Zastepstwo za ciężarną kiedy?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olenka78
Posty: 14
Rejestracja: 2009-10-22, 13:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Zastepstwo za ciężarną kiedy?

Postautor: olenka78 » 2010-10-15, 17:57

Kiedy dyrektor może zatrudnić kogos na zastepstwo za osobe bedącą w ciąży? czy istnieje możliwość aby przyszedł ktoś na zastepstwo w momencie kiedy odejde na chorobowe? Czy muszę być na chorobowym 1 m-ce?

Zle się czuję, jestem w 3m-ce i chciałbym odejsc aby uczniowie jak najmniej stracili? Jak to zrobić?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zastepstwo za ciężarną kiedy?

Postautor: malgala » 2010-10-15, 19:43

olenka78 pisze:Zle się czuję, jestem w 3m-ce i chciałbym odejsc aby uczniowie jak najmniej stracili? Jak to zrobić?

Myśl przede wszystkim o sobie i dziecku.
Zdrowie najważniejsze. Jeżeli lekarz stwierdzi, że potrzebujesz długiego zwolnienia, to posłuchaj go.
Możesz co najwyżej poinformować dyrekcję, że ze względu na ciążę prawdopodobnie będziesz miała zwolnienie do porodu. Zatrudnienie nauczyciela na zastępstwo, to już zmartwienie dyrekcji. Wiedząc wcześniej może już się za kimś rozejrzeć.
Nie zmienia to faktu, że jeżeli jest taka potrzeba zdrowotna, zwolnienie możesz wziąć natychmiast.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zastepstwo za ciężarną kiedy?

Postautor: edzia » 2010-10-15, 21:29

Nie ma wymogu, by zatrudniać na zastępstwo dopiero po miesiącu czyjejś nieobecności. Jest wymóg stosowania zdrowego rozsądku w takich sprawach.

Jeśli Ci zależy na tym, by dzieciaki jak najmniej traciły na Twoich nieobecnościach w pracy, lojalnie poinformuj dyrektora o tym, jak długo zamierzasz korzystać ze zwolnienia (najlepiej po rozmowie z lekarzem). Dyrektor może wówczas znaleźć zastępstwo już od pierwszego dnia Twojej nieobecności.

olenka78
Posty: 14
Rejestracja: 2009-10-22, 13:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

dzieki

Postautor: olenka78 » 2010-10-16, 16:32

Dziękuję za odpowiedz. Muszę rzeczywiście porozmawiac z lekarzem bo chorobowe mi proponuje ale nie wiem czy do końca ciąży. Jesli podejrzenia się sprawdzą to na pewno... Jeszcze 4 dni muszę czekac na wyniki badań ...


Wróć do „Prawo oświatowe”