Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek stażowy
Autor Wiadomość
Jolo 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Post nr 16, Wysłany: 2009-04-15, 18:31   Dodatek stażowy

Witam,
Pracuję w szkolnictwie od 1996 roku ale obecnie od czerwca 2006 do końca tych wakacji przebywam na urlopie wychowawczym.Od września wracam do pracy a konkretnie będę przesiesiona do innej szkoły na moją prośbę za względu na system jednozmianowy.Zastanawiam się jak nowa szkoła naliczy mi dodatek stażowy? Czy wlicza się okres urlopu wychowawczego? Na ile procent mogę zatem liczyć? Jestem nauczycielem mianowanym.
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wyjaśnienia.
Pozdrawiam serdecznie
Jolo

Basiek70 
Administracja

Przedmiot nauczania: nauczanie zintegrowane
Post nr 17, Wysłany: 2009-04-16, 20:14   

z moich doświadczeń: okres urlopu wychowawczego wlicza się do okresu zatrudnienia do dodatku stażowego - niezależnie od stopnia awansu

Jolo 

Post nr 18, Wysłany: 2009-04-17, 13:13   

Dziękuję z odpowiedź,
A czy nie ma różnicy czy nauczyciel przebywał na bezpłatnym wychowawczy czy płatnym?Ja jestem na bezpłatnym,ale talony na święta otrzymałam,wiec może i staż za okres urlopu wychowawczego też mi doliczą?

Basiek70 
Administracja

Przedmiot nauczania: nauczanie zintegrowane
Post nr 19, Wysłany: 2009-04-18, 17:42   

nie ma, po prostu w czasie urlopu wychowawczego jestes nadal zatrudniona
ba, obecnie jest to nawet okres składkowy

jexa 

Przedmiot nauczania: Informatyka|*|Matematyka
Post nr 20, Wysłany: 2009-07-13, 13:32   staż pracy

Witam. Prawie trzy lata pracowałam (do marca) w szkole. Następnie zarejestrowałam się w urzędzie pracy, bo nie udało mi się nic znaleźć do końca roku szkolnego. Znalazłam już pracę od wrześnie i zastanawiam od kiedy będzie liczony staż pracy i przysługujące pieniążki za to (od 4 roku pracy naliczają). Czy od września (wchodzi w to zarejestrowanie się w urzędzie pracy - w niektórych sytuacjach jest to doliczane w innych nie) czy dopiero od lutego? Dziękuję

renati23 
Administracja

Przedmiot nauczania: przedsiębiorczość
Post nr 21, Wysłany: 2009-07-26, 10:30   

okres kiedy byłaś zarejestrowana w Urzędzie Pracy wlicza się do stażu pracy

ilo 

Przedmiot nauczania: Języki
Post nr 22, Wysłany: 2009-08-25, 15:50   dodatek stazowy

czy nauczycielowi pracującemu na 7/18 etatu należy się dodatek stażowy czy nie?

atomowa26 

Przedmiot nauczania: Matematyka
Post nr 23, Wysłany: 2009-08-25, 15:53   wyliczanie stazu pracy do nagrody jubileuszowej nauczyciela

jak dokładnie wyliczyć staż pracy do nagrody jubileuszowej!! w 2002 r dostałam 20 lecie 2007 -25 lecie a teraz placówka twierdzi,że mam 21 lat pracy,każda placówka inaczej zalicza lata pracy , z tego co wiem do nagrody zalicza się i okresy pracy i przerwy w zatrudnieniu np sprawowanie opieki nad dzieckiem ,na które pobierano zasiłek pielęgnacyjny do ukończenia 16 roku życia,jestem już tak zmęczona wyliczaniem w każdej placówce na nowo lat pracy,co mam zrobić ,by w końcu to unormować ,jakie dokumenty złożyć ,aby ten okres był zaliczony???gdzie szukać tzw innych okresów zaliczanych do stażu pracy przy ustalaniu prawa do jubileuszu?? poniżej wklejam to ,co znalazłam sama

3. Do okresu pracy uprawniającego do nagrody wlicza się okresy przerw w zatrudnieniu, spowodowane:
1) nauką w szkole stopnia ponadpodstawowego, odbywaną na podstawie skierowania zakładu pracy lub jednostki nadrzędnej, pod warunkiem jej ukończenia, jednak w wymiarze nie wyższym niż okres przewidziany programem nauczania,
2) niezdolnością do pracy, w czasie której przysługiwały zasiłki z ubezpieczenia społecznego na wypadek choroby i macierzyństwa lub wynagrodzenie albo świadczenie rehabilitacyjne,
3) opieką nad dzieckiem w wieku do 4 lat, a także nad dzieckiem lub innym członkiem rodziny zaliczanym do I grupy inwalidów lub na którego przysługuje zasiłek pielęgnacyjny - łącznie nie dłużej niż 6 lat,!!!!!! :(

Bardzo proszę o radę ,bo normalnie jestem już wyczerpana ciągle liczenie i ciągle inny staż ,co placówka inaczej :?:

atomowa26 

Przedmiot nauczania: Matematyka
Post nr 24, Wysłany: 2009-08-25, 16:02   

jeszcze nadmienię,że 2002 placówka A ,2007 placówka B ,potem była placówka C znów inny staż ,teraz palcówka D znowu inny staż,wcześniejsze placówki w/g uznania ,różnie z tym było ciągle coś nie tak, za każdym razem inny staż inna wysługa........ nie wiem co mam robić ale tak nie może być ucieka mi ponad 7lat ......a to dużo ...

ilo 

Post nr 25, Wysłany: 2009-08-26, 08:32   

Czy naprawdę nikt nie ma wiadomosci na ten temat?

nadia 

Przedmiot nauczania: język niemiecki,bibliotekoznawstwo
Post nr 26, Wysłany: 2009-08-26, 12:09   

Jeśli chodzi o pracę na stanowisku nauczyciela, to zgodnie z art. 33 Karty Nauczyciela, nauczycielom przysługuje dodatek za wysługę lat, w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, wypłacany w okresach miesięcznych poczynając od czwartego roku pracy. Dodatek ten nie może jednak przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego. Warto też podkreślić, że prawo do dodatku za wysługę lat przysługuje nauczycielowi bez względu na wymiar zatrudnienia (tzn. nauczyciel zatrudniony w wymiarze niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć również posiada prawo do dodatku za wysługę lat - jeśli oczywiście posiada wymagany staż pracy).

ilo 

Post nr 27, Wysłany: 2009-08-26, 18:20   

Dziekuje bardzo, tez mi sie tak wydawalo.
A jezeli nauczyciel pracuje jeszcze w innej szkole na caly etat to czy sytuacja sie zmienia?

Yoka 

Post nr 28, Wysłany: 2009-08-26, 18:26   

dodam, że dopiero wysługę lat nalicza się po 4 przepracowanych latach w szkole

ilo 

Post nr 29, Wysłany: 2009-08-26, 18:29   

Tak wiem - mialam w zeszlym roku placone ponad 4 procent, a teraz tam gdzie mam 7/18 nie mam dostać ani grosza- cos tu nie pasuje-wedlug mnie????

malgala 
Administracja
matematyk-optymista

Przedmiot nauczania: matematyka

Post nr 30, Wysłany: 2009-08-26, 19:05   

ich napisał/a:
mialam w zeszlym roku placone ponad 4 procent, a teraz tam gdzie mam 7/18 nie mam dostać ani grosza- cos tu nie pasuje-wedlug mnie????

Czy te 7/18 to jest odrębna umowa o pracę?
Jeżeli tak i nie masz z poprzedniej świadectwa pracy, bo nadal tam pracujesz, to staż pracy w tej drugiej liczy się od początku. Gdybyś dostarczyła tam świadectwo pracy, zaliczone byś miała poprzednie lata.
Jeżeli jest tak jak myślę (dodatkowa praca na drugą umowę), to dodatek stażowy jest dopiero w czwartym roku pracy.

Odpowiedz do tematu