Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: koma » 2010-11-08, 19:57

vuem pisze:Wg Education at Glance wśród krajów europejskich liczbę 40 godzin pracy przekracza tylko jeden. Wiele oscyluje między 30, a 40.

Przecież tu nie chodzi o 40 godzin, ale o 18.
Na przykład KN zmieni nam wymiar pracy "z uczniem" z 18 na 26.
40 pozostanie.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: vuem » 2010-11-08, 22:07

koma pisze:Przecież tu nie chodzi o 40 godzin, ale o 18.
Na przykład KN zmieni nam wymiar pracy "z uczniem" z 18 na 26.
40 pozostanie.


koma pisze:Ważne jest, że ministerstwo powołuje komisję i dopuszcza zewnętrzną firmę, aby ten czas badała.


Pisałaś o powołaniu zewnętrznej firmy do mierzenia pensum? :mrgreen:

Cały czas mowa jest o mierzeniu całego czasu pracy nauczyciela, a nie o pensum zajęć dydaktycznych.

To, że Ty zaraz do tego dorabiasz historię o zwiększeniu pensum do 26 godzin, to ... temat na inna dyskusję :wink:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: koma » 2010-11-08, 22:15

Vuem...pierdoła saska jesteś!
Jak jakaś marudna baba.

Wiadomo, o co chodzi...A że Ty nie rozumiesz....
Przecież napisałam "mierzenie czasu pracy nauczyciela". Co Ty z tym pensum??
Ty zaraz do tego dorabiasz historię o zwiększeniu pensum do 26 godzin,

Bzdura! Napisałam "na przykład" - patrz wyżej i nie wymyślaj tego, co nienapisane.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: vuem » 2010-11-08, 22:19

Sama jesteś pierdoła...saska to za mało...jesteś jak ta saska Kempa :mrgreen:

Po kiego grzyba wypisujesz tu jakieś farmazony i inne czarnowidzkie scenariusze o zwiększaniu pensum?
W dyskusji o mierzeniu czasu pracy nauczyciela chodzi o to o ile nam zwiększa pensum, gdy się dowiedzą jak to się obijamy? :mrgreen:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: koma » 2010-11-08, 22:37

vuem pisze:W dyskusji o mierzeniu czasu pracy nauczyciela chodzi o to o ile nam zwiększa pensum, gdy się dowiedzą jak to się obijamy? :mrgreen:

Ty jednak naprawdę masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego. Widzisz to, co chcesz sam.
Daj już spokój...
Jeżeli wiesz, dlaczego kilka tysięcy nauczycieli będzie poddanych badaniu czasu pracy, to nam tu napisz. Niech koleżeństwo - łącznie ze mną - się dowie. Tylko nie pleć, że innym zawodom też badają.
To nie jest badanie rutynowe.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: vuem » 2010-11-08, 22:57

koma pisze:Jeżeli wiesz, dlaczego kilka tysięcy nauczycieli będzie poddanych badaniu czasu pracy, to nam tu napisz. Niech koleżeństwo - łącznie ze mną - się dowie. Tylko nie pleć, że innym zawodom też badają.
To nie jest badanie rutynowe.


Nie znam pobudek, mogę mieć jedynie własne zdanie. Widzę w tym co chcę widzieć lub co podejrzewam.

Ale Ty oczywiście wiesz, prawda? Wiesz, że to nie będzie rutynowe badanie. Znasz prawdziwe powody, prawda?

Napisz, niech koleżeństwo - łącznie ze mną - się dowie. :mrgreen:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: koma » 2010-11-08, 23:07

vuem pisze:Ale Ty oczywiście wiesz, prawda? Wiesz, że to nie będzie rutynowe badanie. Znasz prawdziwe powody, prawda?

A dlaczego nie mam prawa wiedzieć??
Może jestem członkiem takiej komisji?
Może znam jej przewodniczacego?
Może mam ciotkę w MEN?
Może członek zarządu ZNP to mój kolega ze studiów i napisał mi na GG o szykowanym proteście??
A poza tym twierdzisz, że to Ty wiesz lepiej.
Zostańmy przy tym.
Forum nauczycielskie jest dla mnie okazją do wymiany doświadczeń, a nie narażania sie na impertynencje kłótliwego chłopa.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: vuem » 2010-11-09, 06:42

koma pisze:A poza tym twierdzisz, że to Ty wiesz lepiej.


Niczego takiego nie twierdziłem, wyraźnie napisałem, że wyrażam swoje zdanie. Gdybym napisał, że mam kuzyna w MEN, traktowałabyś moje wypowiedzi jak prawdę objawioną? :mrgreen:

koma pisze:A dlaczego nie mam prawa wiedzieć??


Z takiego samego powodu, z jakiego ja nie mam prawa wiedzieć.

koma pisze:Może znam jej przewodniczacego?
Może mam ciotkę w MEN?
Może członek zarządu ZNP to mój kolega ze studiów i napisał mi na GG o szykowanym proteście??


Miej sobie 10 ciotek w MEN, sądzisz, że ktokolwiek pojawi się na forum i coś napisze, to zaraz wszyscy w to wierzą?
Równie dobrze możesz być 50letnim, spoconym i obleśnym zboczeńcem.

Po drugie, nawet gdyby Twoje rewelacje pochodziły od pracownika ministerstwa wcale nie nobilituje plotki do rangi prawdy objawionej.

Póki co trzymać się możemy faktów, a spekulować może każdy w dowolny sposób...jego problem, na ile logiczne i realne sa jego przewidywania.

Po trzecie, prawdopodobieństwo zwiększenia pensum w przyszłości istnieje bez tego badania. Dowodzenie tu jakiegokolwiek związku przyczynowo-skutkowego jest bez sensu.

koma pisze:a nie narażania sie na impertynencje kłótliwego chłopa.


Przeglądnij rozmowę w tym wątku, to Twoja inicjatywa...

Awatar użytkownika
kajko45
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-07, 20:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Geografia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: kajko45 » 2010-11-19, 14:07

Cytryn pisze:To fakt, ja też przekraczam owe 40 godzin. Dorzuciłabym jeszcze udział w wielu konkursach, w tym soboty, niedziele i wycieczki z noclegami.
Pamiętam, jak jednego dnia miałam 7 godzin lekcyjnych i radę- pracowałam jakieś 10 godzin bez żadnej przerwy.Na drugi dzień pojechałam na warsztaty- dzień- noc i dzień( w domu w okolicach 22.00). A na następny dzień po wycieczcie miałam 6 lekcji, do których jeszcze musiałam się jakoś przygotować- co zajęło mi czas do ok.12.00 w nocy. Po takim tygodniu pracy w sobotę nie było co zbierać...Może ktoś powie- nie zdarza się to często. Ale zdaje się, że w "normalnej pracy" miałabym po takiej wyprawie dzień wolny...czyż nie?
A konkursy...no cóż- średnio mam jeden- wda w miesiącu. Każdy taki konkurs to parę godzin dodatkowych pracy( i więcej niż owe dwie karciane), a potem parę godzin pracy dłużej danego dnia. Nie mówiąc już o tym, ze robię za kierowcę, więc dochodzi i stres.

Zresztą, wszyscy to wiemy. Zastanawiam się, kto to nakręca? Czemu ludzie wierzą w ten stereotyp nauczyciela- nieroba? Czy Polacy naprawdę są tak zawistni, że patrzą na nasze 6 tygodni letnich wakacji i mogliby nas utopić za to w łyżce wody? Czemu w mediach tak źle nas przedstawiają? Skąd się to bierze?!


uff.... i właśnie dzięki takim nauczycielom jak ty jest tak jak jest...wstań, podnieś głowę...z twojego postu wynika ze sama sobie to robisz na własna prośbe. Plus dodatkowo efekt -
-"dyrekcji sie nie odmawia"...
dopóki sami nie zaczniemy sie szanować nikt nas nie będzie szanował ani traktował tak jak sobie tego życzylibyśmy.
bez urazy ... chodzi mi o model szanowania samego siebie jako nauczyciela i pracownika..
poza tym dostalismy podwyzke :) plus w paczce 2 karciane plus wydłuzenie roku szkolnego :) sami sobie odpowiedzcie na pytanie - czy to podwyzka czy obnizka ?

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: Cytryn » 2010-11-19, 19:12

Masz rację, wiec jaka tam uraza.
poza tym dostalismy podwyzke :) plus w paczce 2 karciane plus wydłuzenie roku szkolnego :) sami sobie odpowiedzcie na pytanie - czy to podwyzka czy obnizka ?


Obniżka. Sobie policzyłam kiedyś :P

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: marek474 » 2010-11-30, 19:25

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazo ... 64657,3319

Przeczytajcie co nasz kochany rząd nam szykuje

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyliczenie czasu pracy nauczyciela.

Postautor: synapsa » 2010-11-30, 19:33



Wróć do „Prawo oświatowe”