Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niepełny etat
Autor Wiadomość
loxley46 

Przedmiot nauczania: Matematyka
Post nr 1, Wysłany: 2008-08-26, 17:18   niepełny etat

Witam wszystkich forumowiczów...
Mam następujące pytanie: jeśli jestem zatrudniony na niepełnym etacie, to czy te lata które przepracowałem na niepełnym etacie wliczają mi się do emerytuty? Różne wersje znajomych słyszałem...

Jethro Tull 

Post nr 2, Wysłany: 2008-08-26, 20:06   Re: niepełny etat

wliczają

fruzia

Post nr 3, Wysłany: 2008-08-26, 23:44   

To ja się podłaczę do pytania odnośnie niepełnego etatu. Czy pracując właśnie w niepełnym wymiarze godzin przez 2 lata można starac się o urlop zdrowotny? Sytuacja wygląda tak: 3 lata pełny etat, potem 2 lata niepełny i znów 2 lata pełny etat.

hanamat 

Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Post nr 4, Wysłany: 2008-08-27, 06:24   

Tak, w momencie pójscia na zdrowotny nalezy być zatrudnionym w pełnym wymiarze.

fruzia

Post nr 5, Wysłany: 2008-08-27, 07:48   

Czyli ta 2 letnia przerwa się nie liczy? Pracując w pełnym wymiarze godzin na chwilę obecną mogę starac się o urlop zdrowotny? Pytam bo w kadrach mi powiedziano, że mając niepełny etat nie mam prawa do tego urlopu. Pracujc w pełnym wymiarze ponownie nabieram praw do urlopu.
Nawiasem mówiąc KN ma takie nieścisłości w tym przypadku, że prawo można sobie interpretowac jak się podoba (najbardziej dyrekcji;))

Jethro Tull 

Post nr 6, Wysłany: 2008-08-27, 08:20   

fruzia napisał/a:
Czyli ta 2 letnia przerwa się nie liczy? Pracując w pełnym wymiarze godzin na chwilę obecną mogę starac się o urlop zdrowotny? Pytam bo w kadrach mi powiedziano, że mając niepełny etat nie mam prawa do tego urlopu. Pracujc w pełnym wymiarze ponownie nabieram praw do urlopu.
Nawiasem mówiąc KN ma takie nieścisłości w tym przypadku, że prawo można sobie interpretowac jak się podoba (najbardziej dyrekcji;))

By móc skorzystać z UPZ trzeba być zatrudnionym w pełnym wymiarze w dniu udzielenia tego urlopu. Wcześniejsza praca w niepełnym wymiarze nie przeszkadza

marianka 

Post nr 7, Wysłany: 2008-08-27, 08:34   

...uzupełnijmy: w pełnym wymiarze godzin + umowa na czas nieokreślony.

fruzia

Post nr 8, Wysłany: 2008-08-27, 13:08   

Super wiadomośc, dziekuję za informację!!! A czy mogę się powołac na jakiś paragraf w razie czego, który to szczegółowo reguluje?

marianka 

Post nr 9, Wysłany: 2008-08-27, 16:16   

Proszę bardzo:
Karta Nauczyciela
Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.

3. Do okresu siedmioletniej pracy w szkole, o którym mowa w ust. 1, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres.

4. Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia.

5. Nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, o których mowa w art. 54.

fruzia

Post nr 10, Wysłany: 2008-08-27, 21:35   

Dziękuję serdecznie!!!

poly82 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Post nr 11, Wysłany: 2008-09-10, 17:18   

ok, to ja się doczepię do wątku.
czy, jeśli teraz pracuję w szkole prywatnej i nie obowiązuje mnie KN, i za kilka lat pójde do publicznej, to czy lata pracy (w szkole niepublicznej) będą się wliczać do ewentualnego urlopu dla poratowanie...?

matikasia 

Przedmiot nauczania: Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Post nr 12, Wysłany: 2008-09-21, 17:57   Pół etatu...PYTANIA;)

Mam pytanko. Jutro mam rozmowę o pracę w przedszkolu prywatnym na pół etatu. Czy ktoś wie może czy lata do emerytury, ewentualne chorobowe i macierzyńskie są naliczane tak samo jak w przypadku pracy na cały etat??

renati23 
Administracja

Przedmiot nauczania: przedsiębiorczość
Post nr 13, Wysłany: 2008-09-23, 17:08   Pół etatu...PYTANIA;)

matikasia napisał/a:
Czy ktoś wie może czy lata do emerytury, ewentualne chorobowe i macierzyńskie są naliczane tak samo jak w przypadku pracy na cały etat??

tak

Wiwek 

Przedmiot nauczania: Język polski
Post nr 14, Wysłany: 2008-09-26, 09:40   Nauczyciel kontraktowy i brak godzin

Witam!
Pracuję w jednej placówce już piaty rok.Jestem nauczycielem kontraktowym i mam umowy na czas określony. Co roku dyrektor daje mi mniej godzin ( w tym roku szkolnym zaledwie 6) tłumacząc się brakiem klas. Tymczasem inni nauczyciele tego samego przedmiotu mają pełny etat i nawet nadgodziny. Obecnie, ze względu na brak połowy etatu, przerwał mi się staż na nauczyciela mianowanego( byłby to już drugi rok tego stażu). Na poczatku września doszły w szkole godziny nauczania indywidualnego i mimo obietnicy ustnej dyrektor mi ich nie przydzielił. Czy mam możliwość podjęcia jakiś kroków prawnych aby zmienić swoją sytuację? Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc.
Dziękuję.

nadia 

Przedmiot nauczania: język niemiecki,bibliotekoznawstwo
Post nr 15, Wysłany: 2008-09-26, 12:43   

Według mnie skoro godziny są dla innych nauczycieli którzy mają etat i dostają je jako godziny ponadwymiarowe, nie ma przeszkód abyś Ty je miał. Jak najbardziej możesz zlożyć wniosek do Sądu pracy.

Odpowiedz do tematu