Co grozi za nieprzyjście?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Co grozi za nieprzyjście?

Postautor: katty » 2011-09-29, 20:23

Koleżanka pracuje po szkole w niektóre dni w pewnej firmie, o czym dyrekcja szkoły wie. Ostatnimi czasy popadła w niełaskę dyrekcji i.. no cóż, jak zawsze przy ustalaniu terminów rad i szkoleń było brane pod uwagę, że nauczycielka jest niedyspozycyjna, tak teraz nagle wszystkie rady i szkolenia ustalane są celowo właśnie na te dni, kiedy ma być w drugiej pracy. I tu pojawia się poważny problem, musi się bowiem z tej drugiej pracy zwalniać i dowiedziała się, że to się dzieje za często i jeśli jakoś temu nie zaradzi, będzie się musiała z firmą pożegnać, bo pracownik, którego tak często nie ma to marny pracownik. Nietrudno się domyślić, że nie chciałaby tracić pracy, zatem rozważa nieprzychodzenie na rady i szkolenia. I stąd właśnie pytanie: co może jej grozić, jeżeli powie dyrektorowi, że w tym terminie pracuje i nie może się stawić na radzie/szkoleniu, po czym rzeczywiście na tę radę/szkolenie nie przyjdzie?

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co grozi za nieprzyjście?

Postautor: Belfrzyca » 2011-10-20, 20:50

Aby nie dublować tematów pozwalam sobie wpisać tu swoje pytanie.

Co grozi za niestawienie się na zastępstwie? Nie zauważyłam, że mam po godzinach wpisane zastępstwo za koleżankę i po prostu wyszłam do domu. Czego mogę się spodziewać ze strony dyrekcji?

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co grozi za nieprzyjście?

Postautor: Belfrzyca » 2011-10-20, 21:17

Niestety dopiero jak jutro będę w szkole postaram się to ustalić. Na tą chwilę są dwie możliwości: albo byłam na liście zastępstw od wczoraj tylko jakimś cudem przegapiłam swoje nazwisko, albo, i to jest bardziej prawdopodobne, zostałam dopisana dziś podczas którejś z przerw.

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co grozi za nieprzyjście?

Postautor: Belfrzyca » 2011-10-20, 21:46

Tryb zawiadamiania to kartka, która jest zawieszana na tablicy korkowej w pokoju nauczycielskim. Czasem kompletna lista zastępstw pojawia się dnia poprzedniego, czasem jest modyfikowana jeszcze w ciągu danego dnia. Schemat zawsze jest taki sam: data-nazwisko nieobecnego nauczyciela-klasa-nazwisko nauczyciela wyznaczonego do zastępstwa. Dyrekcja z nami na ten temat nie rozmawia, ze o zapytaniu, czy jesteśmy dyspozycyjni, nie wspomnę.


Wróć do „Prawo oświatowe”