Studia licencjackie- ile godzin...?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Studia licencjackie- ile godzin...?

Postautor: mateoo » 2011-04-29, 23:53

Słuchajcie czy jest jakaś ustawa mówiąca o minimalnej liczbie godzin zajęć na studiach licencjackich z zakresu danej specjalności nauczycielskiej, aby później móc uczyć ? Tak jak np. przy podyplomówkach jest powiedziane, że musi być 350 h. Czy to dotyczy tylko podyplomowych?
Sztuka jest pokarmem duszy.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Studia licencjackie- ile godzin...?

Postautor: edzia » 2011-04-30, 01:17

W rozporządzeniu w sprawie oceniania z 2009 r. jest mowa o studiach magisterskich (lub licencjackich) na kierunku, którego zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć. Musiałbyś więc dotrzeć do tych standardów. Są tutaj: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2007/1166.htm
Coś tam jest o limicie godzin, ale sprawdź sobie, czy o to ci chodzi.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia licencjackie- ile godzin...?

Postautor: mateoo » 2011-05-15, 21:22

Mam pytanie dotyczące studiów podyplomowych tym razem, jednak nie chciałem zakładać kolejnego wątku. Jak to jest ze studiami podyplomowymi w zakresie dwóch i więcej przedmiotów ? Są studia podyplomowe w zakresie plastyki i wiedzy o kulturze, liczba ich godzin oscyluje jednak wokół liczby 360. Spotkałem się z opinią, iż jeśli studia te mają dać kwalifikacje do nauczania tych przedmiotów to liczba godzin musi być odpowiednio podwojona (350 x 2), w przeciwnym wypadku nie będę miał kwalifikacji (mimo wpisu na świadectwie ukończenia) do nauczania żadnego z nich, bo 360 / 2 < 350. Możecie się do tego ustosunkować? Jeśli to prawda to dlaczego w takim razie prowadzone są studia podyplomowe w zakresie 2 lub nawet 3 przedmiotów, np. muzyka, plastyka i wok? Sztuka dla sztuki ? Myślałem, że każdy kierunek studiów musi dostać najpierw akredytację ministerstwa
Sztuka jest pokarmem duszy.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Studia licencjackie- ile godzin...?

Postautor: partita400 » 2011-05-16, 04:26

mateoo pisze:Mam pytanie dotyczące studiów podyplomowych tym razem, jednak nie chciałem zakładać kolejnego wątku. Jak to jest ze studiami podyplomowymi w zakresie dwóch i więcej przedmiotów ? Są studia podyplomowe w zakresie plastyki i wiedzy o kulturze, liczba ich godzin oscyluje jednak wokół liczby 360. Spotkałem się z opinią, iż jeśli studia te mają dać kwalifikacje do nauczania tych przedmiotów to liczba godzin musi być odpowiednio podwojona (350 x 2), w przeciwnym wypadku nie będę miał kwalifikacji (mimo wpisu na świadectwie ukończenia) do nauczania żadnego z nich, bo 360 / 2 < 350. Możecie się do tego ustosunkować? Jeśli to prawda to dlaczego w takim razie prowadzone są studia podyplomowe w zakresie 2 lub nawet 3 przedmiotów, np. muzyka, plastyka i wok? Sztuka dla sztuki ? Myślałem, że każdy kierunek studiów musi dostać najpierw akredytację ministerstwa

Mateo wiesz co...zajmij sie graniem lepiej :wink: . Jesteś jakiś taki dociekliwy,ale ja rozumiem o co chodzi :roll: .Jeden pilnie uczy się od dziecka, inny "machnie" sobie podyplomówkę i ma pełne kwalifikacje do uczenia .A propos podwajania godzin.Może lepiej iść na studia dwustopniowe i zrobić naprawdę pełne kwalifikacje ,ale ktoś wymyślił podyplomówki, by tylko kasa się kręciła. :( A opinię o podwojonej ilości godzin, wydał pewnie jakiś bardzo mądry osobnik tudzież osobniczka. :wink:

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia licencjackie- ile godzin...?

Postautor: mateoo » 2011-05-16, 09:15

Dociekliwy, bo zmieniam pracę, muszę się wam pochwalić i wreszcie będę uczył muzyki w większości :jupi: Do tej pory jak była możliwość, to miałem też plastykę, ale teraz chyba bez podyplomówki nie przejdzie. Stąd też moje pytania :mrgreen: Myślałem, że może na licencjacie miałem wystarczającą ilość ze sztuki, no ale.. Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć co do tych podyplomówek ?
Sztuka jest pokarmem duszy.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Studia licencjackie- ile godzin...?

Postautor: partita400 » 2011-05-16, 17:17

Gratulacje i szczerze życzę powodzenia :)


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron