Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop dla poratowania zdrowia
Autor Wiadomość
amik2007 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 40
Post nr 241, Wysłany: 2009-03-13, 19:22   

Znalazłam w internecie taki artykuł:

http://www.rp.pl/artykul/...drowotnego.html

W związku z tym mam pytanie: jeśli w ciągu ostatnich 7 lat w jednym roku szkolnym pracowałam w dwóch szkołach (2 umowy - jedna na czas nieokreślony 11/18 etatu, druga na określony 8/18) - to czy urlop na poratowanie zdrowia należy mi się, czy nie?
Proszę o pomoc, o podstawę prawną itp. Prawnik twierdzi, że nie powinnam otrzymać urlopu, mimo że obecnie jestem na pełnym etacie i umowie na czas określony, a pracuję od 1995 roku...
Jethro Tull, Malgala, Edzia - pomóżcie, proszę!
 
 
andre 

Przedmiot nauczania: Język niemiecki
Wiek: 40
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: pomorskie
Post nr 242, Wysłany: 2009-03-13, 21:47   

Prawnik twierdzi, że nie powinnam otrzymać urlopu, mimo że obecnie jestem na pełnym etacie i umowie na czas określony, a pracuję od 1995 roku...
Jethro Tull, Malgala, Edzia - pomóżcie, proszę![/quote]

Aby otrzymać urlop powinnaś obecnie być zatrudniona na czas nieokreślony. Zatem prawnik ma rację.
 
 
Jethro Tull 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 904
Post nr 243, Wysłany: 2009-03-13, 22:38   

amik2007 napisał/a:
Znalazłam w internecie taki artykuł:

http://www.rp.pl/artykul/...drowotnego.html

W związku z tym mam pytanie: jeśli w ciągu ostatnich 7 lat w jednym roku szkolnym pracowałam w dwóch szkołach (2 umowy - jedna na czas nieokreślony 11/18 etatu, druga na określony 8/18) - to czy urlop na poratowanie zdrowia należy mi się, czy nie?
Proszę o pomoc, o podstawę prawną itp. Prawnik twierdzi, że nie powinnam otrzymać urlopu, mimo że obecnie jestem na pełnym etacie i umowie na czas określony, a pracuję od 1995 roku...
Jethro Tull, Malgala, Edzia - pomóżcie, proszę!

Prawnik ma rację bo nie możesz otrzymac UPZ skoro pracujesz na umowie na czas określony

Cytat:
Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

choc nie wiem dlaczego taka umowa?
 
 
amik2007 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 40
Post nr 244, Wysłany: 2009-03-13, 22:57   

Drogi Jethro, od 1995 roku jestem CIĄGLE zatrudniona na czas nieokreślony. WxMam wrażenie, że prawnik uwzględnia wyłącznie ostatnie 7 lat mojej pracy, zaś nie bierze pod uwagę pracy w poprzedniej placówce. Co z tym robić dalej?... :(
Ostatnio zmieniony przez amik2007 2009-03-14, 07:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amik2007 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 40
Post nr 245, Wysłany: 2009-03-13, 23:02   

Zerknęłam na mój post i... sama wprowadziłam Was w błąd, przepraszam! :oops: Jasne, że jestem zatrudniona na czas nieokreślony!
 
 
Jethro Tull 

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 904
Post nr 246, Wysłany: 2009-03-13, 23:07   

amik2007 napisał/a:
Drogi Jethro, od 1995 roku jestem CIĄGLE zatrudniona na czas nieokreślony. W 2003 roku zmieniłam zakład pracy. Podpisałam wówczas dwie umowy - w SP na czas nieokreślony (11/18) i w gimnazjum na określony (8/18) - tylko na jeden rok szkolny. Od następnego roku do dziś mam 18 godzin, umowę na stałe. Podobno te godziny z 2003 roku (w sumie przecież ponad 18) nie są traktowane jak pełny etat... Mam wrażenie, że prawnik uwzględnia wyłącznie ostatnie 7 lat mojej pracy, zaś nie bierze pod uwagę pracy w poprzedniej placówce. Co z tym robić dalej?... :(

Jęsli jest jak piszesz to masz prawo do UPZ. Urlopu udziela dyrektor a nie prawnik z OP.. napisz pismo o udzielenie UPZ do dyrektora i dołącz orzeczenie lekarskie i niech dyrek mysli na jakiej podstawie odmawie Ci UPZ
 
 
krg54 

Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 217
Skąd: Kraków
Post nr 247, Wysłany: 2009-03-14, 17:37   

Kiedy przeczytałam, że prawnik stwierdził, iż urlop Ci się nie należy, to powiem szczerze - osłupiałam! Poziom jego wiedzy w tym zakresie jest ogromny!!!!!!!!
 
 
fancia 

Przedmiot nauczania: Inne
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: dolnośląskie
Post nr 248, Wysłany: 2009-03-18, 13:31   

Witam pierwszy raz!
Mam oczywiście pytanie :)
Przebywam obecnie na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia - do 31.08.09r. Czy można przedłuzyć urlop o kolejne 3 lu 6 miesięcy nie mając rocznej przerwy między urlopami? -( Oczywiście wg zaleceń lekarza.)
Dziekuję i pozdrawiam, fancia.
 
 
elizabethj 


Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 188
Post nr 249, Wysłany: 2009-03-18, 14:02   

Z tego co się orientuję to następny urlop mozna wziąć po przepracowaniu roku od momentu zakończenia urlopu dla poratowania zdrowia.
 
 
olinka1 
olinka


Przedmiot nauczania: Język polski
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: łódzkie
Post nr 250, Wysłany: 2009-03-26, 17:47   

Mam pytanie. W jakich sytuacjach lekarz orzecznik może nie zezwolić na powrót do pracy po rocznym urlopie na podratowanie zdrowia?
 
 
malgala 
Administracja
matematyk-optymista


Przedmiot nauczania: matematyka
Wiek: 63
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 7131
Skąd: łódzkie
Post nr 251, Wysłany: 2009-03-26, 17:49   

olinka1 napisał/a:
W jakich sytuacjach lekarz orzecznik może nie zezwolić na powrót do pracy po rocznym urlopie na podratowanie zdrowia?

Jeżeli stan zdrowia nie zezwala na wykonywanie pracy.
_________________

 
 
 
kasiaunisz 

Przedmiot nauczania: Inne
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: mazowieckie
Post nr 252, Wysłany: 2009-03-28, 22:25   

Czy nauczyciel bezpośrednio po urlopie dla poratowania zdrowia może przejść na urlop bezpłatny; dyrektor zgadza się, przedłuży w takim przypadku umowę nauczycielowi, który tego pierwszego zastępował na UPZ
 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4841
Post nr 253, Wysłany: 2009-03-28, 22:54   

kasiaunisz napisał/a:
Czy nauczyciel bezpośrednio po urlopie dla poratowania zdrowia może przejść na urlop bezpłatny; dyrektor zgadza się
Jeśli dyrektor się zgadza, to może. Zdaje się, że ten nauczyciel powracający z UPZ będzie musiał przed urlopem bezpłatnym jednak przejść badania lekarskie.
 
 
kate70 

Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 5
Post nr 254, Wysłany: 2009-04-02, 08:43   

Witam wszystkich!
Od 15 lutego przebywam na urlopie na poratowania zdrowia. Mam pytanie, czy skoro podwyżka obowiązują od 1 stycznia 2009r. to czy mogę liczyć na jej przyznanie?
Pozdrawiam
 
 
krg54 

Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 217
Skąd: Kraków
Post nr 255, Wysłany: 2009-04-02, 22:32   

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawia następującą opinię:
W myśl art. 73 ust. 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych. Użyty w art. 73 ust. 5 Karty Nauczyciela zwrot „zachowuje prawo” należy rozumieć prawo nauczyciela przebywającego na urlopie dla poratowania zdrowia do wynagrodzenia zasadniczego aktualnie obowiązującego, a zatem również podwyższonego od 1 stycznia br.
Natomiast w przypadku nauczyciela, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, podwyższenia wynagrodzenia można dokonać dopiero w miesiącu, w którym powraca do pracy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw Polub nas na Facebooku!



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej