Zastępstwo doraźne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Basiek70 » 2007-11-16, 18:04

Absolutnie nie znam nikogo kto w takich sytuacjach pisze o urlop bezpłatny... wszedzie jest tak, że moze iść jak znajdzie kogoś kto zrobi za niego. Tylko w naszym zawodzie wiąze się to z kwestią odpowiedzialności w razie jak coś się wydarzy. Specjalnie popytałam koleżanek reprezentujących różne grupy zawodowe, wszystkie odpowiadają to samo. Złamano prawo.... poczytaj to forum, nie płacą za zastępstwa, nie otwierają stażu w terminie, zawierają czwartą umowę na czas określony, zatrudniają niezgodnie z kwalifikacjami krewnych i znajomych królika - tacy dopiero łamią prawo i nic im nie jest i mają się dobrze. Masz rację, na zwolnienie pójdę zeby zrobić badania pracownicze.... bo tak się składa że musi mnie zbadać laryngolog który w przychodni medycyny pracy przyjmuje raz w tygodniu w godzinach kiedy ja jeszcze pracuję. Na bezplatny na pewno nie pojdę, bo to przecież badania zlecone przez pracodawcę. O ile jestem zwolennikiem przestrzegania prawa, to w zakresie jego pewnych wykladni nie da się i już, bo to życie nie kartka papieru. I masz pełne prawo się ze mną nie zgodzić, ale c'est la vie...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

monica
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 15:23

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: monica » 2007-11-16, 20:16

Basiek70 pisze:Skoro uwazają, ze nie masz kwalifikacji, niech Cię nie wysyłają do pracy na danym stanowisku!
Zastępstwo - godziny nadliczbowe - są płatne i masz jak najbardziej do zapłaty prawo. Wysokość stawki zależy od Twojego zaszeregowania.


Masz rację. W zeszłym roku chodziłam na zastępstwa i mój dyrektor przekonywał mnie, że za każdą godzinę zapłaci mi stawkę nauczyciela stażysty, gdyż nie mam kwalifikacji do przedmiotu. Jestem nauczycielem dyplomowanym i sporo bym na tym straciła, bo godzin uzbierało się sporo. Znalazłam przepis w KN i udało się. :D :D :D

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-17, 21:34

Basiek70 pisze: .... poczytaj to forum, nie płacą za zastępstwa, nie otwierają stażu w terminie, zawierają czwartą umowę na czas określony, zatrudniają niezgodnie z kwalifikacjami krewnych i znajomych królika - tacy dopiero łamią prawo i nic im nie jest i mają się dobrze.

no ale to nie jest wytłumaczenie żeby stosować bezprawne zastepstwa "koleżeńskie". A co do "czwartej umowy na czas określony" to nie ma takiego pojęcia w KN. Generalnie tylko stażysta ma umowe na rok, kontraktowy winien miec na czas nieokreślony a mianowany i dyplomowany po spełnieniu warunków winien być zatrudniany na podstawie mianowania. Umowy na czas określony ściśle regulują KN i winno się je zawierać tylko w tych przypadkach wymienionych w KN a nie ma ich dużo..
Basiek70 pisze: Masz rację, na zwolnienie pójdę zeby zrobić badania pracownicze.... bo tak się składa że musi mnie zbadać laryngolog który w przychodni medycyny pracy przyjmuje raz w tygodniu w godzinach kiedy ja jeszcze pracuję. Na bezplatny na pewno nie pojdę, bo to przecież badania zlecone przez pracodawcę.

badania są wykonywane na koszt pracodawcy i nieobecność w pracy z tytułu ich wykonywania jest usprawiedliwiona z zachowaniem prawa do wynagrodzenia co wynika z Kodeksu pracy
Art. 229 § 3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

więc żadnego urlopu bezpłatnego by zrobić badania nie musisz brać

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Basiek70 » 2007-11-17, 23:23

a ten kto za mnie będzie pracował będzie miał zapłacone?
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-17, 23:25

no oczywiście Ty robisz badania a za Ciebie winno być zrobione zastępstwo doraźne

galimek
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-24, 22:44

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: galimek » 2007-11-24, 23:24

Jestem nauczycielem stażystą (pedagogiem) zatrudnionym na 3/4 etatu: 1.czy mogę mieć godziny nadliczbowe? 2. czy zajęcia integracyjne itp. z grupami językowymi (w sumie 4h tygodniowo) powinnam mieć płacone jako za zastępstwa, godziny nadliczbowe ... ?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-25, 14:53

galimek pisze:Jestem nauczycielem stażystą (pedagogiem) zatrudnionym na 3/4 etatu: 1.czy mogę mieć godziny nadliczbowe? 2. czy zajęcia integracyjne itp. z grupami językowymi (w sumie 4h tygodniowo) powinnam mieć płacone jako za zastępstwa, godziny nadliczbowe ... ?

Nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze nie może miec godzin ponadwymiarowych. Nie wiem co ta za godziny masz ale jeśli wynikają z pracy za nieobecnego nauczyciela to winny byc zastępstwa doraźne..

Jeśli są to stałe godziny to winna być dodatkowa umowa o pracę (albo może też włączone do etatu). Tyle, że nie bardzo wiem z jakiego pensum bo nie rozumiem co to są zajęcia integracyjne z grupami językowymi???

reducent
Posty: 14
Rejestracja: 2007-11-25, 12:09

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: reducent » 2007-11-25, 14:59

A moze mi cos doradzicie. Mam 15 godz. biblioteki i jak tylko nie ma jakiegoś nauczyciela to zaraz jestem wysyłana na lekcje!? Już drugi rok nie mam żadnej godz płatnego zastępstwa . A mam tylko w szkole goły etat

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-25, 15:04

reducent pisze:Mam 15 godz. biblioteki .... A mam tylko w szkole goły etat

nie rozumiem jak 15 godz. a jednocześnie etat?
A każde zastępstwo za nieobecnego nauczyciela przydzielone Ci winno byc zapłacone

reducent
Posty: 14
Rejestracja: 2007-11-25, 12:09

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: reducent » 2007-11-25, 15:14

Tak, bo oprócz biblioteki mam 9 godz . przyrody. Dyrektorka twierdzi, że to są zastępstwa w ramach biblioteki

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-25, 15:20

reducent pisze:Tak, bo oprócz biblioteki mam 9 godz . przyrody. Dyrektorka twierdzi, że to są zastępstwa w ramach biblioteki

zatem masz tzw etat łączony. i tu jest ok. natomiast każde zastępstwo przydzielone Ci winno być płatne. Jeśli jest wtedy gdy masz godziny biblioteczne wtedy tak czy inaczej masz płatne a tą biblioteczna winnać odrobić np. zostając godzinę dłużej

reducent
Posty: 14
Rejestracja: 2007-11-25, 12:09

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: reducent » 2007-11-25, 15:23

Nas też tak uczyli na kursie, ale nie mam odwagi żeby takie rozwiązanie podsunąć naszej p. dyrektor - dyktator. Jak nie wierzysz to zobacz na inne posty ,które napisałam. Cieszę się że chociaż tutaj znalazłam stronę , gdzie mogę podzielić się swoimi problemami.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-25, 15:33

Jeśli prenumerujesz czasopismo "Biblioteka w szkole" to pokaż pani dyrektor numer 2 z 2007 r. jest tam ciekawy artykuł o zastępstwach nauczycieli bibliotekarzy. Jeśli nie macie tego czaspisma to napisz do mnie na priv i podaj adres mailowy to prześlę skan artykułu, moze to przekona panią dyrektor, że łamie prawo..jak to mówia kropla drązy skałę :-)
A skoro pracujesz tez w bibliotece to polecam stronę http://www.bibliotekawszkole.pl/forum/index.php

reducent
Posty: 14
Rejestracja: 2007-11-25, 12:09

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: reducent » 2007-11-25, 15:41

Dziekuję. Nie mam tego czasopisma.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-25, 15:51

Kliknij do mnie na priv i podaj maila


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron