Opieka nad uczniami

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alaon
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-15, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Opieka nad uczniami

Postautor: alaon » 2008-09-15, 21:24

Mam prośbę, czy może mi ktoś podać jak rozlicza się godziny opieki nad uczniami w sobotę lub niedzielę w czasie np. konkursów przedmiotowych lub wycieczek? Chodzi mi oto ile jest wówczas płatnych godzin i gdzie jest zawarty ten przepis.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Opieka nad uczniami

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-15, 23:02

Karta Nauczyciela
Art. 42c. ust. 3. Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5.

a te przepisy do których odsyła KN to ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. Nr 22, poz. 181 ze zm.)

§ 10. Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za każdą godzinę pracy obliczane jak za godzinę ponadwymiarową.

agorak
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-12, 15:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Opieka nad uczniami

Postautor: agorak » 2008-09-24, 19:45

Witam serdecznie
JA mam pytanie odnośnie opieki na lekcjach WF. Jestem nauczycielem WF i często otrzymuję tzw. łączenie czyli ja prowadzę swoją lekcję i dodatkowo mam kolejną grupę. Prawnie na lekcji WF powinny być grupy nie większe niż 26 osób. A przy takich łączeniach jest 2x więcej. Więc czy mogę odmówić "łączenia"?

Druga sprawa podobna tj. jeśli ja mam łączenie a inny nauczyciel WF "okienko" to czy tak może być?
Od paru lat dyrekcja tłumaczy że nie ma pieniędzy na zastępstwa a dla innych nauczycieli zawsze się znajdują. Tylko Wuefiści NIE. Czy są jakieś rozporządzenia na temat zastępstw?


Wróć do „Prawo oświatowe”