Czy tak ogromny wymiarze godzin jest zgodny z prawem?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sempron
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-13, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Czy tak ogromny wymiarze godzin jest zgodny z prawem?

Postautor: sempron » 2012-12-13, 20:29

Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy wpis.

Chciałbym przedstawić sytuacje w jakiej sie ostatnio znalazłem. Ogólnie pracuje na 23/18 w skali roku. W praktyce (maj w technikum "wolny" ze wzgledu na praktyki) jest to 24 lekcje od pn do czw (piat wolny z uwagi na weekendy) plus niektore weekendy w szkole policealnej (różnie wypada - czasami sobota czasami niedziela, to i to lub weekend wolny). W listopadzie/grudniu przepracowalem 3 tygodnie z rzedu nastepujaca liczbe godzin:

1 tydz -
24 godz (pon- czw) + 6 godz (piat - indywidualne z chorym uczniem- nadliczbowe) + 5 godz sob = 35

2 tydz-
24(pon czw) + 6(piatek - indywidualne naucz - nadliczbowe) + 20 weekend( po 10 na dzien - zast za chorego kolege - nadliczbowe) = 50

3 tydz- od pon do piat tak jak wyzej = 30

czy to jest zgodne z prawem ??
chodzi mi
1) glownie o 12 dni bez przerwy
2) 50 godz lekcyjnych w tym 26 nadliczbowych w drugim tygodniu(ten weekend z 20 godz jest nadliczbowy bo za chorego kolege, a ten pierwszy nie bo to "moje" 5 godz)


dodam tylko ze calosc przyplacilem zdrowiem(m in nadcisnienie tetnicze) i przebywam teraz na zwolnieniu, aha i na te nadwymiarowe wcale nie miałem ochoty np. zeby wiecej zarobic
tak na koniec dodam tylko ze w maju mam 120 nadwymiarowych (niewliczone do etatu 23/18) w ramach tych praktyk - choc to pewnie nieistotne w kontekscie tych pytan

pozdrawiam wszystkich sempron

bardzo prosze o odpowiedzi i komentarze

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy tak ogromny wymiarze godzin jest zgodny z prawem?

Postautor: malgala » 2012-12-13, 20:52

Czy technikum i szkoła policealna, to zespół szkół i jesteś zatrudniony w zespole, czy w każdej z tych szkół masz odrębną umowę o pracę?

sempron
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-13, 19:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy tak ogromny wymiarze godzin jest zgodny z prawem?

Postautor: sempron » 2012-12-13, 20:58

na wszystko (dzienna + policealna) jest jedna umowa (wlasnie te 23/18) - jest to zespol szkol
pozdrawiam sempron

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Czy tak ogromny wymiarze godzin jest zgodny z prawem?

Postautor: edzia » 2013-01-09, 13:38

O ile dobrze zrozumiałam, pracujesz więcej, zarabiając mniej, ale będziesz tyle samo zarabiał w maju, gdy klasy pójdą na praktyki. Tak?

Jest to zgodne z art. 42 ust. 5b ustawy Karta nauczyciela:
Nauczyciel, który realizuje tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć zgodnie z ust. 3 i dla którego ustalony plan zajęć w pewnych okresach roku szkolnego nie wyczerpuje obowiązującego tego nauczyciela tygodniowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, powinien nauczać odpowiednio większą liczbę godzin w innych okresach danego roku szkolnego. Praca wykonywana zgodnie z tak ustalonym planem zajęć nie jest pracą w godzinach ponadwymiarowych.


Wróć do „Prawo oświatowe”