PSO

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Imć Profesór
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-18, 22:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

PSO

Postautor: Imć Profesór » 2012-01-21, 19:26

Mam pytanie, czy mogę w trakcie roku szkolnego zmodyfikować przedmiotowy system oceniania? Chodzi o rozszerzenie dotychczasowego o dodanie wag dla ocen. Do tej pory stosowany przeze mnie system sprawdzał się, ale po przyjrzeniu się dostrzegłem pewne nieścisłości, dlatego chciałem unowocześnić PSO. Pytanie tylko, czy mogę w trakcie roku szkolnego? I jaka podstawa prawna reguluje możliwość zmiany lub nie?
Dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: PSO

Postautor: linczerka » 2012-01-21, 19:50

A macie jakiś zapis na ten temat w WSO? U nas w gimnazjum będzie dokonywana modyfikacja, ale będzie to konsekwencja dokonanej ewaluacji. Z tego wnoszę, że można.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: PSO

Postautor: edzia » 2012-01-27, 19:39

Imć Profesór pisze:Pytanie tylko, czy mogę w trakcie roku szkolnego?
Możesz.
Po pierwsze, PSO to nie jest dokument wynikający z przepisów prawa, choć niektórzy życie gotowi oddać w przekonaniu, że jest. Zatem jeśli nauczyciel stworzył go sobie, spisując swoje wymagania, może je elastycznie modyfikować. Nauczyciel ma być przede wszystkim skuteczny, a nie uwięziony jakimś papierkiem.
Po drugie, skoro wyższe rangą dokumenty, jak statut szkoły czy rozporządzenie w sprawie oceniania, można zmieniać w trakcie roku szk., to dlaczegóż nauczycielskiego pomysłu na ocenianie nie można by zmienić?


Wróć do „Prawo oświatowe”