Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ocena czastkowa za okres stażu na mianowanego
Autor Wiadomość
Doris44

Post nr 1, Wysłany: 2008-01-07, 19:23   ocena czastkowa za okres stażu na mianowanego

Witam! Po uplywie 1 roku stażu na nauczyciela mianowanego zmieniłam miejsce pracy. Zlozylam tez prosbe o dokonanie oceny mojego stazu. Ile czasu ma dyrektor na wydanie tej oceny i co mam zrobic jesli ten czas mija a ja nie mam odpowiedzi.

koma

Post nr 2, Wysłany: 2008-01-07, 20:51   

Na wydanie oceny(także cząstkowej) dyrektor ma 21 dni od dnia złożenia sprawozdania (także cząstkowego). Złożyłaś sprawozdanie z tego roku pracy???

Doris44

Post nr 3, Wysłany: 2008-01-08, 18:55   

Pismo z prośbą o ocene stażu za okres od 1 IX2006 do 31 VIII2007 złożylam z koncem września. Od mojej opiekunki stażu wiem, że dyr. nie poprosiła ją o złożenia sprawozdania z mojej pracy za ten okres. Natomiast moja nowa dyr. prosi mnie o złozenie tej oceny, bo u niej kontynuuję staż.Co mam zrobić mojej "byłej"( dyr.)?

Jethro Tull 

Post nr 4, Wysłany: 2008-01-08, 19:35   

no domagać się tej oceny cząstkowej bo bez niej nie możesz formalnie kontynuowac stażu

koma

Post nr 5, Wysłany: 2008-01-08, 20:09   

Doris44 napisał/a:
Od mojej opiekunki stażu wiem, że dyr. nie poprosiła ją o złożenia sprawozdania z mojej pracy za ten okres.

Ale to przecież nie opiekun stażu składa dyrektorce sprawozdanie cząstkowe, tylko Ty!!!Bez niego nie dostaniesz tej oceny - bo na jakiej podstawie Cię oceni za ten rok???
Załatwiaj to szybko, bo właściwie nie możesz kontynuowac stazu w nowej szkole.

Doris44

Post nr 6, Wysłany: 2008-01-08, 20:52   

:oops: dzieki bardzo! to mam chyba nowy problem !

Mamba 

Przedmiot nauczania: język angielski
  Post nr 7, Wysłany: 2008-02-20, 21:11   jak to jest z pisaniem sprawozdań z realizacji planu awansu?

Potrzebuję dość precyzyjnej odpowiedzi na pytanie-czy są jakieś regulacje prawne, np. w ustawie o awansie zawodowym nauczyciela, mówiące dokładnie czy podczas odbywania stażu na mianowanego trzeba przedkładać dyr. pisemne sprawozdania z jego realizacji. Osobiście sama nic takiego nie znalazłam, znajomi mówią że takie ustalenia to sprawa indywidualna dyr, a liczy sie tylko ostateczne sprawozdanie po3 latach stażu. Ale u nas dyr zażyczyła sobie je co 3 m-ce, i grozi, że jeśli ktoś nie będzie oddawał, to powiat (nasz organ zarządzający) "cofnie nam awans"-jak to się zgrabnie i nie bez ironii wyraziła.
Poprzedni dyr tego nie wymagał, ale ci którzy zaczęli awans jeszcze za jego kadencji, muszą oddać takie sprawozdania, czasem nawet za 2 lata wstecz...
Proszę zorientowanych o pomoc.

koma

Post nr 8, Wysłany: 2008-02-20, 21:23   

Ustaleń prawnych tego typu nie ma, jednak: to dyrektor jest szefem Twojego stażu, on ma obowiązek monitorowania działań, które wykonujesz zgodnie z założeniami planu rozwoju, na bieżąco korygować zadania, aby były wykonywane zgodnie z potrzebami szkoły (tego wymaga od niego rozporządzenie i KN) Potem będzie musiał potwierdzić te działania i wystawić Ci ocenę pracy w okresie stażu. Jeżeli nauczycieli awansujących sie jest kilku, dyrektor może nie wszystko ogarnąć - każdy pracuje przez 3 lata, działań jest wiele.... Stąd czasami wymaga od nauczycieli takich sprawozdań.

Mamba 

Post nr 9, Wysłany: 2008-02-20, 21:48   

Tak, to jasne, że musi nas jakoś kontrolować. Przynajmniej teoretycznie, bo niestety jeszcze nie czytała mojego planu rozwoju....Tam zaplanowałam oddawać jej takie cząstkowe sprawozdania raz na semestr, a ona to podpisała...hmmm...
Ale jak ma się sprawa organu prowadzącego, a naszych sprawozdań? I co z tym "cofnięciem stażu"?

koma

Post nr 10, Wysłany: 2008-02-20, 21:59   

Mamba napisał/a:

Ale jak ma się sprawa organu prowadzącego, a naszych sprawozdań? I co z tym "cofnięciem stażu"?

Wybacz, ale to są bzdury!!Nikt nie ma prawa cofnąć prawnie zdobytego awansu - zwłaszcza organ prowadzący :rotfl: I to za pisanie sprawozdań cząstkowych :rotfl: :rotfl:

Mamba 

Post nr 11, Wysłany: 2008-02-20, 22:15   

To są właśnie te sprawozdania, o które ona zabiega. Piszemy, przynajmniej my świeżo na stażu. Ale starsi, kończący w tym roku, nie mają zamiaru. Nie rozumiem po co więc to wszystko, i to jej całe zastraszanie... :crazy: :?

Jethro Tull 

Post nr 12, Wysłany: 2008-02-20, 22:17   

Mamba napisał/a:
To są właśnie te sprawozdania, o które ona zabiega. Piszemy, przynajmniej my świeżo na stażu. Ale starsi, kończący w tym roku, nie mają zamiaru. Nie rozumiem po co więc to wszystko, i to jej całe zastraszanie... :crazy: :?

a napisz jej w punktach, zrobiłam to, to i to z tego co masz zapisane w planie rozwoju

Mamba 

Post nr 13, Wysłany: 2008-02-20, 22:23   

Jethro Tull napisał/a:
a napisz jej w punktach, zrobiłam to, to i to z tego co masz zapisane w planie rozwoju

no niby tak, ale to kropla w morzu tego pisania. Każdy punkt należy szczegółowo opisać, co to dokładnie jest, z czym to się je, co mi dało i wszelakie autorefleksje. Tyle że im więcej tym lepiej...czyli pewnie można i lać wodę. Ale kto ma na to czas i ochotę...

Jethro Tull 

Post nr 14, Wysłany: 2008-02-20, 22:30   

Mamba napisał/a:
no niby tak, ale to kropla w morzu tego pisania. Każdy punkt należy szczegółowo opisać, co to dokładnie jest, z czym to się je, co mi dało i wszelakie autorefleksje. Tyle że im więcej tym lepiej...czyli pewnie można i lać wodę. Ale kto ma na to czas i ochotę...

nie bardzo rozumiem.
np. punkt w planie rozwoju, który jest ujęty w ramach pogłębianie wiedzy i umiejętności zawodowych, samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego, i byłas na jakims kursie to co w tym trudnego i po co szczegółowo opisywac jak mozna tak

12.01.08 - 14.01.08 - uczestnictwo w kusie "Praca z uczniem trudnym" - szkolenie dało mi wiedzę na temat aktywnych metod nauczania, wpływu na motywację ucznia do nauki, urozmaicenie procesu dydaktycznego, wykorzystanie w różnych aspektach nauczanego przedmiotu

wątpię czy będzie dyrekcja chciała szczegółowiej :-)

Mamba 

Post nr 15, Wysłany: 2008-02-20, 22:38   

Owszem, przy szkoleniach tak to właśnie wygląda. Ale to tylko szkolenia, a pomyśl ile jest pisania na temat rozporządzeń, dokumentacji (musimy pisać streszczenie np. planu wychowawczego albo statusu :( ) , a konkursy które organizujesz, a lektura którą czytasz, a lekcje hospitowane, oglądane i otwarte, a technologia informacyjna na zajęciach, a ankiety. Niewiele? Jednak jest tego trochę, i nie ubywa pracy z czasem.

[ Dodano: 20 Luty 2008, 23:44 ]
Zresztą, regularne pisanie i tak ma ten duży plus, że na koniec masz wszystko już gotowe do końcowego sprawozdania. Ale mnie zirytowało to szantażowanie "bo jak nie oddasz to ...".

Odpowiedz do tematu