stwierdzenie istnienia stosunku pracy na czas nieokreślony

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

BigTom
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-12, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

stwierdzenie istnienia stosunku pracy na czas nieokreślony

Postautor: BigTom » 2009-05-12, 20:38

Nie ma w wyroku sądu stwierdzenia "przywrócenie do pracy", a stwierdzenie istnienia stosunku pracy na czas nieokreślony począwszy od momentu zawarcia ze mną 2-iej umowy o pracę, tj. w dniu 1.09.2005.

zawierano ze mną 3 umowy o pracę na okresy 1-go roku.
W pierwszym roku pracy zrobiłem awans na kontraktowego (5 lipiec 2005 r.) Ostatnia umowa wygasła 31 sierpnia 2008 r. Dyrektor nie chciał zawierać ze mną kolejnej umowy. Wkurzyłem się, podałem do sądu i wygrałem (?). Wyrok orzeczono 31 marca br.

Pozwany jak na razie (piszę to w dniu 12 maja br.) nie zgłasza apelacji (ostateczny termin to poniedziałek 18 maj 2009 r. chodzi o datę stępla pocztowego) . Jego przedstawiciel złożył wniosek o uzasadnienie wyroku i otrzymał to uzasadnienie w dniu 24 kwietnia br. Na złożenie apelacji miał 2 tygodnie - co minęło 8 maja br.


Może zamiast się cieszyć powinienem był się odwołać?
Proszę o szybką odpowiedź.

BigTom
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-12, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

Uzasadnienie wyroku.

Postautor: BigTom » 2009-05-13, 12:35

Nie występowałem o uzasadnienie wyroku. Musiałbym napisać podanie w tej sprawie. Czy dostanę to uzasadnienie po uprawomocnieniu się wyroku?

BigTom
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-12, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: stwierdzenie istnienia stosunku pracy na czas nieokreślony

Postautor: BigTom » 2009-05-14, 07:48

Mam tylko odpis wyroku, na który składałem podanie. Tam jest tylko sam wyrok. Nie ma sentencji.

Wyrok brzmi: "ustala się, że Powoda xxxx i pozwanego xxxx łaczy od dnia 1 września 2005 r. stosunek pracy - umowa o pracę na czas nie określony".

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: stwierdzenie istnienia stosunku pracy na czas nieokreślony

Postautor: malgala » 2009-05-14, 21:07

BigTom pisze:Ostatnia umowa wygasła 31 sierpnia 2008 r.

BigTom pisze:Wyrok brzmi: "ustala się, że Powoda xxxx i pozwanego xxxx łaczy od dnia 1 września 2005 r. stosunek pracy - umowa o pracę na czas nie określony".

Czyli zgodnie z wyrokiem sądu nadal pozostajesz w stosunku pracy.
W związku z tym, jeżeli dyrektor nie da Ci wypowiedzenia do końca maja, nadal jesteś pracownikiem tej szkoły.


Wróć do „Prawo oświatowe”