zaświadczenie o niekaralności

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-03, 15:01

Płaci nauczyciel bo to on ma przedstawić zaświadczenie o niekaralności by móc zostać zatrudniony

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Yoka » 2008-09-03, 16:40

i jak zwykle zapłacą młodzi naucyciele. Zakończysz staż, kolejna umowa jako kontraktowy i na nowo pójdziesz do sądu po zaświadczenie.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-03, 19:58

Yoka pisze:i jak zwykle zapłacą młodzi naucyciele. Zakończysz staż, kolejna umowa jako kontraktowy i na nowo pójdziesz do sądu po zaświadczenie.

no ale takie są przepisy i to nie tylko dla nauczycieli więc nie widzę wiekszego problemu. W projektach nowelizacji prawa w tym zakresie przewiduje się, że o takie zapytanie będzie wystepował dyrektor ale czy to wejdzie to się okaże.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Yoka » 2008-09-03, 20:09

tak wiem, że to przepisy, ale to trochę śmieszne, bo jak się ma umowę na czas nieokreślony, to właściwie mozna być karanym, bo nikt nie ymaga takiego zaświadczenia, a więc i nie traci się pieniędzy.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-03, 20:17

Yoka pisze:tak wiem, że to przepisy, ale to trochę śmieszne, bo jak się ma umowę na czas nieokreślony, to właściwie mozna być karanym, bo nikt nie ymaga takiego zaświadczenia, a więc i nie traci się pieniędzy.

przepis wszedł w życie teraz wiec dotyczy nowozatrudnianych

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Anita@ » 2008-09-03, 20:23

U mnie w szkole nikt o tym nie słyszał i nikt tego ode mnie nie wymaga:) a też jestem nowozatrudniona w danej szkole. Nawet mówiłam dyrektorowi, że wszedł taki przepis, ale olał to;)

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-03, 20:28

Anita@ pisze:U mnie w szkole nikt o tym nie słyszał i nikt tego ode mnie nie wymaga:) a też jestem nowozatrudniona w danej szkole. Nawet mówiłam dyrektorowi, że wszedł taki przepis, ale olał to;)

to problem dyrka a nie Twój

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: Yoka » 2008-09-03, 20:35

wiem, tylko ,że jak nie masz umowy na czas nieokreślony, to co roku we wrześniu musisz dostarczyć to zaświadczenienie, za które płacisz z własnej ręki, bo podpisujesz kolejną umowę, nieważne że w tej samej szkole. Nowa umowa oznacza wydanie na dzień dzisiejszy 50zł plus odstanie w kolejce w sądzie. Dlatego piszę, zę głównie szarpnie to nauczycieli młodych.

Awatar użytkownika
sskuli
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-10, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: sskuli » 2008-09-10, 22:28

Yoka pisze:(...)głównie szarpnie to nauczycieli młodych.


Mhm... Właśnie mnie "szarpnęło"... :| Jako "nauczyciel młody" zostałem postawiony pod ścianą - "zaświadczenie albo praca - wybór należy do Ciebie - Minister Edukacji Narodowej"... :thumright:
A teraz na poważnie :) Zaświadczenie płacimy z własnej kieszeni, jakiś czas temu płaciły szkoły, teraz nauczyciel sam musi ponieść koszty "manipulacyjne". Za otrzymanie zaświadczenia płaci się 50 zł. Można wypełnić druk ze strony Krajowego Rejestru Karnego i wysłać pocztą. Można załatwić całą sprawę przez Internet, nie ruszając "czterech liter" z miejsca, ale ten luksus kosztuje nas już ok. 100 zł. Wtedy tylko czekamy na zaświadczenie.

Ciekawi mnie jedna rzecz. Jeśli pracuję w miejscu oddalonym mniej więcej 100 km od miejsca zameldowania, to muszę dobijać się o owo zaświadczenie w miejscu zameldowania, czy w dowolnym miejscu naszego wspaniałego kraju?

Pozdrawiam Grono :)

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: whiteeye » 2008-09-11, 15:03

sskuli pisze:Ciekawi mnie jedna rzecz. Jeśli pracuję w miejscu oddalonym mniej więcej 100 km od miejsca zameldowania, to muszę dobijać się o owo zaświadczenie w miejscu zameldowania, czy w dowolnym miejscu naszego wspaniałego kraju?

CHĘTNIE TEŻ SIĘ DOWIEM :)

Awatar użytkownika
eoine
Posty: 49
Rejestracja: 2007-09-10, 20:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: eoine » 2008-09-11, 16:18

Wniosek należy złożyć w najbliższym sądzie okręgowym. Jeżeli nie masz w pobliżu takowego, to w sądzie rejonowym kupujesz znaczek sądowy za 50 zł i pobierasz druk (ewentualnie drukujesz go sobie ze strony Ministerstwa) i wysyłasz poleconym do sądu okręgowego lub do Warszawy do Biura Informacji KRK. I czekasz na pisemko zwrotne.

Awatar użytkownika
sskuli
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-10, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: sskuli » 2008-09-11, 19:25

eoine pisze:Wniosek należy złożyć w najbliższym sądzie okręgowym.

Nadal jednak nie wiem, czy "najbliższy sąd" ma być bliski miejscu zamieszkania, czy miejscu pracy :wink: Chyba,że to obojętne :P
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: ann » 2008-09-11, 19:56

sskuli pisze:
eoine pisze:Wniosek należy złożyć w najbliższym sądzie okręgowym.
Nadal jednak nie wiem, czy "najbliższy sąd" ma być bliski miejscu zamieszkania, czy miejscu pracy :wink:

Może pobytu? ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
sskuli
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-10, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: sskuli » 2008-09-11, 22:43

Może... :roll: Moje miejsce "pobytu" ogranicza tylko się do dwóch województw :wink:

Odpowiedź znalazłem na stronie ministerstwa sprawiedliwości:
(http://www.ms.gov.pl/krk/krk.php)

Zasady uzyskiwania informacji z Krajowego Rejestru Karnego.

Informację z Krajowego Rejestru Karnego (w tym tzw. zaświadczenie o niekaralności) można uzyskać:
- w Biurze Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego,
- w Punktach Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego przy sądach powszechnych na
terenie kraju
.


Strona MS oferuje także druki zarówno dla pojedynczych osób jak i dla podmiotów zbiorowych, oraz wyszczególniony wykaz punktów informacyjnych KRK (http://www.ms.gov.pl/krk/punkty_krk.rtf).

Pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: zaświadczenie o niekaralności

Postautor: nadia » 2008-09-12, 14:27

A co w przypadku jeżeli jesteśmy karani za przestępstwo popełnione nieumyślnie? Czy ktoś będzie nam stwarzać problemy podczas zatrudnienia?


Wróć do „Prawo oświatowe”