Czy uczeń może nie zdać, gdy... PPP szaleje?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Czy uczeń może nie zdać, gdy... PPP szaleje?

Postautor: dushka » 2009-02-19, 19:00

Pisałam niejednokrotnie na forum, iż moja poradnia PP jest naszym wrogiem nr 1 - kontrowersyjne opinie, przepisywanie naszych opinii (a nie pisanie własnych), obrażanie nauczycieli przed rodzicami, traktowanie oligowców jak śmieci i zło konieczne, podważanie naszego autorytetu.

Dzisiaj szlag mnie trafił - rodzicom mojego ucznia, który jest upośledzony na 100% powiedzieli, że cuduję, wymyślam i nie dadzą mu po badaniach nowego orzeczenia, bo z nim jest wsio w porządku (dziecko odroczone, po 4 kończynowym porażeniu, z emocjami 5 latka i tak dalej...).

Ale to mało - koleżanka z pracy w szoku, ponieważ pewna mama przyszła i powiedziała, iż wg poradni (a dokładnie - pani dyrektor) jej syna nie można ponownie zostawić w 6 klasie, ponieważ... ma on problemy neurologiczne!!! Chłopak 2 rok jest w 6 klasie, na sam widok i po samym tylko zachowaniu widać, że upośledzenie tam jest (mało tego, że widać - wcześniejsze badania prywatnej poradni to potwierdziły, ale państwowa nie chce tego uznać). Nie potrafi samodzielnie sklecić 5 najprostszych zdań, nie zna tabliczki mnożenia, nie wie, co to obwód np. prostokąta, nie przedstawi się po angielsku... Bliżej mu raczej do umiarkowanego, niż lekkiego (w 6 klasie jest "dzięki" wspaniałomyślności przedmiotowców).

Jak to jest - wg nas w szkole dyrektorka poradni stwierdziła ewidentną bzdurę - nie istnieje zapis, który by zakazywał pozostawienia ucznia ponownie w tej samej klasie. Ale szanowna dyrekcja twierdzi, że napisze opinię zakazującą!!!

Proszę naszych forumowych obeznanych z prawem o pomoc, bo wybuchnę.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy uczeń może nie zdać, gdy... PPP szaleje?

Postautor: dushka » 2009-02-19, 19:27

No właśnie, to samo twierdzę. Ona sobie może pisać wszystko, natomiast my tych bzdur nie musimy akceptować.

Natomiast chciałabym koleżankę wspomóc odpowiednim artykułem prawnym - czy jest gdzieś to ujęte?

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy uczeń może nie zdać, gdy... PPP szaleje?

Postautor: bzyk » 2009-02-19, 21:23

Dusha, nie tylko u Ciebie tak działa poradnia. U mnie to samo, mam ucznia niesłyszącego, który ma orzeczenie o lekko, bo tak wyprosiła mama,a poradnia twierdzi, że jest w normie :/ (ciekawe jak go badali) a tak na prawdę uczeń jest umiarowanie up. na szczęście dobra pani dyr dała go od razu do ket co pozwala mu się lepiej roziwjać niż w lekko.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Czy uczeń może nie zdać, gdy... PPP szaleje?

Postautor: Jethro Tull » 2009-02-19, 21:26

dushka pisze:No właśnie, to samo twierdzę. Ona sobie może pisać wszystko, natomiast my tych bzdur nie musimy akceptować.

Natomiast chciałabym koleżankę wspomóc odpowiednim artykułem prawnym - czy jest gdzieś to ujęte?


dushka popatrz tu.. krótko ale dosadnie http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=35738&ux=55&pst=2#pst2

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy uczeń może nie zdać, gdy... PPP szaleje?

Postautor: dushka » 2009-02-19, 21:36

Dziękuję :D


Wróć do „Prawo oświatowe”