Godziny karciane, a zatrudnienie na podstawie KP

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Rysiu
Posty: 66
Rejestracja: 2012-09-04, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Godziny karciane, a zatrudnienie na podstawie KP

Postautor: Rysiu » 2012-12-10, 21:45

Myślę, że tytuł mówi wszystko. Sprawa akurat nie dotyczy mnie, ale koleżanki, która jest anglistką z racji "niepełnego" wykształcenia (4 rok studiów) zatrudnioną na podstawie Kodeksu Pracy.

Mimo to dyrektor zobowiązał ją do przeprowadzenia pewnej ilości godzin w ramach art. 42 KN. I tu właśnie moje (a w zasadzie jej) pytanie - na ile to jest umocowane prawnie? Czy osoba zatrudniona na podstawie Kodeksu Pracy, która jakby z definicji nie ma żadnych praw ani przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela, może być obciążona obowiązkami z niej wynikającymi? Ktoś zna podobną sytuację (najmilej widziane byłoby uzasadnienie prawne).

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Godziny karciane, a zatrudnienie na podstawie KP

Postautor: iluka » 2012-12-10, 22:09

Nauczyciel zatrudniony w oparciu o Kodeks Pracy nie przestaje być nauczycielem, a co za tym idzie powinien realizować wszystkie zadania pracowników pedagogicznych. :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Godziny karciane, a zatrudnienie na podstawie KP

Postautor: koma » 2012-12-10, 23:06

Rysiu pisze:Czy osoba zatrudniona na podstawie Kodeksu Pracy, która jakby z definicji nie ma żadnych praw ani przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela, może być obciążona obowiązkami z niej wynikającymi?


Jeszcze nie ma etatu, a już się buntuje?? :roll:

Popatrz na to z tej strony:
nie jest zatrudniona w oparciu o KN, czyli nie powinna pracować 18 godzin, a przychodzić do szkoły na 40?? :shock:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Godziny karciane, a zatrudnienie na podstawie KP

Postautor: iluka » 2012-12-10, 23:23

koma pisze:nie powinna pracować 18 godzin, a przychodzić do szkoły na 40
T:ass: :rotfl: :oops: s :oops: b :ass: w ogóle ni :lol: powinn :lol: pracować w szkole :devil:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”