studia podyplomowe/ kurs kwalifikacyjny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Inna
Posty: 9
Rejestracja: 2009-10-29, 17:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

studia podyplomowe/ kurs kwalifikacyjny

Postautor: Inna » 2009-10-29, 18:03

Witam. Myślę o zrobieniu kursu kwalifikacyjnego z pedagogiki leczniczej. Taki kurs (jak wyczytałam) trwa 2 semestry i ma 270 godzin. Z tego co pamiętam, to sa jakieś wymogi dotyczace m. in. godzin. Wiem na pewno, że na studiach podyplomowych musi być ponad 300 godzin i 3 semestry. A jak to jest z kursami kwalifikacyjnymi? Nie chciałabym, aby po skończeniu podważono moje kwalifikacje.
Inna.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: studia podyplomowe/ kurs kwalifikacyjny

Postautor: Jethro Tull » 2009-10-30, 22:25

Inna pisze:Witam. Myślę o zrobieniu kursu kwalifikacyjnego z pedagogiki leczniczej. Taki kurs (jak wyczytałam) trwa 2 semestry i ma 270 godzin. Z tego co pamiętam, to sa jakieś wymogi dotyczace m. in. godzin. Wiem na pewno, że na studiach podyplomowych musi być ponad 300 godzin i 3 semestry. A jak to jest z kursami kwalifikacyjnymi? Nie chciałabym, aby po skończeniu podważono moje kwalifikacje.
Inna.

każdy kurs kwalifikacyjny musio mieć zezwolenie kuratora i jesli je dostanie to bez względu na ilośc godzin jest ważny. Sprawdź czy ten kurs ma zwzeolenie KO i już

talka
Posty: 11
Rejestracja: 2010-07-22, 13:45
Kto: student
Lokalizacja: wielkopolskie

Studia podyplomowe czy kurs pedagogiczny? Proszę o pomoc!

Postautor: talka » 2010-07-22, 13:55

Witam wszystkich :)

Mam do Was od dawna nurtujące mnie pytanie, ale najpierw krótki zarys mojej sytuacji.

Od października br. zaczynam drugi rok studiów uzupełniających magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe. Moje plany na przyszłość chciałabym związać z pracą w szkole jako nauczycielka WOSu i dalej historii, z której chciałabym zrobić podyplomówkę po ukończeniu studiów magisterskich. Słyszałam sporo o kursach pedagogicznych, którego skończenie podobno dałoby mi uprawnienia pedagogiczne. Chciałabym zacząć robić taki kurs po wakacjach. Jednak...

nie wiem czy warto, bo czy jest on wystarczający, abym mogła spokojnie podjąć pracę w szkole? Czy jestem tak czy siak wcześniej czy później zmuszona skończyć studia podyplomowe z pedagogiki?

Bardzo proszę o pomoc :)


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron