Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Goga
Posty: 48
Rejestracja: 2008-08-17, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Praca w innym zawodzie

Postautor: Goga » 2008-08-17, 15:28

Witam!
Mam pytanie i duży kłopot. Otóż z wykształcenia jestem polonistką i logopedą, mam też za sobą rok pracy w szkole specjalnej i nie mogę znaleźć pracy w swoim zawodzie. Czy jest możliwe, aby dyrektor zatrudnił mnie na stanowisku nauczyciela nauczania zintegrowanego pod warunkiem, że w tym samym czasie podejmę studia uzupełniające w tym kierunku?
Proszę o szybką odpowiedź
Gosia.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Praca w innym zawodzie

Postautor: Jethro Tull » 2008-08-17, 17:28

Tylko w przypadku gdy dyrektor dostanie na to zgodę z KO.. i to tylko na rok

agawin
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-28, 00:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Bez kwalifikacji

Postautor: agawin » 2008-10-13, 20:51

Witam wszystkich,
Pilnie potrzebuję wyjaśnienia pewnej kwestii. Zaproponowano mi nauczanie języka angielskiego w szkole podstawowej na zastępstwo do końca tego semestru. Niestety nie mam wykształcenia pedagogicznego ani filologicznego. Znajomość języka angielskiego zdobyłam ucząc się w szkołach językowych. Jednak usłyszałam, że karta nauczyciela przewiduje zatrudnienie osoby bez żadnych kwalifikacji w szczególnych okolicznościach. Wymagana jest tylko zgoda z kuratorium. Czy ktoś ma więcej informacji na ten temat?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-14, 14:50

można pracować za zgodą kuratorium. Za minimalną (głodową) stawkę dlatego OP sa chętne choć nie wiem na jakiej podstawie kuratorium wydaje zgodę. Wypadałoby się pochwalić przynajmniej minimalnymi kwalifikacjami (FCE, lub jakiś kurs pedagogiczxny), ale różne już rzeczy widziałem, więc nie wiem czemu ty nie miałabyś zostać zatrudniona.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

agawin
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-28, 00:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: agawin » 2008-10-14, 22:20

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

joxer
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-08, 18:34
Kto: student
Lokalizacja: lubelskie

Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: joxer » 2009-08-08, 19:30

Witam, jestem studentem ostatniego semestru studiow uzupelniajacych 2 stopnia na kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna w Politechnice Lubelskiej, ale na skutek zmian przepisów moj semestr został pozbawiony uprawnien pedagogicznych (z powodu niewystarczajacej ilosci godzin z przedmiotow pedagogicznych) :( mimo iz uczelnia kusila zdobyciem takowych uprawnien (studia rozpoczolem II 2008 roku)

http://eti.pollub.pl/
http://wpt.pollub.pl/index.php?p=z_iss&s=135

W związku z tym chcialbym dowiedziec sie, czy po ukonczeniu takich studiow moglbym pracowac w zawodzie nauczyciel, a jak nie to czy moglbym podjac jakies srodki prawne zeby zdobyc takowe uprawnienia bez konieczności zapisywania sie na studia podyplomowe kwalifikacji pedagogicznych ??

Z góry dziekuje za wszelkiego rodzaju informacje.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-15, 22:07

Mogą Cię zatrudnić w szkole bez uprawnień,ale warunkiem jest zrobienie kursu pedagogicznego podczas Twojej pracy w szkole w ciągu jednego roku.Zajrzyj do Karty Nauczyciela, która mówi o tym.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-16, 12:17

Tu jest ten przepis "W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego."

joxer
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-08, 18:34
Kto: student
Lokalizacja: lubelskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: joxer » 2009-08-16, 16:58

Bardzo dziękuje za ta informcje ;)

kamin11
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-10, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

zatrudnienie w szkole bez pelnych kwalifikacji

Postautor: kamin11 » 2010-03-10, 13:38

Mój problem wygląda następująco:
Ukończyłam studia na kierunku pedagogika (mgr), jestem w trakcie studiów podyplomowych - wychowanie fizyczne. Czy mogę zostać zatrudniona w szkole na stanowisku nauczyciela wf, nie posiadając jeszcze ukończonych studiow podypl. ( do końca pół roku)?

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: Witold Telus » 2010-03-10, 22:43

Tak, o ile Dyrektor Szkoły uzna Twoje kwalifikacje za wystarczające. Ma takie prawo, nie ma takiego obowiązku. Z doświadczenia wiem, że takie zatrudnienie to częste zjawisko.

kamin11
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-10, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: kamin11 » 2010-03-11, 08:08

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chciałabym jeszcze dowiedzieć się, czy w przypadku zatrudnienia, mogę od razu rozpocząć staż. czy dopiero po uzyskaniu dyplomu ukończenia podypl.

wiolinka
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-11, 13:19
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: wiolinka » 2010-03-11, 13:29

mam problem, zatruniamy nauczyciela kontraktowego na 15/18 etatu. Od kwietnia mają odbywać się zajęcia indywidualne z jednym z uczniów na okser 1 miesiąca. Nie wiem czy mam nauczycielowi na niepełny etat zminić pensum w umowie czy dać nadgodziny? Nadmienię że nie zmieniamy arkusza aoranizacyjnego szkoły. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: Witold Telus » 2010-03-11, 22:29

Zdecydowanie nadgodziny. Zwłaszcza, gdy umowa zawarta jest na czas określony. Warunków określonych umową nie powinno się zmieniać w czasie jej trwania. Godzin nauczania indywidualnego nie wolno wliczać do godzin etatowych.
Tak przynajmniej rozwiązuje to nasza JST (Zarząd Powiatu Kłodzkiego).
Ostatnio zmieniony 2010-03-11, 22:31 przez Witold Telus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Brak uprawnien pedagogicznych, a nauczanie w szkole

Postautor: vuem » 2010-03-11, 22:31

Wybierz opcję korzystniejszą dla nauczyciela :wink:


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron