Czy można zdać do następnej klasy z jedną jedynką na koniec?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

haslo14
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-11, 14:13
Kto: uczeń
Lokalizacja: podkarpackie

Czy można zdać do następnej klasy z jedną jedynką na koniec?

Postautor: haslo14 » 2011-01-11, 14:19

Witam. Doszły mnie słuchy że można zdać do następnej klasy z jedną oceną niedostateczną jeśli przedmiot jest kontynuowany. Więc nasuwa mi się takie pytanie. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy można zdać do następnej klasy z jedną jedynką na koniec?

Postautor: malgala » 2011-01-11, 15:54

haslo14 pisze:Doszły mnie słuchy że można zdać do następnej klasy z jedną oceną niedostateczną jeśli przedmiot jest kontynuowany.

I tak, i nie.
Uczeń może otrzymać promocję jeżeli nie zda egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu pod warunkiem, że ten przedmiot jest kontynuowany w klasie programowo wyższej.
Decyzję podejmuje rada pedagogiczna i wyraża zgodę na promocję z jedną oceną niedostateczną w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Czyli na przykład długa nieobecność ucznia w szkole spowodowana chorobą i dodatkowo choroba w czasie wakacji uniemożliwiła przygotowanie się do egzaminu poprawkowego.
Jeśli brak porządnego uzasadnienia, na promocję nie ma co liczyć.

haslo14
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-11, 14:13
Kto: uczeń
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czy można zdać do następnej klasy z jedną jedynką na koniec?

Postautor: haslo14 » 2011-01-11, 18:36

Czyli, przykładowo jeśli się podejmę egzaminu poprawkowego i go nie zaliczę to przepuszczą mnie do następnej klasy?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy można zdać do następnej klasy z jedną jedynką na koniec?

Postautor: malgala » 2011-01-11, 18:59

O tym zadecyduje rada.
Jeżeli uzna, że masz uzasadnione i przez siebie niezawinione przyczyny braków w wiadomościach, to tak, ale tylko raz można być promowanym z oceną niedostateczną.
Jak napisałam już wcześniej, te przyczyny muszą być poważne. Inaczej nauczyciele nie zagłosują za promowaniem.

barwa
Posty: 27
Rejestracja: 2009-01-20, 20:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy można zdać do następnej klasy z jedną jedynką na koniec?

Postautor: barwa » 2011-01-11, 21:22

haslo14 pisze:Czyli, przykładowo jeśli się podejmę egzaminu poprawkowego i go nie zaliczę to przepuszczą mnie do następnej klasy?

Masz zamiar potraktowac ten egzamin pro forma? Czyli przyjśc na odczepnego, by mieć podstawę do otrzymania oceny awansem... Faktycznie, nie zawsze można ocenić, ile w tej niezdanej "poprawce" szczerego wysiłku, a ile wyrachowania. Jeśli jesteś uczniem szkoły średniaj, a przedmiot będzie obowiazkowy na maturze, nie liczyłabym na łut szczęścia, bo każdy nauczyciel, który uczy przedmiotu maturalnego zdaje sobie sobie sprawę, że oblany rok, to poważne zaległości w wiedzy ucznia, co dalej się może zemścić na obojgu.


Wróć do „Kącik uczniowski”