Delegacja a urlop bezpłatny???

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ajdka
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-13, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Delegacja a urlop bezpłatny???

Postautor: Ajdka » 2012-01-15, 18:23

Witam !!
Jestem w dość trudnej sytuacji i szczerze nie mam pojęcia co zrobić.
Parę dni temu dowiedziałam się, że chcąc brać udział w szkoleniu, konferencji metodycznej czy studiach (które mam wpisane w swój awans zawodowy) będę zmuszona brać urlop bezpłatny! Czy dyrektor ma prawo mnie do tego zmusić? Czy ja muszę się zgodzić na to?

zgodnie z KN rozdz 2 :
"Obowiązki nauczycieli
Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest:
1) rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;
2) wspierać każdego ucznia w jego rozwoju;
3) dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego;

oraz
2. Dyrektor szkoły odpowiedzialny jest w szczególności za:
1) dydaktyczny i wychowawczy poziom szkoły;
2) realizację zadań zgodnie z uchwałami rady pedagogicznej i rady szkoły, podjętymi w ramach ich kompetencji stanowiących, oraz zarządzeniami organów nadzorujących szkołę;
3) tworzenie warunków do rozwijania samorządnej i samodzielnej pracy uczniów i wychowanków;
4) zapewnienie pomocy nauczycielom w realizacji ich zadań i ich doskonaleniu zawodowym; "

Dotychczas u nas w placówce było tak że po prostu dostawaliśmy delegację na dane szkolenie teraz nie :( co robić?? na co mogę się jeszcze powołać rozmawiając ze swoim dyrektorem??

Ajdka
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-13, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Delegacja a urlop bezpłatny???

Postautor: Ajdka » 2012-01-16, 15:57

Niestety wychodzi na to że.... mogę liczyć tylko na przychylność dyrektora w tej sprawie:(
Tutaj artykuł:
http://www.men.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=121


Wróć do „Prawo oświatowe”