Prowadzenie kółka nie będąc nauczycielem

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

historian
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-06, 00:55
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: wielkopolskie

Prowadzenie kółka nie będąc nauczycielem

Postautor: historian » 2011-12-06, 13:40

Witam,

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł. Mianowicie, po zdaniu licencjatu, chciałbym prowadzić kółko historyczne w szkole w której prawdopodobnie nie będę miał etatu na zasadzie 1-3 godzin tygodniowo. Głównym tego celem miało by być dla mnie zdobywanie doświadczenia pedagogicznego przez niezobowiązującą pracę z uczniami. Dlatego mógłbym to robić nawet w formie wolontariatu, wymierną korzyścią było by dla mnie zdobywanie wcześniej wspomnianego doświadczenia.
Stąd też moje wątpliwości. Czy istnieje w ogóle taka możliwość prawna? Czy starając się o takie zajęcia, nie zostanę potraktowany jak wariat:)

Byłbym wdzięczny za pomoc:)

Pozdrawiam

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prowadzenie kółka nie będąc nauczycielem

Postautor: Peonia » 2011-12-06, 19:08

Hmm..praca z uczniami jest zawsze zobowiązująca :D

Obecnie wolontariat jest zjawiskiem normalnym w szkole, przynajmniej w moim mieście. Dyrekcja szkoły powinna się nawet ucieszyć, że jest osoba, która za free chce pracować z uczniami. Przy odrobinie szczęścia mozna zdobyć nawet etat, gdy dyrekcja stwierdzi, że wolontariusz jest dobrym nauczycielem.

historian
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-06, 00:55
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Prowadzenie kółka nie będąc nauczycielem

Postautor: historian » 2011-12-06, 20:49

Pisząc 'niezobowiązująca' miałem na myśli fakt, że to miałyby być zajęcia pozalekcyjne, bez elementu stresującego w postaci ocen:)
Poza tym, zgadzam się w 100% z szanowną poprzedniczką. Praca z uczniami zawsze zobowiązuje:)
Dziękuję za wyrażenie opinii, może ktoś miałby jeszcze ochotę wypowiedzieć się na ten temat:)

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Prowadzenie kółka nie będąc nauczycielem

Postautor: tecumseh » 2011-12-08, 18:03

Chyba praca na zasadzie wolontariatu jest możliwa/praktykowana, pamiętam jak po studiach magisterskich szukałem pracy, w jednej szkole proponowano mi pracę na zasadzie wolontariatu
odmówiłem, bo chciałem mieć jakiekolwiek pieniądze:)


Wróć do „Prawo oświatowe”