i"
W wykazie przedmiotów mam jednak wszędzie "i" np. "Edukacja polonistyczna w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym" itd...
Ale jeśli ktoś się ma przyczepic , to się przyczepi... Martwi mnie to, bo od września mam przejść z przedszkola do 1 klasy. I wolałabym wiedzieć na pewno czy mam kwalifikacje.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”