Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niepełny etat
Autor Wiadomość
loxley46 

Przedmiot nauczania: Matematyka
Wiek: 52
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: pomorskie
Post nr 1, Wysłany: 2008-08-26, 17:18   niepełny etat

Witam wszystkich forumowiczów...
Mam następujące pytanie: jeśli jestem zatrudniony na niepełnym etacie, to czy te lata które przepracowałem na niepełnym etacie wliczają mi się do emerytuty? Różne wersje znajomych słyszałem...
 
 
Jethro Tull 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 904
Post nr 2, Wysłany: 2008-08-26, 20:06   Re: niepełny etat

wliczają
 
 
fruzia

Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 216
Post nr 3, Wysłany: 2008-08-26, 23:44   

To ja się podłaczę do pytania odnośnie niepełnego etatu. Czy pracując właśnie w niepełnym wymiarze godzin przez 2 lata można starac się o urlop zdrowotny? Sytuacja wygląda tak: 3 lata pełny etat, potem 2 lata niepełny i znów 2 lata pełny etat.
 
 
hanamat 

Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Wiek: 54
Dołączyła: 29 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: wielkopolskie
Post nr 4, Wysłany: 2008-08-27, 06:24   

Tak, w momencie pójscia na zdrowotny nalezy być zatrudnionym w pełnym wymiarze.
 
 
fruzia

Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 216
Post nr 5, Wysłany: 2008-08-27, 07:48   

Czyli ta 2 letnia przerwa się nie liczy? Pracując w pełnym wymiarze godzin na chwilę obecną mogę starac się o urlop zdrowotny? Pytam bo w kadrach mi powiedziano, że mając niepełny etat nie mam prawa do tego urlopu. Pracujc w pełnym wymiarze ponownie nabieram praw do urlopu.
Nawiasem mówiąc KN ma takie nieścisłości w tym przypadku, że prawo można sobie interpretowac jak się podoba (najbardziej dyrekcji;))
 
 
Jethro Tull 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 904
Post nr 6, Wysłany: 2008-08-27, 08:20   

fruzia napisał/a:
Czyli ta 2 letnia przerwa się nie liczy? Pracując w pełnym wymiarze godzin na chwilę obecną mogę starac się o urlop zdrowotny? Pytam bo w kadrach mi powiedziano, że mając niepełny etat nie mam prawa do tego urlopu. Pracujc w pełnym wymiarze ponownie nabieram praw do urlopu.
Nawiasem mówiąc KN ma takie nieścisłości w tym przypadku, że prawo można sobie interpretowac jak się podoba (najbardziej dyrekcji;))


By móc skorzystać z UPZ trzeba być zatrudnionym w pełnym wymiarze w dniu udzielenia tego urlopu. Wcześniejsza praca w niepełnym wymiarze nie przeszkadza
 
 
marianka 

Wiek: 48
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 114
Post nr 7, Wysłany: 2008-08-27, 08:34   

...uzupełnijmy: w pełnym wymiarze godzin + umowa na czas nieokreślony.
 
 
fruzia

Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 216
Post nr 8, Wysłany: 2008-08-27, 13:08   

Super wiadomośc, dziekuję za informację!!! A czy mogę się powołac na jakiś paragraf w razie czego, który to szczegółowo reguluje?
 
 
marianka 

Wiek: 48
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 114
Post nr 9, Wysłany: 2008-08-27, 16:16   

Proszę bardzo:
Karta Nauczyciela
Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.

3. Do okresu siedmioletniej pracy w szkole, o którym mowa w ust. 1, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres.

4. Okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia.

5. Nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, o których mowa w art. 54.
 
 
fruzia

Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 216
Post nr 10, Wysłany: 2008-08-27, 21:35   

Dziękuję serdecznie!!!
 
 
poly82 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Wiek: 32
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: wielkopolskie
Post nr 11, Wysłany: 2008-09-10, 17:18   

ok, to ja się doczepię do wątku.
czy, jeśli teraz pracuję w szkole prywatnej i nie obowiązuje mnie KN, i za kilka lat pójde do publicznej, to czy lata pracy (w szkole niepublicznej) będą się wliczać do ewentualnego urlopu dla poratowanie...?
 
 
matikasia 

Przedmiot nauczania: Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 38
Post nr 12, Wysłany: 2008-09-21, 17:57   Pół etatu...PYTANIA;)

Mam pytanko. Jutro mam rozmowę o pracę w przedszkolu prywatnym na pół etatu. Czy ktoś wie może czy lata do emerytury, ewentualne chorobowe i macierzyńskie są naliczane tak samo jak w przypadku pracy na cały etat??
 
 
renati23 
Administracja


Przedmiot nauczania: przedsiębiorczość
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 2843
Post nr 13, Wysłany: 2008-09-23, 17:08   Pół etatu...PYTANIA;)

matikasia napisał/a:
Czy ktoś wie może czy lata do emerytury, ewentualne chorobowe i macierzyńskie są naliczane tak samo jak w przypadku pracy na cały etat??

tak
 
 
Wiwek 

Przedmiot nauczania: Język polski
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: małopolskie
Post nr 14, Wysłany: 2008-09-26, 09:40   Nauczyciel kontraktowy i brak godzin

Witam!
Pracuję w jednej placówce już piaty rok.Jestem nauczycielem kontraktowym i mam umowy na czas określony. Co roku dyrektor daje mi mniej godzin ( w tym roku szkolnym zaledwie 6) tłumacząc się brakiem klas. Tymczasem inni nauczyciele tego samego przedmiotu mają pełny etat i nawet nadgodziny. Obecnie, ze względu na brak połowy etatu, przerwał mi się staż na nauczyciela mianowanego( byłby to już drugi rok tego stażu). Na poczatku września doszły w szkole godziny nauczania indywidualnego i mimo obietnicy ustnej dyrektor mi ich nie przydzielił. Czy mam możliwość podjęcia jakiś kroków prawnych aby zmienić swoją sytuację? Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc.
Dziękuję.
 
 
nadia 


Przedmiot nauczania: język niemiecki,bibliotekoznawstwo
Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 602
Skąd: lubelskie
Post nr 15, Wysłany: 2008-09-26, 12:43   

Według mnie skoro godziny są dla innych nauczycieli którzy mają etat i dostają je jako godziny ponadwymiarowe, nie ma przeszkód abyś Ty je miał. Jak najbardziej możesz zlożyć wniosek do Sądu pracy.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej