Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obowiazujace rozporzadzenie
Autor Wiadomość
jolantasiedlak 

Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 1
Post nr 1, Wysłany: 2007-10-18, 17:41   poszukuję nowego rozporządzenia men w sprawie awansu

Witam,
mam pytanie do uzytkownikow tego forum. Czy weszlo juz w zycie nowe rozporzadzenie men w sprawie awansu? jesli tak to prosze o link do niego.
z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam
 
 
dushka 


Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sie 2006
Posty: 3371
Skąd: inąd...?
Post nr 2, Wysłany: 2007-10-18, 17:44   

Nie ma jeszcze.
 
 
kallys


Przedmiot nauczania: jęz.polski, plastyka, jęz.angielski, pedagog-terapeuta, opiekun stażu
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 95
Post nr 3, Wysłany: 2007-10-19, 19:08   

Nadal obowiązuje rozp. z 1 XII 2004 r. Na stronie bipowskiej MEN masz wszystko to, co obowiązuje:
http://bip.men.gov.pl/akty_prawne/akty_prawne.php
_________________
literka
 
 
kalina22 

Przedmiot nauczania: Język niemiecki
Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie
Post nr 4, Wysłany: 2009-08-11, 15:52   Obowiazujace rozporzadzenie

czy nadal obowiazuje nas rozporzadzenie z dn 14 listopada 2007? czy byly pozniejsze zmiany?

i jeszcze jedno pytanie- czy rozporzadzenie jest czescia karty nauczyciela? czy ustawy o systemie oswiaty?

dziekuje za odpowiedz
 
 
krg54 

Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 217
Skąd: Kraków
Post nr 5, Wysłany: 2009-08-11, 17:20   

W dalszym ciągu obowiązuje:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 listopada 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli ( Dz. U. z 16 listopada 2007 Nr 214 poz. 1580 )
Na podstawie art. 9g ust. 10 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.)
Rozporządzenie to nie jest częścią ani KN, ani Uoso. Zostało wydane na podstawie KN.
 
 
kalina22 

Przedmiot nauczania: Język niemiecki
Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie
Post nr 6, Wysłany: 2009-08-11, 18:43   

Dziekuję serdecznie.
 
 
koma

Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1842
Post nr 7, Wysłany: 2009-08-11, 20:30   

Kalino...Podstawowa sprawa:

ustawa - to sejm
rozporządzenie - to minister

czyli:rozporządzenie nie może być częścią ustawy!
 
 
karramba 

Przedmiot nauczania: Historia|*|WOS
Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: mazowieckie
Post nr 8, Wysłany: 2009-09-05, 17:32   ....

rozporządzenie to akt wykonawczy do ustawy
 
 
andre 

Przedmiot nauczania: Język niemiecki
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: pomorskie
Post nr 9, Wysłany: 2009-09-05, 23:05   

Jak zatem poprawnie sformułować zdanie w planie rozwoju zawodowego np:

Zadanie: Podejmowanie działań mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy, w tym doskonalenie umiejętności stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia MEN z dnia 1 grudnia 2004 r.

czy:

Zadanie: Podejmowanie działań mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy, w tym doskonalenie umiejętności stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia MEN z dnia 1 grudnia 2004 r. ze zmianami z dn. 14. listopada 2007 r.

czy:

Zadanie: Podejmowanie działań mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy, w tym doskonalenie umiejętności stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia MEN z dnia 14 listopada 2007r.



 
 
karramba 

Przedmiot nauczania: Historia|*|WOS
Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: mazowieckie
Post nr 10, Wysłany: 2009-09-06, 10:39   ...

Wystarczy nr 1, bo to rozporządzenie z 2007 roku nie zmieniło brzmienia paragrafu 8.
 
 
beatark 

Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Wiek: 50
Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: mazowieckie
Post nr 11, Wysłany: 2009-10-13, 20:24   

W tym miejscu warto dodać, że rozporządzenie z 2007 r. zmieniło jedynie formę dokumentacji, jaką nauczyciel dołącza do wniosku, natomiast wymagania (także brzmienie paragrafów) pozostało bez zmian.
 
 
grey_wolf2 


Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 63
Post nr 12, Wysłany: 2010-06-06, 15:50   Które rozporządzenie obowiązuje nauczycieli kontraktowych

Mam wielką prośbę do tych osób, które awans na mianowanie mają już za sobą. Proszę, pomóżcie.
Rozpoczęłam staż na mianowanie we wrześniu 2007 roku, jeśli dobrze rozumiem to obowiązywało mnie rozporządzenie z 2004 roku. A teraz wszędzie napotykam, że ważne jest ropzorządzenie z 2007 roku. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić? Wiem, że to z 2007 roku niewiele się różni od poprzedniego. Czy chodzi tylko o dokumentację wedłu rozporządzenia z 2007 roku? W panie rozwoju mam napisane że został on napisany według tego rozp. z 2004. Mam kompletny chaos w głowie.
Bardzo proszę o pomoc.
_________________
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."
 
 
Witold Telus 


Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 641
Post nr 13, Wysłany: 2010-06-06, 20:12   

Procedurę rozpoczęcia stażu masz wg prawa z roku 2004. Wszystko, co niezbędne do jego zakończenia robisz już według nowego prawa. Teraz ta cała "dokumentacja" jest już mocno uproszczona.
 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4830
Post nr 14, Wysłany: 2010-06-06, 20:46   

Przepisy prawne dotyczące awansu zawodowego znajdują się w następujących aktach prawnych:
1) rozdziale 3a Karty Nauczyciela link );
2) rozporządzeniu MENiS w sprawie awansu zawodowego z 2004 r. (link ) wraz z późniejszymi zmianami w 2007 r. (link ).

Rozporządzenie z 2007 r. nie jest nowym, pierwotnym rozporządzeniem, lecz rozporządzeniem zmieniającym (częściowo) rozporządzenie z 2004 r. Częściowo, bo zmianie uległy tylko niektóre przepisy, m.in. § 9 (dotyczący dokumentacji załączonej do wniosku).

Najlepiej jest się posługiwać tekstem ujednoliconym. Więc jeśli ktoś chce, to może sobie we własnym zakresie ujednolicić to rozporządzenie w sprawie awansu, tj. podstawić w miejsce § 9 (i innych) z 2004 r. zmieniony § 9 (i inne) - wg rozp. z 2007 r.

Jeśli ktoś nie ma na tyle cierpliwości (choć to nie takie trudne), mogę wysłać tekst ujednolicony na priva.

Oczywiście, można się posługiwać tekstami oryginalnymi rozporządzeń, trzeba tylko wiedzieć, czy były jakieś zmiany (w przyp. omawianego rozp. była, na szczęście tylko jedna, zmiana). Ważne, że podczas każdorazowej zmiany aktów prawnych zachowują one ciągle tę samą strukturę, co ułatwia nawigację.
 
 
grey_wolf2 


Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 63
Post nr 15, Wysłany: 2010-06-07, 18:29   

Bardzo dziękuję za odpowiedź, trochę mi się rozjaśniło:)
_________________
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej