jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sensation1
Posty: 25
Rejestracja: 2009-07-16, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: sensation1 » 2010-05-27, 18:35

jak w temacie-jak to zrobic? taki zwykly to moze byc w szkole ale np. powiatowy?do kogo sie zwrocic, zeby wszystkie szkoly wiedzialy i sie zaangazowaly?
dodam ze ma to byc w sp

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-27, 18:59

1. sponsor na nagrody i jakaś polityczna szyszka na patrona
2. info do OP albo lepiej do szkół w powiecie
3. termin nie kolidujący z innymi ważnymi konkursami
4. a potem to już tylko nagłośnienie, jury zewnętrzne, sala, dyplomy i oklaski.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

sensation1
Posty: 25
Rejestracja: 2009-07-16, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: sensation1 » 2010-05-28, 14:32

Jolly Roger pisze:jakaś polityczna szyszka na patrona


czyli ktos z radnych (z urzedu miejskiego czy cos takiego?)

Jolly Roger pisze:2. info do OP albo lepiej do szkół w powiecie


kto to OP?

Jolly Roger pisze:jury zewnętrzne


czyli jesli ja sie za to zabiore, poszukam sponsorow to nie moge zasiadac w jury?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-28, 21:32

czyli ktos z radnych (z urzedu miejskiego czy cos takiego?)

coś takiego

kto to OP?

Organ Prowadzący


czyli jesli ja sie za to zabiore, poszukam sponsorow to nie moge zasiadac w jury?
możesz, ale jak wygra twoja szkoła to nikt następnym razem nie przyjedzie :wink:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: Andulencja » 2010-05-28, 22:05

Co roku organizuję przegląd kolęd. Do jury proszę przedstawiciela z wydawnictwa (z pustą ręką nie przyjedzie :D ). W jury siadają nauczyciele, którzy przyjadą z innych szkół (po 1 osobie - są uprzedzani) i jeden anglista od nas. Dodatkowo muzyk i dyrektor (jak nie ma nagłego wyjazdu :D ). Z OP rezygnuję, bo za dużo chodzenia wokół nich.

Taki konkurs trwa zazwyczaj 3-4 godziny, więc w czasie obrad jury dzieciaki dostają bułkę / batona / herbatę / napój - to funduje nam szkoła

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-29, 20:23

Jak w jury jest więcej niż 3-4 osoby to robi się mały chaos. Jak w jury zasiadają osoby, które wystawiają wykonawców to kończy się jak w Eurowizji. Hani pasuje zagłosować na Basię, a Krysia choćby nie wiem jak się starała to i tak utonie, bo Marcin, Teresa i Grażynka nie cierpią tej zołzy. Dlatego wolę konkursy z niezależnym jury.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: Andulencja » 2010-05-29, 20:44

W małych miejscowościach wystawienie niezależnego jury staje się niemożliwym zadaniem do wykonania :D
Jury na moim konkursie to 4-5 osób.
Zaproszenia piszemy sami i rozsyłamy do innych szkół. Nie zapomnij o drukach zgłoszeń: nazwisko dziecka, klasa, tytuł piosenki, nazwisko opiekuna. Ułatwi to pracę przy układaniu kolejności śpiewaków i przy wypisywaniu podziękowań/dyplomów.
U nas każdy uczestnik otrzymuje podziękowanie za udział, a najlepsi dyplomy i nagrody. Wtedy żadnemu dziecku nie jest przykro. Dyplomy i podziękowania (też dla opiekunów za pracę) drukujemy sami (podziękowania dla dzieci to kartki formatu zeszytowego)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: jak zorganozowac przeglad piosenki anglojezycznej

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-29, 23:40

Przy konkursie powiatowym nawet w małych miejscowościach może przyjechać więcej niż 4-5 szkół. Zawsze pozostanie problem kumoterstwa. Szczerze mnie to wnerwia i z części konkursów zrezygnowałem, bo ja jestem ta Krysia. Efekt jest taki, ze gminne konkursy wyglądają tak, ze A robi konkurs i rywalizuje z B. A mój konkurs zrobił się wewnątrzszkolny, bo ani A ani B nie kwapi się do przyjazdu co mi zupełnie odpowiada. Mam 100% skuteczności, bo co roku wygrywam konkurs gminny :lol:

W konkursie powiatowym jest zewnętrzne jury i nawet A i B czasem się pojawią, bo konkurs w mediach i już ze spora renomą, więc dyrektorstwo ma parcie na szkło i oczekuje wyników. Tymczasem o wynik trudno, bo fuszerki nie ma i naprawdę trzeba się postarać, a Znajomek Sąusiad nie pomoże.

Te dyplomiki dla nauczycieli to jakiś "chory" zwyczaj. Ja to już nawet proszę, żeby mi przestali drukować. Dla dzieci owszem, ale moje lądują w koszu. Na co mi to? Niemniej inni się chyba cieszą, bo dyplomiki robię i dla uczniów i dla nauczycieli.

Na pierwszy konkurs przyjadą ludzie z ciekawości. Pod warunkiem, ze zadba się o to co już nadmieniłem. Jak się podejdzie do sprawy profesjonalnie to będa chcieli wracać. Jak będzie zbyt duża obsuwa to następnym razem przyjadą tylko współczujący. takich jest niewielu.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Języki obce”