początkujący nauczyciel matematyki

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mrybka87
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-11, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

początkujący nauczyciel matematyki

Postautor: mrybka87 » 2009-07-11, 17:11

Witam wszystkich jestem tu "nowa", ponieważ dopiero w tym roku zacznę uczyć. Będę miała pierwszą gimnazjum i którąś klasę z podstawówki tylko jeszcze nie wiem którą. Bardzo proszę jeśli możecie napiszcie mi co musi robić początkujący nauczyciel? Poza pisaniem konspektów na każdą lekcję bo to wiem. Czy muszę oprócz tego się jakoś przygotowywać?

Proszę napiszcie jeśli wiecie.
Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: początkujący nauczyciel matematyki

Postautor: malgala » 2009-07-11, 18:06

Na początek zapoznaj się z aktualną podstawą programową dla drugiego etapu edukacyjnego i nową dla gimnazjum.
Sprawdź również podany przez szkołę wykaz podręczników (może jest na stronie internetowej szkoły, a jeżeli nie, to powinien być gdzieś w widocznym miejscu w szkole wywieszony).
Zapoznaj się z tymi podręcznikami, a przede wszystkim bardzo dokładnie przeanalizuj ten do klasy I i zaznacz w jakiś sposób te treści, które są w podstawie programowej. Wstępnie zaplanuj ich realizację tak na około 120 godzin. Pozostałe godziny możesz przeznaczyć na realizację pozostałych treści programowych.
Sprawdź na stronie wydawnictwa podręcznika, czy posiada ono również program nauczania zgodny z nową podstawą i spróbuj ten program zdobyć.
Dobrze by było gdybyś mogła porozmawiać z kimś uczącym w tej szkole i dowiedziała się czy dyrekcja wymaga planów wynikowych, czy też rozkładów. Możesz wtedy poszukać sobie przykładowych w necie i zobaczyć w jaki sposób są konstruowane bo będziesz musiała coś takiego posiadać.

Dostaniesz opiekuna stażu i on będzie Twoim przewodnikiem. A konspektów na każdą lekcję pisać nie musisz, ale na początku jest to nawet wskazane.

mrybka87
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-11, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: początkujący nauczyciel matematyki

Postautor: mrybka87 » 2009-07-11, 22:56

Dziekuję bardzo za porady :)


Wróć do „Matematyka”

cron