Gra w piłkę na przerwach

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
J23
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-16, 09:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Gra w piłkę na przerwach

Postautor: J23 » 2010-02-16, 10:24

Witam!
Pracuję już trochę lat w szkole. Zawsze uczono mnie, że ruch to zdrowie, z psychologii wynika, że dzieciaki potrzebują ruchu, co tu dużo gadać wydaje mi się to tak oczywiste, jak to, że Słońce świeci. I tutaj ZONK. Moja dyrekcja twierdzi, że NIE WOLNO grać w piłkę na przerwach - podobno jest na to jakiś przepis - wiecie coś o tym?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Gra w piłkę na przerwach

Postautor: Jolly Roger » 2010-02-16, 12:50

Nie ma bezpośredniego przepisu zabraniającego gry w piłkę na przerwach.
O tym co wolno, a czego nie wolno w szkole decyduje w głównej mierze dyrekcja, bo na niej w głównej mierze spoczywa odpowiedzialność.

Pracowałem w szkole w której na długich przerwach dostępna była minisalka sportowa, gdzie pod opieka dyżurującego nauczyciela uczniowie grali w unihokeja.
Latem raczej normalnym widokiem jest grywanie w piłkę na boiskach przyszkolnych czy to w piłkę czy kosza czy siatkówkę.

Nie widzę przeciwwskazań wobec zorganizowanych form uprawiania sportu w czasie przerw.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
J23
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-16, 09:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gra w piłkę na przerwach

Postautor: J23 » 2010-02-16, 13:05

Ba, ja też nie widzę, mało tego uważam, że takie zakazy są szkodliwe, są błędem wychowawczym generującym ryzykowne zachowania. Jednak zanim zacznę o tym mówić chcę wiedzieć na czym stoję.
Dzięki.
Pozdr.

ada2010
Posty: 12
Rejestracja: 2010-02-10, 09:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gra w piłkę na przerwach

Postautor: ada2010 » 2010-02-17, 08:33

czy jest u was regulamin korzystania z boiska? u nas jest i pisze tam, że z boiska mozna korzystać tylko pod opieką nauczyciela - i sprawa jasna na przerwie nie naucz. i nie wolno korzystać - robia to uczniowie wbrew regulaminowi szkoły i jeśli się coś stanie, dyr. nie odpowiada. Chodzi właśnie o to, że musi być nauczyciel gdy dzieci grają - nauczycielom się nie chce i stad taki regulamin, podpisany przez dyr.


Wróć do „Prawo oświatowe”