Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w ferie
Autor Wiadomość
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7130
Skąd: łódzkie
Post nr 16, Wysłany: 2008-02-10, 15:13   

A czy każdy kalendarz musi posiadać? :mrgreen:
_________________

 
 
 
dushka 


Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Sie 2006
Posty: 3496
Skąd: inąd...?

Post nr 17, Wysłany: 2008-02-10, 15:19   

No skoro ma komputer i internet? :D
 
 
Elvis 

Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 3
Post nr 18, Wysłany: 2008-02-10, 20:18   

Oj,kobiety!Nie jestem tak drobiazgowy jak Wy, daltego nie pamietam jak jest "zawsze". Ale teraz chyba zapamietam, ze "od czwartku (włącznie) do wtorku (włącznie)". A, że świeta oznaczone w kalendarzu....może ja mam chinski kalendarz i wlasnie dzis zaczyna sie dla mnie nowy rok?!
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7130
Skąd: łódzkie
Post nr 19, Wysłany: 2008-02-10, 20:59   

Chyba masz rację, po co zaprzątać sobie głowę drobiazgami :D
_________________

 
 
 
polishgirl 

Przedmiot nauczania: Inne
Wiek: 36
Dołączyła: 09 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: małopolskie
Post nr 20, Wysłany: 2009-01-16, 16:47   Praca w ferie

Mam pytanko, jak to jest z pracą w ferie w innych szkołach. U nas szkoła prowadzi rózne zajęcia sportowe, plastyczne itp. Odkąd pracuję musze prowadzić takie zajęcia na świetlicy , nie przez całe 2 tyg. ale 3-4 dni po 3-4 godziny. Inni nauczyciele tez prowadza sportowe, muzyczne , różne. Pytanie moje brzmi, czy dyrektor może mnie zmusić do prowadzenia tych zjaęć? Czy mam prawo odmówić? W końcu to jest mój czas urlopowy.
 
 
Jethro Tull 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 904
Post nr 21, Wysłany: 2009-01-16, 19:19   Re: Praca w ferie

polishgirl napisał/a:
Mam pytanko, jak to jest z pracą w ferie w innych szkołach. U nas szkoła prowadzi rózne zajęcia sportowe, plastyczne itp. Odkąd pracuję musze prowadzić takie zajęcia na świetlicy , nie przez całe 2 tyg. ale 3-4 dni po 3-4 godziny. Inni nauczyciele tez prowadza sportowe, muzyczne , różne. Pytanie moje brzmi, czy dyrektor może mnie zmusić do prowadzenia tych zjaęć? Czy mam prawo odmówić? W końcu to jest mój czas urlopowy.

nie może zmusić bo zgodnie z art 64 KN w czasie ferii zimowych nauczyciel ma urlop. Co najwyżej może takie zajęcia zaproponować do prowadzenia np. na umowę zlecenie.
 
 
Hoya 


Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 36
Post nr 22, Wysłany: 2009-01-18, 10:22   

W mojej szkole także prowadzi się takie zajęcia, ale są one dodatkowo płatne.
 
 
Andulencja 


Przedmiot nauczania: Język angielski
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 917
Post nr 23, Wysłany: 2009-01-18, 11:24   

Z tego co wiem, to nauczyciel ma 6 tygodni urlopu, więc jeśli ten urlop wykorzystuje w okresie wakacji, to w ferie powinien pracować.
Już gdzieś kiedyś czytałam na ten temat, więc proponuję pogrzebać trochę w starszych tematach.
 
 
Jethro Tull 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 904
Post nr 24, Wysłany: 2009-01-18, 16:18   

Andulencja napisał/a:
Z tego co wiem, to nauczyciel ma 6 tygodni urlopu, więc jeśli ten urlop wykorzystuje w okresie wakacji, to w ferie powinien pracować.
Już gdzieś kiedyś czytałam na ten temat, więc proponuję pogrzebać trochę w starszych tematach.


To źle wiesz bo przepis jest wyraźny
Cytat:
Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
 
 
Andulencja 


Przedmiot nauczania: Język angielski
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 917
Post nr 25, Wysłany: 2009-01-18, 18:09   

Rzeczywiści pomyliłam się jeśli chodzi o długość urlopu, ale czytając zacytowany przez ciebie artykuł z KN okazuje się, ze nie do końca masz rację i nauczyciel może zostać zobowiązany do przyjścia do szkoły.
Art. 64.
1.Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
2. Nauczyciel, o którym mowa w ust. 1, może być zobowiązany przez dyrektora do wykonywania w czasie tych ferii następujących czynności:
1) przeprowadzania egzaminów,
2) prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego,
3) opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu
zawodowym w określonej formie.

Czynności, o których mowa w pkt 1-3, nie mogą łącznie zająć nauczycielowi więcej niż 7 dni.
(...)
4. W ramach ustalonego w ust. 1 wymiaru urlopu wypoczynkowego nauczyciel ma prawo do nieprzerwanego co najmniej czterotygodniowego urlopu wypoczynkowego.
5. Nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach określonych w ust. 1. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
Ostatnio zmieniony przez Andulencja 2009-01-18, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4841
Post nr 26, Wysłany: 2009-01-18, 18:11   

No i gdzie tu pisze o tych 6 tygodniach?
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7130
Skąd: łódzkie
Post nr 27, Wysłany: 2009-01-18, 18:25   

I od kiedy to czynności:
1) przeprowadzanie egzaminów,
2) prace związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego,
3) opracowywanie szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenie w doskonaleniu
zawodowym w określonej formie
są tożsame z zajęciami organizowanymi dla uczniów?
_________________

 
 
 
joannajoanna 

Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 101
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Post nr 28, Wysłany: 2009-01-21, 19:17   

hmmm dziwne! U mnie w szkole ferie nauczyciele maja wolne. Idę do innej szkoły na ferie - na półkolonie, ale są normalnie płatne...
_________________
;)
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7130
Skąd: łódzkie
Post nr 29, Wysłany: 2009-01-21, 19:58   

ansos napisał/a:
Skoro nie możemy pracować w ferie wg art. 64( oprócz wymienionych tam wyjątków), to jak to jak to jest z odpowiedzialnością prawną w razie wypadku.

Jak sami ulegną wypadkowi nie będzie to traktowane jako wypadek w pracy. Mają przecież urlop więc formalnie w pracy nie są.
A jak uczeń, to wiadomo, że odpowiedzialny jest przede wszystkim dyrektor, ale nie chciałabym być również na miejscu takiego nauczyciela.
_________________

 
 
 
wojtas_rzeszow 

Przedmiot nauczania: Muzyka
Wiek: 1997
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: podkarpackie
Post nr 30, Wysłany: 2009-01-21, 20:29   

a ja w ferie obiecałem już sobie, że czas poświęcę żonie i synkowi - i to jest chyba bardzo dobra decyzja!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej