Wartości w szkole

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Wartości w szkole

Postautor: chiczi » 2007-08-12, 16:46

Wykaz publikacji, z których można skorzystać, rozmawiając z młodzieżą o wartościach:
http://www.pedagogiczna.pl/zestawienia/wartosciw.html

Awatar użytkownika
dzierlatka87
Posty: 5
Rejestracja: 2007-08-02, 14:45

Re: Wartości w szkole

Postautor: dzierlatka87 » 2007-08-14, 13:20

Ja również jeszcze nie uczę w szkole, ale myśląc już o przyszłości i o tym, że kiedyś oprócz uczenia j. polskiego będę również miała swoją klasę i, co się z tym nieuchronnie wiąże, spadnie na mnie obowiązek prowadzenia godzin wychowawczych, zaczęłam zastanawiać się co mogę zrobić, by nie były tak nudne i męczące, jak w moich szkolnych wspomnieniach.
Dobrym pomysłem jest zrobienie na jednych z pierwszych zajęć, anonimowej oczywiście, ankiety, w której poprosimy uczniów o to, by wymienili te tematy, które ich nurtują i ciekawią. To z pewnością da nam pojęcie o ich zainteresowaniach, problemach, itd. Dobrym pomysłem jest też zbieranie różnego typu wycinków z gazet czy nawet czasopism dla młodzieży. Poruszają one zagadnienia, które uczniów ciekawią, sami często je czytają i znają, co dodatkowo powinno przysporzyć nam rozmówców.
Wtedy prościej te wszystkie wartości, które są ważne i istotne, przemycić jakoś we wspólnej rozmowie i dyskusji :)


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”