Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wiolinka
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-11, 13:19
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: wiolinka » 2010-03-13, 08:14

Dziękuję za odpowiedzi. Ja bym dała nadgodziny i bez problemu. Tylko myślę, że korzystniej dla nauczyciela byłoby zmnienić umowę.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: renati23 » 2010-03-14, 14:30

kamin11 pisze:Chciałabym jeszcze dowiedzieć się, czy w przypadku zatrudnienia, mogę od razu rozpocząć staż. czy dopiero po uzyskaniu dyplomu ukończenia podypl.

dopiero po uzyskaniu dyplomu - dopiero wtedy będziesz miał pełne kwalifikacje do nauczania w-f. Aby robić staż trzeba być zatrudnionym w wymiarze nie mniejszym niż pół etatu zgodnie z kwalifikacjami.

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: marttia6 » 2010-03-14, 19:56

Ja też mam pytanie, co do kwalifikacji.
Otóż czy osoba z wykształceniem magisterskim z filozofii i licencjackim z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej może uczyć filozofii/etyki?

kalwap12
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-15, 11:14
Lokalizacja: lubuskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: kalwap12 » 2016-09-15, 11:21

Witam,
jestem świeżo zatrudnionym w szkole specjalnej psychologiem bez przygotowania pedagogicznego czyli takim stażystą najniźej; kończę w tym semestrze oligofrenopedagogikę i złożyłam niezbędną do zatrudnienia deklarację zobowiązanie do wykonania pp (nie wchodząc w szczegóły mam na to dwa lata z uwagi na trwanie pp 1,5roku formalnie). I pojawił się problem gdyż nagle w tym roku nie rusza w naszym wojewódzkim mieście edycja studiów PP (co roku była, cieszyła się popularnością i wybierałam się) organizowana przez WOM. Co do podjęcia studiów w innym mieście na teraz NIE zdecyduję się, tu mam jasność. Jest jeszcze szkoła tzw ŻAK, złożyłam podanie, ale to nic pewnego.

I moje pytanie - czy gdybym podjęła w tym czasie studia TERAPIA PEDAGOGICZNA (te ruszają) czy mi to wystarczy do uprawnień jakby w miejsce pp (oczywiście chodzi mi o prawne rozwiązania).

Bardzo będę wdzięczna za jasne i rzetelne objaśnienie.

Dziękuję


Wróć do „Prawo oświatowe”