Odpowiedzialność materialna za wyposażenie sali

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Odpowiedzialność finansowa za sprzęt komputerowy

Postautor: marek474 » 2011-11-24, 20:35

Witam! Od bieżącego roku uczę w szkole podstawowej oprócz matematyki również informatykę. Dziś na radzie przyjmowaliśmy regulamin pracowni komputerowej (mamy nowy sprzęt, nowe laptopy), ale do sedna, dyrektor oświadczył, że na moje konto będzie zapisany sprzęt komputerowy, jako że jestem odpowiedzialny za pracownię, odpowiedzialny finansowo, nawet dyrektor stwierdził, że wszyscy mają dbać o sprzęt, bym czasem nie został bez wypłaty. Z naszym dyrektorem nigdy nic nie wiadomo, oczywiście jak sekretarka podrzuci mi jakieś pismo nic nie podpisze, bo niby z jakiej racji ja mam odpowiadać za innych, wiem, że u innych nauczycieli przedmiotowych dzieciaki mogą robić na sprzęcie co chcą. Jak to wygląda w waszych szkołach? Na razie sobie dyrektor może mówić, ale co zrobić jak wyskoczy z pisemkiem? Nikt nie chce mu podpaść, szkoła mała i za rok ktoś inny może dostać moje godziny, jak dyplomatycznie to rozegrać? A może ja jakiś nie życiowy jestem i ta sytuacja to standard w innych szkołach, w co wątpię?

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Odpowiedzialność materialna za wyposażenie sali

Postautor: jinks » 2011-11-27, 22:30

Mój dyrektor zażądał ode mnie podpisania stosownego oświadczenia, tłumacząc się że jestem "opiekunem" tej sali. Kwota jaka widniała na świadczeniu to około 70 000 zł. Odmówiłem podpierając się właśnie § 3. Dyrektor jak mniemam zaciągną języka i z tematu zrezygnował. Po roku przestałem być "opiekunem" sali komputerowej, przestałem uczyć przedmiotów informatycznych, dostałem golutki etacik wraz z wyjątkowo wyselekcjonowanymi klasami.
Jako pierwszy odmówiłem podpisania tego oświadczenia. Po mnie nie podpisał tego już nikt a dyrektor zrezygnował z tego "genialnego" pomysłu.

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Odpowiedzialność materialna za wyposażenie sali

Postautor: Belfrzyca » 2012-02-16, 19:51

Witam,

Dyrekcja naciska na nas, abyśmy podpisali oświadczenia, że ponosimy odpowiedzialność materialną za wyposażenie przypisanych nam sal. Czy to aby na pewno zgodne z prawem? Czu ktoś z Was podpisywał coś takiego u siebie w sali?


Wróć do „Prawo oświatowe”