Awans na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: aggrrr » 2009-06-27, 17:00

Witam,
ja teczkę złożyłam w czwartek, tylko to co w rozporządzeniu nic więcej, podobnie jak moja koleżanka rok temu- taka sobie teczunia. Powiedziano mi, że egzaminu mam się spodziewać w drugiej połowie sierpnia :( . Ja też Twojego filmu byłabym ciekawa- samo czytanie Twoich postów JR to niezła zabawa- a co dopiero film :lol:
Jeśli chodzi o autoprezentacje to moja koleżanka w ubiegłym roku nauczyła się sprawozdania na pamięć i było ok, dostała kilka pytań zdała na 10.
Ilość obserwowanych zajęć- ja napisałam w sprawozdaniu, że obserwowałam ale nie pisałam ile.
Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Mika71 » 2009-06-28, 21:12

[quote="Jolly Roger"]Właśnie mam dylemat.
Z jednej strony przygotowanie prezentacji to nie problem, ale potem się taszczyć z całym osprzętem??? no nie wiem??

A co będzie jak siądzie Ci sprzęcicho - wiesz różne rzeczy się zdarzają. Przygotuj sobie mimo wszystko jakąś krótką "pogadankę" :D

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-29, 10:00

Danielle pisze:Mam pytanie czy na pewno nigdzie nie ma napisane ile hospitacji ma mieć nauczyciel kontraktowy robiący staż na mianowanego bo moja "ukochana pani dyrektor" 10 czerwca poinformowała mnie, że w każdym roku stażu mam mieć 20 hospitacji u opiekuna stażu + jej hospitacji :shock: . Został mi jeszcze 1 rok stażu, przepisy studiowałam dogłębnie ale nigdzie nie znalazłam określonej ilości hospitacji. Mam jak do tej pory z 2 lat 7 przeprowadzonych i 7 obserwowanych zajęć.


Poproś dyrekcję o podpowiedź skąd wzięła te 20 hospitacji.
Ja w przepisach nic nie znalazłem, a może w planie tak ambitnie sobie zapisałaś. Jeśłi nie to możesz podeprzeć się, ze w planie(który dyrekcja zatwierdziła) nic nie ma o 20 hospitacjach, a przepisy nie regulują ilości.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

kasia1810
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-30, 17:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: kasia1810 » 2009-06-30, 17:31

Witam.
Jestem nauczycielem kontraktowym i przepracowałam już 2 lata. Od września mogę rozpocząć staż na mianowanego? Ile będzie trwał? Czy te 2 lata i 9 miesięcy to jednocześnie 2 lata czekania? Czy po 2 latach, kolejne 2 lata i 9 miesięcy? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Basiek70 » 2009-06-30, 18:20

po 2 latach czekania kolejne 2 lata i 9 miesiecy
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

kasia1810
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-30, 17:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: kasia1810 » 2009-06-30, 18:48

Dzięki za odpowiedź.

sshamantii
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-30, 22:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: sshamantii » 2009-06-30, 23:06

witam mam jedno małe pytanie nie moge się dowiedzieć czy na mianowanie potrzebna jest magisterka??? mam tytuł licencjata nie wiem czy koniecznie teraz muszę zrobić magistra by zrobić kolejny stopień awansu zawodowego w moim przypadku na mianowanego????? pomocyyyy

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Jolly Roger » 2009-07-01, 08:26

sshamantii,
nie
Masz mieć potwierdzone kwalifikacje do nauczania przedmiotu. Licencjat wystarczy na jakikolwiek stopień awansu.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

sshamantii
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-30, 22:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: sshamantii » 2009-07-01, 09:10

pięknie dziękuję za pomoc pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów przy kolejnych awansach :)

Danielle
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-27, 01:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Danielle » 2009-07-10, 19:47

Dzięki za odp. właśnie ja też nigdzie w przepisach nie znalazłam określonej ilości hospitacji a co do planu rozwoju to mam tylko wpisane "obserwowanie zajęć opiekuna stażu" i "prowadzenie zajęć w obecności opiekuna stażu" nie mam określonej ilości. Kiedy zapytałam dyr gdzie tak napisane ona powiedziała, że nowe przepisy niedawno weszły, jak kazałam jej przynieść to odpowiedź brzmiała:" chyba mi sie pomyliło" :shock: . Mam nieźle przerąbane bo już 2 osoby w moim przedszkolu nie zrobiły przez nią awansu.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans na mianowanego

Postautor: koma » 2009-07-11, 00:08

Jak to przez nią nie zrobiły awansu???Nie dała pozytywnej oceny stażu?

Danielle
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-27, 01:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Danielle » 2009-07-25, 10:46

Nie, po prostu za długo im teczkę zmieniała, kreśliła i poprawiała aż jedna koleżanka nie zdążyła zawieść teczki na dyplomowanego, a druga przeniosła się do innego przedszkola i dopiero wtedy skończyła staż na mianowanego. :cry:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: malgala » 2009-07-25, 12:09

Danielle pisze:Nie, po prostu za długo im teczkę zmieniała, kreśliła i poprawiała aż jedna koleżanka nie zdążyła zawieść teczki na dyplomowanego

A co dyrekcja ma do teczki?
Dyrektorowi oddaje się sprawozdanie a nie całą teczkę.

Danielle
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-27, 01:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Danielle » 2009-07-27, 19:10

malgala pisze:
Danielle pisze:Nie, po prostu za długo im teczkę zmieniała, kreśliła i poprawiała aż jedna koleżanka nie zdążyła zawieść teczki na dyplomowanego

A co dyrekcja ma do teczki?
Dyrektorowi oddaje się sprawozdanie a nie całą teczkę.

Niestety moja sprawdza, mi też już zapowiedziała, że dokładnie sprawdzi całą moją dokumentacje jak będzie pisać moją ocenę. Nie mam nic przeciwko bo robię bardzo dużo, ale jak ją będzie zmieniać i kreślić jak tamtym to boję się że też się nie wyrobię.

Danielle
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-27, 01:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Danielle » 2009-07-27, 19:15

I tak rok później niż mogłam zaczęłam staż na mianowanego bo powiedziała mi, że jak się jest zatrudnionym na czas określony to nie można robić stażu :lol2: . Wiedziałam,że to nieprawda ale nie chciałam wtedy się kłócić a poza tym właśnie urodziłam dziecko i wolałam poświęcić jemu czas a nie dokumentacji.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”