obliczenie stażu pracy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kolin
Posty: 60
Rejestracja: 2008-02-29, 16:54

obliczenie stażu pracy

Postautor: kolin » 2011-04-20, 12:12

Mam problem
Pracuje w dwóch różnych miejscach, w biurze na umowę o prace i w szkole:
W szkole pracuje pracowałem od marca do czerwca 2008 roku (wymiar pracy około 12/18), później tam podpisałem nową umowę we wrześniu 2008 i stosunek pracy wygasł ostatniego sierpnia 2009 (w tym okresie wymiar pracy wynosił około 9/18) . Następnie od września podpisałem nową umowę na czas nieokreślony i tam pracuje do dzisiaj (wymiar pracy mam różny ale powiedzmy że około 12/18).
Pierwszego dnia sierpnia 2009 roku rozpocząłem prace na 3/4 etatu w biurze na umowę o prace.
Jaki jest mój staż pracy orientacyjnie? Jaki liczyć czas pracy przepracowany w szkole? Czy te miesiące kiedy tam pracowałem są liczone jako całe miesiące. Studia skończyłem w 2006 roku, a one już się liczą jako 8 lat stażu pracy, tak?
Aktualnie nie wiem jaki jest mój staż pracy i nie wiem jaki wymiar urlopowy mi przysługuje. Jeżeli by mi mógł ktoś naświetlić temat to będę bardzo wdzięczny:)
Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: obliczenie stażu pracy

Postautor: edzia » 2011-04-20, 15:07

Inaczej liczy się staż pracy do awansu zawodowego, inaczej do emerytury, inaczej do dodatku za wysługę lat, inaczej do urlopu zdrowotnego, inaczej do urlopu wypoczynkowego. Musisz się bardziej określić.

kolin
Posty: 60
Rejestracja: 2008-02-29, 16:54

Re: obliczenie stażu pracy

Postautor: kolin » 2011-04-20, 15:37

kolin pisze:Aktualnie nie wiem jaki jest mój staż pracy i nie wiem jaki wymiar urlopowy mi przysługuje

:wink:
Księgowa wyliczyła mi, że należy mi się ten mniejszy wymiar urlopu, ale ja się z tym nie zgadzam bo w końcu oprócz tego, że za burkiem przepracowałem niecałe 2 lata, to wcześniej ponad rok miałem przepracowany w szkole.Z tego wynika, że należy mi się już ten większy wymiar urlopu czylo 26, a nie 20. Ale ja się nie znam i mogę się mylić. Księgowa zresztą sama nie jest w tym temacie zorientowana :wink:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: obliczenie stażu pracy

Postautor: renati23 » 2011-04-25, 15:27

Wyliczenie stażu do urlopu wypoczynkowego - okres nauki + dotychczasowy czas pracy
Kodeks pracy
Art. 154
§1. Do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy.
§2. W przypadku jednoczesnego pozostawania w dwóch lub więcej stosunkach pracy wliczeniu podlega także okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy.
Art. 155.
§1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
* zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
* średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
* średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
* średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
* szkoły policealnej - 6 lat,
* szkoły wyższej - 8 lat.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron