Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynagrodzenie nauczyciela
Autor Wiadomość
cattleya 

Przedmiot nauczania: Plastyka
Post nr 136, Wysłany: 2009-11-04, 08:23   zawieszenie wynagrodzenia za ostatni miesiąc zastępstwa

Witam
Jak w temacie zawieszono mi wynagrodzenie za listopad ponieważ pani z zespołu ekonomiczno-administracyjnego stwierdziła, że gdybym zachorowała w tym czasie nie miałaby mi z czego potracić chorobowego i musiałabym jej osobiście przynieść pieniądze. Wypłatę mam dostać na koniec listopada.
Mam pół etatu na zastępstwo gdzie w umowa jest sformułowana na czas nieobecności nauczyciela bez określonego konkretnie czasu. Koleżanka którą zastępuję wzięła sobie 3 miesiące urlopu. Listopad to ostatni miesiąc tego urlopu ale nie jest powiedziane, że go nie przedłuży.
Druga połowę etatu mam w innej szkole u tego samego płatnika i jest to umowa na czas nieokreślony. Dlatego moim zdaniem w razie mojej ewentualnej choroby mają z czego sobie potrącić. Nie jest to moja pierwsza umowa na zastępstwo za to pierwszy raz spotykam się z taką praktyką, że za ostatni miesiąc zastępstwa pensja wypłacana jest na koniec miesiąca.
Czy ktoś orientuje się może jaki przepis prawny stanowi o takim postępowaniu ?
Nikt nie raczył mnie nawet poinformować, że dostanę w listopadzie tylko połowę należnego wynagrodzenia.
:evil:

bzyk 

Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Post nr 137, Wysłany: 2009-12-18, 04:47   

Witam, czy jest ktoś w stanie napisać, jak się dokładnie oblicza pensję dla nauczycili?
Jak są liczone nadgodziny? Jak jest płacona opieka za dziecko? Jak jest płacon L4? Mamy problem z księgowym, myli się o 500zł, 900zł i sami musimy dochodzić do swojej pensji :/

edzia 

Post nr 138, Wysłany: 2009-12-18, 08:41   

bzyk napisał/a:
Mamy problem z księgowym, myli się o 500zł, 900zł i sami musimy dochodzić do swojej pensji
Szczerze? Nie wierzę, by aż takie pomyłki miały miejsce ciągle.

A jak sami dochodzicie do obliczenia swojej pensji? Co wiecie na temat obliczania pensji?

bzyk 

Post nr 139, Wysłany: 2009-12-18, 15:45   

Tak się składa, że są wiecznie takie pomyłki, wynikaja z L4, jak jest normalna stała pensja, to nie, księgowy się tym tłumaczy, ze program na którym pracuje wykazuje mu u góry inne kwoty, potem on musi coś tam dodawać itp, nie wiem dokładnie o co chodzi. Dziewczyny porównuja między sobą, ta która miała ile l4 itp, a chciałabym wiedzieć dokładnie jak się oblicza i sama sobie podliczać. Księgowy pracuje od wrześni... a dyrekcja chodzi i mówi, byśmy sprawdzali sobie paski :/

matimartyna 

Przedmiot nauczania: Matematyka
Post nr 140, Wysłany: 2009-12-31, 17:48   

bzyk napisał/a:
Jak są liczone nadgodziny?

Przykład potrąceń w przypadku l-4 nauczyciela X:
X ma 24 godziny czyli 18 + 6 ponadwymiarowych (pon-6, wt-4, śr-5, czw-5, Pt-4)
Choruje np. trzy dni pon, wt i śr. Czyli jest nieobecny i nie wypracował 15 h, a przepracował 9h.
18:5=3,6 etat dzielimy przez 5 dni w tygodniu, mamy więc średni czas pracy z etatu 18h i 3,6x3=10,8 (bo 3 dni nieobecny)
18-10,8=7,2 (to są godziny do odjęcia od tych przepracowanych ponadwymiarowych)

9-7,2=1,8 ≈ 2 h p/w (godziny p/w do wypłaty) czyli potrącić należy 6-2=4h

bzyk 

Post nr 141, Wysłany: 2010-01-02, 07:52   

wielkie dzięki :)

janik55 

Post nr 142, Wysłany: 2010-01-18, 08:45   Wynagrodzenie

Witam mam pytanko. Byłem w komisji egzaminacyjnej próbnego egzaminu gimnazjalnego na języku angielskim przed swoimi lekcjami, a po egzaminie musiałem jeszcze zostać na swoje planowe lekcje. Czy szkoła powinna mi zapłacić za te godziny egzaminu? Jeśli tak to jak to załatwić? proszę o pomoc.

malgala 
Administracja
matematyk-optymista

Przedmiot nauczania: matematyka
Post nr 143, Wysłany: 2010-01-18, 12:54   

janik55 napisał/a:
Czy szkoła powinna mi zapłacić za te godziny egzaminu?

Przecież za te godziny masz zapłacone (nawet nie godziny - 90 minut).
Pobierasz wynagrodzenie nie tylko za ilość godzin, które masz w swoim pensum ale również za czynności dodatkowe.
Chyba, że wykażesz iż w tygodniu, w którym byłeś w komisji łączny czas Twojej pracy przekroczył 40 godzin. Wtedy możesz domagać się wynagrodzenia.

mechanior 

Przedmiot nauczania: Inne
Post nr 144, Wysłany: 2010-01-23, 15:19   

Witam
Jestem opiekunem praktyk w pewnej szkole, odwiedzam zakłady pracy, w których uczą się zawodów nasi uczniowie. Kilka zakładów znajduje się w tym samym mieście co szkoła (tutaj też mieszkam), ale dwa są w innych miejscowościach. Uważałem, że powinienem otrzymywać środki na dojazd do tych zakładów ze szkolnej kasy, kupić bilety i jeździć. Ale mój dyrektor jest innego zdania uzasadniając, że nie jest to wyjazd służbowy, lecz realizacja moich podstawowych zadań. Przeszukałem Internet i nie znalazłem niczego, co byłoby po mojej stronie. A miesięcznie wydaję na te przejazdy 50zł
Czy wykonywanie zadań służbowych w miescowości innej niż miejsce pracy podlega jakimś przepisom? Szukałem analogii w kosztach uzyskiwania przychodu.

kadunia 

Przedmiot nauczania: Inne
Post nr 145, Wysłany: 2010-02-16, 06:29   Ile pięniędzy za podniesienie kwalfikacji

Witam wszystkich serdecznie i zwracam się do Was z pytaniem, ile w Waszych placówkach dostaje nauczyciel za podniesienie kwalfikacji. Kilka lat temu skończyłam pedagogikę specjalną, pracuje w przedszkolu, jestem już po złożeniu pracy podyplomowej ze studiów Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Czekam na dyplom. chciałabym się dowiedzieć ile przysługuje mi podwyżki. dziekuje

edzia 

Post nr 146, Wysłany: 2010-02-16, 08:30   

Nic. Przeszeregowanie płacowe nauczyciele dostają tylko w przypadku zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego lub tytułu magistra (jeśli go nie mieli). A z tytułu zdobycia dodatkowych kwalifikacji - nic.

Chyba, że (w Twoim przypadku) pedagogika specjalna nie uprawniała Cię do pracy w przedszkolu, ale nie sądzę.

[student]waldekpl1 

Post nr 147, Wysłany: 2010-02-25, 15:27   Nauczyciel wychowania fizycznego

no właśnie nie będę ukrywał że interesuje mnie jedna rzecz mianowicie zarobki nauczycieli WF , każdy narzeka każdy odradza to czemu taka praca ? ile zarabia kontraktowy mianowany dyplomowany ? czy jest aż tak źle ? może pracuje w innej branży ale ciekawi mnie to jak możecie odpowiedzcie

Jolly Roger 

Przedmiot nauczania: polglisz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Post nr 148, Wysłany: 2010-02-25, 15:33   

http://www.men.gov.pl/ima.../tabela%201.pdf

Kwoty brutto.

szpilka86 

Przedmiot nauczania: Język niemiecki
Post nr 149, Wysłany: 2010-07-07, 17:33   wysokość pensji

Witam,
niedawno obronilam magisterke. Posiadam ja jednak ze stosunkow miedzynarodowych, a ucze jezyka niemieckiego. mam wyksztalcenie z niemieckiego licencjackie z przygotowaniem pedagogicznym. jak bedzie mi teraz liczylo sie wyksztalcenie?? czy z zwiazku z tym, ze mam juz wyksztalcenie wyszze magisterskie powiekszy mi sie pensja? i czy bedzie to wtedy magisterka z pp?

dziekuje za odpowiedz! :D

krg54 

Post nr 150, Wysłany: 2010-07-08, 07:29   

Tak, posiadasz obecnie wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Nie musisz mieć magisterki z kierunku takiego samego lub zbliżonego; może być dowolny. Ważne, że masz licencjat z j. niem. z przygot.pedagogicznym i to Ci daje kwalifikacje pedagogiczne. Zajrzyj do Rozp.MEN z 12.03.2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji nauczycieli ... Gratulacje!

Odpowiedz do tematu