prawa studiującego nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

eteacher
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-23, 14:57
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Dofinansowanie studiów mgr + zwrot za dojazd

Postautor: eteacher » 2009-09-23, 15:02

Witam serdecznie,
wiem, że temat był już poruszany, jednak nie znalazłem odpowiedzi, które by mnie w pełni usatysfakcjonowały, więc postanowiłem założyć nowy wątek.

Chodzi mi o następujące sprawy:
1. Jak wygląda kwestia dofinansowania studiów magisterskich? Jestem bardzo młodym nauczycielem, dopiero uzyskałem stopień nauczyciela kontraktowego i pytając kolegów i koleżanki z pracy o tę kwestię, otrzymuję sprzeczne informacje. Jedni twierdzą, że mogę otrzymać 50% dofinansowanie kosztów nauki, ale nie więcej niż 500zł. Inni twierdzą znowu, że otrzymam 50%, ale nie ma ograniczenia, jeżeli chodzi o sumę. To jak w końcu jest?:)

2. Czy szkoła zwraca nauczycielowi koszty dojazdu na studia, czy jest to już częścią dofinansowania do studiów?

Pozdrawiam i dziękuję za czas poświęcony na odpowiedź.

whatagirl
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-04, 11:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: whatagirl » 2009-09-23, 15:51

szkola dofinansowuje w miare mozliwosci. ja mialam akurat takie szczescie ze tlyko bylo 3 czy 4 studentow u mnie w pracy wiec sporo nam dofinansowali (wiem ze jest przepis ze max 50% i cos okolo tego nam dali). Najgorsze jest to ze dali mi umowe do podpisania ze po zakonczeniu studiow 3 lata bede pracowac w tej szkole (podpisalam to ale teraz troche zaluje) nie wiem czy wogole to jest zgodne z prawem ze daja takie cos do podpisu? co do dojazdow to btralam delegacje i dostawalm zwrot za dojazd ale tlyko pociagiem osobowym i bilet ulgowy bo za pospiecha juz nie oddawali...

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: motylek8 » 2009-09-23, 18:31

To i tak miałaś dobrze, ja miałam tylko dofinansowanie, bez zwrotu za dojazdy. Co do samego dofinansowania, to w każdej gminie wygląda ono inaczej. U nas możliwe było (za 'moich czasów' :) )dofinansowanie do 50%, ale jeśli było dużo chętnych, to dawali mniej.

sara80
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-19, 23:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

prawa studiującego nauczyciela

Postautor: sara80 » 2009-09-23, 19:11

Jakie prawa posiada studiujący nauczyciel (urlopy, dofinansowanie...)?

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: Witold Telus » 2009-09-23, 20:40

Kwestię finansowania form doskonalenia zawodowego określa regulamin ustalany przez organ prowadzący. Na doskonalenie zawodowe jest ustawowo przeznaczony odpis w wysokości 1% funduszu płac. Poproś o regulamin u dyrekcji albo w odpowiednim biurze ds oświaty w mieście/powiecie.

Tu, gdzie ja pracuję ustalono, że dofinansowanie dotyczy 50% wydanych pieniędzy, bez względu na całkowity koszt. Warunkiem koniecznym jest złożenie wniosku z kopią potwierdzenia poniesienia kosztów i kopią świadectwa ukończenia kursu/studiów itp.

W innej JST określono znów, że dofinansować można do 100% wartości, o ile jednak dyrektor szkoły wyda opinię o zgodności formy doskonalenia z aktualnymi potrzebami szkoły.

Tak że "co kraj to obyczaj".

Jedno prawo, jakie Ci na pewno przysługuje to prawo do czterodniowego tygodnia pracy. Jak Ci to pomoże to złóż wniosek u dyrekcji.

whatagirl
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-04, 11:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: whatagirl » 2009-09-23, 21:58

a ten czterodniowy tydzien pracy mi zawsze przysluguje czy tlyko jak mam zjazdy w piatek od rana? bo ja mialam wlasnie zjazdy w piatki i soboty to zrobili mi piatek wolny ale jak koleznka miala w piatki po poludniu soboty i niedziele to nie... to chyba jest dobra wola dyrektora mis ie wydaje i nie ma na to przepisow zadnych konretnych...

eteacher
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-23, 14:57
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: eteacher » 2009-09-23, 22:15

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Jak tylko dowiem się, jak to wygląda w mojej szkole, to się odezwę.

Jedno prawo, jakie Ci na pewno przysługuje to prawo do czterodniowego tygodnia pracy. Jak Ci to pomoże to złóż wniosek u dyrekcji.


Z tego, co wyczytałem w internecie, to dyrektor może się zgodzić na czterodniowy tydzień pracy.

whatagirl
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-04, 11:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: whatagirl » 2009-09-23, 22:18

dokladnie i to jest tlyko jego dobra wola jak sie zgodzi. moj sie naszczescie zgodzil;)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: koma » 2009-09-24, 14:35

Hi hi hiii...Chcielibyście, jak za komuny: pieniążki na studia, urlop szkoleniowy...
Nie ma! Skończyło się! :rotfl:

eteacher
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-23, 14:57
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: eteacher » 2009-09-29, 20:21

Jestem już po rozmowie z dyrektorem, który poinformował mnie, że dofinansowanie na semestr nie będzie wyższe niż 500zł. Czyli za rok studiów dostanę około 20% dofinansowania. Biorąc pod uwagę, że w mojej szkole jestem jedynym nauczycielem, który będzie w tym roku akademickim studiował, to moim zdaniem trochę mało. Co zrobić...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: koma » 2009-09-29, 23:34

eteacher pisze:Co zrobić...

Zapłacic sobie za studia.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2009-10-02, 16:20

koma pisze:
eteacher pisze:Co zrobić...

Zapłacic sobie za studia.


Wypracować stypendium
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: prawa studiującego nauczyciela

Postautor: maniakos » 2009-10-23, 20:41

koma pisze:Hi hi hiii...Chcielibyście, jak za komuny: pieniążki na studia, urlop szkoleniowy...
Nie ma! Skończyło się! :rotfl:


Nie należę do partii i nic z tych rzeczy, ale czasem jak słyszę że ktoś myśli że coś mu się należy to od razu przypominam, że to już nie ten ustrój. Dlatego śmieję się z tego jak ktoś mówi, że wszystko co było za "komuny" jest złe, jednocześnie samemu posiadając tytuł doktora nauk prawniczych zdobyty za "komuny"...


Wróć do „Prawo oświatowe”