uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

meads
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-05, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: meads » 2012-01-02, 15:23

Witam. Znajduje się w dość dziwnej sytuacji i szukam pomocy w jej rozwiązaniu. Pracowałam na zastępstwie w szkole na niepełnym etacie do końca sierpnia ubiegłego roku. Teraz dyrekcja tej szkoły wzywa mnie do uzupełnienia dokumentacji uczniowskiej choć ja na bieżąco zdawałam wszystkie dokumenty. W sierpniu jeszcze dopytywałam czy mam z czegoś się rozliczyć - nie było odzewu. Świadectwo pracy odesłano mi pocztą we wrześniu. Czy mam obowiązek stawić się w poprzednim miejscu pracy? Z góry dziękuję za pomoc.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: Peonia » 2012-01-02, 15:49

Nie wiem jaka to jest ta dokumentacja uczniowska, bo pewnie chodzi ci o szkolną typu arkusze ocen, dziennik itp. Jesli są tam jakieś braki, to musisz uzupełnić.

meads
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-05, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: meads » 2012-01-02, 16:04

Sądze, że chodzi o arkusze ocen. Klasa została rozwiązana w styczniu ub roku. Arkusze dawno oddałam. Właśnie dlaczego uważasz, że muszę?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: Peonia » 2012-01-02, 16:48

Tak, czasem brak daty albo podpisu, albo wykreskowania jakiejś rubryki. Trzeba tego dokonać, a jest to obowiązkiem wychowawcy, bo dokumentacja musi być kompletna. I nie ma tu znaczenia, czy jeszcze pracujesz. Są braki - trzeba je uzupełnić, bo byłaś za to odpowiedzialna.

meads
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-05, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: meads » 2012-01-02, 16:56

Ale ktoś przyjmował ode mnie te dokumenty, czyli musiał je sprawdzić. Nie mieszkając już w tej miejscowości muszę wziąć wolny dzień, żeby to zrobić.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: Peonia » 2012-01-02, 17:09

Nikt na biegu nie sprawdza. Dokumenty skladasz, a dyrekcja sprawdza w dowolnym i dogodnym dla siebie czasie, zgodnie z wymogami formalnymi.

W roku 2009 doszła do mojej klasy uczennica, załozyłam jej arkusz ocen. Do obecnych wakacji nikt się nie dopatrzył błędów, aż do chwili, gdy uczennica w wakacje znów zmieniła szkołę, a sekretariat chciał arkusz skserować i wysłac do nowej szkoły. Okazało się,że datę założenia arkusza wpisałam w złym miejscu, sama nawet tego nie zauwazyłam. Arkusz przepisywałam w sierpniu i nie uważam tego za zło konieczne. No tak wyszło i już. Dyrekcja też wcześniej tego nie dostrzegła, a ja nie mam pretensji, bo dokumentów szkolnych do sprawdzania ma masę.

meads
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-05, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: meads » 2012-01-02, 17:14

Nie przeczę, że dyrekcja ma mnóstwo roboty ale cóż..doskonale wiedziała, że pracuję tylko na zastępstwo i tylko do sierpnia. Dla mnie to duży kłopot "urwać" się z nowej pracy. Czy mogą być jakieś konsekwencje tego, że się nie pojawię?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: vuem » 2012-01-02, 17:37

Moim zdaniem - biorąc pod uwagę czas określony umowy - dyrekcja powinna była wyegzekwować uzupełnienie dokumentacji zawczasu.

teraz nie jesteś pracownikiem szkoły, więc jakim cudem miałabyś mieć prawo ingerowania w dokumentację?

Niczym niestosownym byłoby uzupełnienie "braku" przez obecnego wychowawcę lub wyznaczona osobę.

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: katty » 2012-01-02, 19:13

Nie masz żadnego obowiązku się stawiać, nie daj sobie wmówić. Ingerując w te dokumenty działałabyś niezgodnie z prawem. Możesz na to zwrócić uwagę osobom, które Cię wzywają.

meads
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-05, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: uzupełnienie dokumentacji uczniowskiej

Postautor: meads » 2012-01-02, 19:20

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W piśmie skierowanym do mnie było " dyrekcja prosi o pilne przybycie w celu...itd." żadnych podstaw prawnych i pouczeń.


Wróć do „Prawo oświatowe”