Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zastępstwo doraźne
Autor Wiadomość
marcelinab79 

Przedmiot nauczania: Język niemiecki
Post nr 121, Wysłany: 2008-12-03, 13:49   Re: bezpłatne zastępstwa za nieobecnych nauczycieli

beakor napisał/a:
Witam. Dyrektor mojej szkoły wpadł na genialny pomysł i nakazał nauczycielom chodzenie na bezpłatne zastępstwa w czasie okienek. Mało tego , przy układaniu planu zadbał o to, by każdy nauczyciel miał przynajmniej 2 okienka, w czasie których będzie opiekował się klasą za nieobecnego nauczyciela. Karta Nauczyciela przewiduje wynagrodzenie za zastępstwa doraźne, a nam nikt nie płaci. Czy jest to zgodne z prawem? W jaki sposób mamy walczyc o swoje?
Dziękuję za wszelkie informacje

W szkołach, w których pracowałam, nie było ani grosza za zastępstwa!

Basso profondo 

Post nr 122, Wysłany: 2008-12-03, 19:26   

marcelinab79 napisał/a:
W szkołach, w których pracowałam, nie było ani grosza za zastępstwa!

A co na to sądy, do których się oczywiście odwoływałaś?

koma

Post nr 123, Wysłany: 2008-12-06, 10:34   

U mnie też nie ma ani grosza na zastępstwa, ale zastępstw też nie ma.

domnagórce 

Przedmiot nauczania: Wychowanie fizyczne
Post nr 124, Wysłany: 2008-12-11, 17:52   

Co znaczy "stawka osobistego zaszeregowania"?

Jethro Tull 

Post nr 125, Wysłany: 2008-12-13, 16:25   

domnagórce napisał/a:
Co znaczy "stawka osobistego zaszeregowania"?

http://oskko.edu.pl/forum...4343&pst=5#pst5

domnagórce 

Post nr 126, Wysłany: 2008-12-14, 16:14   

Jak dla mnie -to nie takie oczywiste(rozumiesz,wf...).Jak idę na zastępstwo do biblioteki,to ile mi zapłaca za jedną godzinę: z pensum 18 czy 30?

Jethro Tull 

Post nr 127, Wysłany: 2008-12-14, 17:29   

Tobie zapłacić powinni z pensum 18 natomiast gdyby zastępstwo realizował bibliotekarz za np. wuefistę to jemu zapłacić winni z pensum 30

domnagórce 

Post nr 128, Wysłany: 2008-12-14, 21:30   

ok.dzięki

maluta 

Post nr 129, Wysłany: 2009-01-23, 21:12   zajęcie pozalekcyjne

Witam jestem tu nowa!!!
Widzę że podjeliście super temat dla nauczycieli, zastępstwa. U mnie w szkole był kiedyś taki przypadek, że koleżance dano w oikienku zastępstwo, ona bez żadnych pytań sama zapisała sobie tą godziunę jako godz. nadliczbową, dyrekcja trochę się krzywiłą ale jej zapłacono. Teraz natomiast dyrwkcja się scwaniła i poprostu daje nam np: dwie klasy równocześnie, a niekiedy na wychowaniu fizycznym nawet trzy. jak to jest z takimi godzinami. Jak powinniśmy je trzktowac i zapisywać w dzienniku?
Mam jeszcze jedno pytanie. Interesuje mnie sprawa kółek, fakultetów, sks. Czy są to godziny, które wlicza się do etatu? Jeśli tak to czy powinniśmy je mnieć w harmonogramie zajęć sztywno ujęte? to tyle pozdrawiam :lol:

Basso profondo 

Post nr 130, Wysłany: 2009-01-24, 07:28   

Dlaczego nie odmówisz przyjęcia dwóch-trzech klas równocześnie?

marakuja 

Przedmiot nauczania: Przyroda
Post nr 131, Wysłany: 2009-01-24, 09:47   

Cytat:

Cytat:
Jak powinniśmy je trzktowac i zapisywać w dzienniku?

Jeżeli miałaś zajęcia w tej klasie, to musisz wpisać temat w dzienniku. A dyrektorka nie boi się o bezpieczeństwo uczniów przy połączeniu trzech klas? Zresztą wszystko zależy jak liczne są klasy- klasa klasie nierówna.
Cytat:
Mam jeszcze jedno pytanie. Interesuje mnie sprawa kółek, fakultetów, sks. Czy są to godziny, które wlicza się do etatu?

Zbyt ogólne pytanie - zależy od tego ile masz godzin (czy są to godziny wliczane do etetu, czy nadliczbowe) no i kiedy zostały przydzielone Ci te godziny.
Cytat:
Jeśli tak to czy powinniśmy je mnieć w harmonogramie zajęć sztywno ujęte? to tyle pozdrawiam
tak

joannajoanna 

Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Post nr 132, Wysłany: 2009-01-25, 10:02   

Ja mam zastępstwa w trakcie okienka, to nie są płacone :/ Jak są klasy łączone, to też nie są płacone... Czyli robie to z własnego dobra??

marakuja 

Przedmiot nauczania: Przyroda
Post nr 133, Wysłany: 2009-01-25, 10:10   

A czym różni się zastępstwo na okienku od zastępstwa kiedy nie masz okienka? Jest to doraźne zastępstwo, za które należy nam się dodatkowe wynagrodzenie.

joannajoanna 

Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Post nr 134, Wysłany: 2009-01-25, 11:33   

Też mi się tak wydaje, że powinnam mieć płacone. Pracuje od stycznia,więc z wszystkimi przepisami nie zdążyłam się zapoznać. Wszystkie nauczycielki które pracują w tej szkole, mówią mi że to nie płatne, bo ja już chciałam iść do wice, że mam nie wpisane te między okienkami, a one, że to tak nic nie zmieni:/ To co pracuje charytatywnie w tym czasie?? :/ dziwne :/

lukasch

Post nr 135, Wysłany: 2009-01-25, 20:20   

Nauczyciele kochani !!!!! Nie dajcie się rżnąć. KAŻDA godzina dydaktyczna powyżej Waszego pensum przydzielona przez dyrekcję i przepracowana obojętnie kiedy , czy na okienku, czy przed lekcjami czy po nich jest doraźną godziną NADLICZBOWĄ i MUSI być zapłacona. Każdy dyrektor , który mówi Wam , że za takie godziny nie zapłaci łamie kategorycznie prawo. Jeżeli mieliście takie przypadki kiedy pracowaliście bez zapłaty bo dyrektor tak kazał to jedyne i konieczne wyjście do skierować pismo do Sądu pracy. 100 % gwarancji , że będą zwracać niezapłacone wynagrodzenie wraz z odsetkami. Znam takie przypadki osobiście i na Boga , nie dajcie się więcej skubać bo ciężko pracujecie.

PS. Znam również przypadki , że wystarczyło dyrekcji kategorycznie oświadczyć ,że kierujesz sprawę do sądu o zwrot niewypłaconego wynagrodzenia i następnego miesiąca wszystkie zaległe zapłaty były już na koncie nauczycieli. Dyrektorzy dobrze wiedzą , że w sądzie w tej sprawie nie wygrają i tylko narażą OP na dodatkowe koszty. Więc do dzieła.

Odpowiedz do tematu