Przeniesienie do innej szkoły

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jolo
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-11, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: Jolo » 2009-04-07, 19:24

Witam,
Dzisiaj otrzymałam propozycję etatu w szkole podstawowej.Zamierzam przejść ze szkoły średniej ze wzgędu na to,że w szkole podstawowej jest system jednozmianowy(a ja właśnie wracam z wychowawczego) i jednocześnie jest tam przedszkole(więc mogłabym zaprowadzać mojego szkrabka i razem z nim wracać do domu).Pani Dyrektor poinformowała mnie,że mam napisać podanie ,że działając na podstawie ar. 18 ust. 1 ustawy z 26.1.1982r- KN wnoszę o przeniesienie mnie z dniem 1.09.2009 do szkoły .......
1.)Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam,czy najpierw z tym podaniem idę do mojego obecnego Dyrektora aby pod spodem podpisał ,że wyraża zgodę na przeniesienie a dopiero po podpisaniu zanoszę je do przyszłej Pani Dyrektor?
2.) Czy podanie należy podpisać : Z poważaniem XY" czy tego zwrotu już się nie stosuje?
3)Czy na górze po prawej stronie mam napisać Do Dyrekcji XY (adres szkoły) czy bez słowa "do" tylko Dyrektor XY ... ?
4) Czy w lewym górnym rogu podając swoje dane mam też podać zajmowane stanowisko tzn. "nauczyciel przedmiotu x" ,a jeśli tak to czy ma to być zaraz po imieniu i nazwisku a przed adresem?
5) I jeszcze jedno,czy jest potrzebny tytuł np: Podanie o przeniesienie?A jeśli tak, to czy "Podanie o przeniesienie" wystarczy czy mam to uściślić np: Podanie o przeniesienie do innej płacówki/Podanie o przeniesienie do szkoły podstawowej?
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2009-05-23, 15:03 przez Jolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: malgala » 2009-04-08, 06:35

Art. 18.
1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko.
........................................................................................................................
4. Przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Przeniesienia nauczyciela religii zatrudnionego na podstawie mianowania, który otrzymał na podstawie odrębnych przepisów skierowanie do innej szkoły, dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel otrzymał skierowanie, w porozumieniu z dyrektorem szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, i po zawiadomieniu organów prowadzących te szkoły.

Etekla
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Przeniesienie do innej szkoły po urlopie macierzyńskim

Postautor: Etekla » 2009-05-15, 12:35

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Jestem nauczycielem kontraktowym, obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, do wykorzystania mam zaległy urlop wypoczynkowy za ubiegły rok i do szkoły wracam we wrześniu 2009. Zostałam poinformowana, że od września zostaję przeniesiona do innej szkoły. W placówce, której jestem zatrudniona są godziny, które mogłabym otrzymać, ale przydzielono je innemu nauczycielowi. Proszę o informację, czy takie posunięcie jest zgodne z prawem. Nie ukrywam, że wolałabym pozostać w dotychczasowej placówce. Dziękuję.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: malgala » 2009-05-15, 14:40

Karta Nauczyciela
Art. 18.
1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko.
2. Przeniesienie nauczyciela z urzędu, w trybie określonym w ust. 1, do innej miejscowości może nastąpić pod warunkiem:
1) zapewnienia nauczycielowi w nowym miejscu pracy odpowiedniego do jego stanu rodzinnego mieszkania oraz miejsca pracy dla współmałżonka, jeśli jest on nauczycielem;


Art. 19.
1. W razie konieczności zapewnienia szkole obsady na stanowisku nauczyciela z wymaganymi kwalifikacjami odpowiadającymi potrzebom programowym szkoły, organ prowadzący szkołę może przenieść nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do tej szkoły - bez zgody nauczyciela, jednak na okres nie dłuższy niż 3 lata, z prawem powrotu na uprzednio zajmowane stanowisko.
2. W wypadku określonym w ust. 1, a dotyczącym pracy w innej szkole w innej miejscowości, nauczycielowi przysługuje:
1) czterodniowy tydzień pracy;
2) dodatek za uciążliwość pracy w wysokości 20 % wynagrodzenia zasadniczego;
3) zakwaterowanie w miejscu czasowego zatrudnienia.

Etekla
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: Etekla » 2009-05-19, 14:40

Dziękuję Malgala za szybką odpowiedź.
Okazało się, ze po dokładnym podliczeniu mam zaległy urlop do 15 września 2009 i teraz interesują mnie w związku z tym następujące kwestie:
1. Jestem nauczycielem kontraktowym, więc czy podany przez Ciebie przepis mnie obowiązuje?
2. Gdybym zdecydowała się przejść na urlop wychowawczy to właściwie, z której szkoły?
2. Czy 1 września mam podpisać umowę z nową placówką i przejść od nich na wychowawczy?
Proszę o pomoc

zdro1
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-13, 21:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: zdro1 » 2011-05-22, 18:33

Witam!

Musze ponownie skorzystać z porad na FORUM. W jednej sprawie już częściowo uzyskałam pomoc. A teraz kolejna sprawa- w maju br OP ( Rada Gminy) dokonała likwidacji placówki ( Szkoła Filialna),w której pracowałam 24 lata. Jestem n-lem dyplomowanym. Nie zapewniają nam pracy, chociaż wcześniej takie przesłanki były. Wiemy już, że na terenie gminy są osoby zatrudnione na czas określony, że jest masa nadliczbówek....itp. Czy w związku z tym mogę napisać podanie do OP - do wójta... z prośba o przeniesienie na podst. art.18KN. Wiemy, że z prawnego punktu widzenia sprawa jest wygrana , ale nie chcemy wchodzić na drogę sądową. Czy władze gminy mogą nakazać dyrektorom zatrudnienie nas, a nie przydłużanie umów osobom na czas okreslony?

zdro1
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-13, 21:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: zdro1 » 2011-05-23, 22:33

PROSZĘ! POMÓŻCIE , BO LADA DZIEŃ DOSTANĘ WYPOWIEDZENIE :(

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: edzia » 2011-05-24, 08:05

Art. 18. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko.
(...)
4. Przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, z zastrzeżeniem ust. 5.

zdro1 pisze:Czy w związku z tym mogę napisać podanie do OP - do wójta... z prośba o przeniesienie na podst. art.18KN.
Moim zdaniem tak. Ale nie do wójta, lecz do dyrektora szkoły, którą upatrzyłaś sobie. Do wiadomości wójta i obecnego dyrektora. A z wójtem swoją drogą prowadzić rozmowy.

zdro1 pisze:Czy władze gminy mogą nakazać dyrektorom zatrudnienie nas, a nie przydłużanie umów osobom na czas okreslony?
Mogą.

Moim zdaniem powinnaś także prosić o wstawiennictwo związki zawodowe.

zdro1
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-13, 21:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: zdro1 » 2011-05-24, 13:21

Dziękuję bardzo Edzia :)
Problem tkwi jeszcze w czymś innym. Po kolei- w placówce, "którą sobie upatrzyłam"- ścisłej mówiąc , wiem i wszyscy wiedzą, że są tam tyle co przyjęte osoby- na czas określony- dyrektor nie chce nikogo zatrudnić. Są obłożeni godzinami nadliczbowymi, a ta osoba jest córką pracującej tam n-lki. No to jak mogę do niego napisać ? Jeżeli nawet dyrektorzy wystawiają małe wakaciki, albo przydzielają nadliczbowe- to OP jest zdania , że woli dać im zarobić, i nie tworzyć nowych etatów żeby potem nie wypłacać tych wyrównań :( Co więc robić?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: edzia » 2011-05-26, 17:47

zdro1 pisze:a ta osoba jest córką pracującej tam n-lki
Nie zrozumiałam. Kto?

zdro1 pisze:OP jest zdania , że woli dać im zarobić, i nie tworzyć nowych etatów żeby potem nie wypłacać tych wyrównań
To dość powszechna tendencja obecnie, niestety.

zdro1 pisze:dyrektor nie chce nikogo zatrudnić.
Napisz pismo. Daj też wójtowi i obecnemu dyrektorowi do wiadomości.

zdro1 pisze:Co więc robić?
A rozmawiałaś już z wójtem? Byłaś w związkach zawodowych?

zdro1
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-13, 21:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przeniesienie do innej szkoły

Postautor: zdro1 » 2011-05-26, 19:26

Zrobiłam wszystko co mogłam. Dyrektor placówki ma dziewczynę na czas określony , a ta dziewczyna ma jeszcze w tej placówce pracująca mamę. Za nic nie da się tknąć, NIKOMU, żeby wystawić jej miejsce na wakat- bo po prostu jej umowa się kończy. UKŁADY............


Wróć do „Prawo oświatowe”