Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zaświadczenie o niekaralności
Autor Wiadomość
Agri 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: mazowieckie
  Post nr 76, Wysłany: 2009-07-28, 14:46   "Zapytanie o udzielenie informacji o osobie"

Witam,
Od roku jestem nauczycielką przedszkolną. Do tej pory pracowałam w punkcie przedszkolnym. Od września rozpoczynam pracę jako stażystka w przedszkolu państwowym i już na wstępie mam problem z wypełnieniem druczku, który jest potrzebny by otrzymać zaświadczenie o niekaralności :( Jest to jak w tytule: "Zapytanie o udzielenie informacji o osobie" a problem mam z punktem "11. Wskazanie postępowania, o którym mowa w art. 6 pkt. 4-6 i 8-10 ustawy z dnia 24 maja
2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz.U. Nr 50, poz. 580 z poźń. zm.), w związku z którym zachodzi potrzeba uzyskania informacji o osobie ........ "

Czy ktoś wie może co należy tam wpisać? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
 
 
[student]Justyska87 

Przedmiot nauczania: Historia
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: dolnośląskie
Post nr 77, Wysłany: 2009-07-28, 15:04   Re: "Zapytanie o udzielenie informacji o osobie"

problem mam z punktem "11. Wskazanie postępowania, o którym mowa w art. 6 pkt. 4-6 i 8-10 ustawy z dnia 24 maja
2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz.U. Nr 50, poz. 580 z poźń. zm.), w związku z którym zachodzi potrzeba uzyskania informacji o osobie ........ "


Witam:) Ja miesiac temu załatwiałam to zaświadczenie. Punkt 11 zostaw nieuzupełniony(mi tak kazała zrobić Pani w urzędzie). W punkcie 12 zaznacz 1,a w punkcie 13 wpisz karalność. Informacje te sa wiarygodne, gdyż mam właśnie przed sobą to zaświadczenie;)

Pozdrawiam:)
 
 
Agri 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: mazowieckie
Post nr 78, Wysłany: 2009-07-28, 15:18   

Bardzo dziękuję za pomoc :D
 
 
katty 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Wiek: 30
Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 435
Skąd: mazowieckie
Post nr 79, Wysłany: 2009-07-29, 09:16   

A ja się zastanawiam, czy to zaświadczenie trzeba dostarczać co roku? Tzn. obecnie mam umowę do końca sierpnia, będę podpisywać kolejną, czy muszę dostarczyć jeszcze jedno zaświadczenie?
 
 
annek 

Przedmiot nauczania: geografia, przyroda
Wiek: 33
Dołączyła: 27 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Mazowsze
Post nr 80, Wysłany: 2009-07-29, 09:30   

W mojej poprzedniej pracy, koleżanki, które były w takiej sytuacji jak Twoja, dostarczały kolejne zaświadczenie.
 
 
Mag 

Wiek: 30
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 68
Skąd: Wielkopolska
Post nr 81, Wysłany: 2009-08-24, 19:28   

Ciekawi mnie czy w szkole zostawiamy oryginalne zaświadczenie czy wystarczy ksero?
 
 
Yoka 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Wiek: 44
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 1021
Skąd: dolnośląskie
Post nr 82, Wysłany: 2009-08-25, 06:14   

oryginał
 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4836
Post nr 83, Wysłany: 2009-08-25, 08:25   

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 28 maja 1996 r.
w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika.


§ 1.
3. Pracodawca przechowuje w aktach osobowych pracownika odpisy lub kopie składanych dokumentów. Pracodawca może żądać od pracownika przedłożenia oryginałów tych dokumentów tylko do wglądu lub sporządzenia ich odpisów albo kopii.
 
 
Martuska11 

Przedmiot nauczania: Informatyka|*|Matematyka
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 36
Skąd: wielkopolskie
Post nr 84, Wysłany: 2009-08-25, 11:39   

A jak długo ważne jest takie zaświadczenie??
 
 
Martuska11 

Przedmiot nauczania: Informatyka|*|Matematyka
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 36
Skąd: wielkopolskie
Post nr 85, Wysłany: 2009-08-25, 13:36   

Na moim nie jest napisane :?
 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4836
Post nr 86, Wysłany: 2009-08-25, 14:32   

A nie jest czasem tak, że takie zaświadczenie jest ważne nie przez jakiś czas, tylko "na określony dzień"?

Uważałabym to za logiczne - w zaświadczeniu wystawionym z datą dzisiejszą jest wpis, że nie byłaś karana, ale - jeśli sytuacja się zmieni - w zaświadczeniu wystawionym choćby tydzień później będzie wpis, że byłaś karana.

Zatem "ważność" takiego zaświadczenia powinien chyba na bieżąco "weryfikować" (w sensie obserwować otoczenie, słuchać itp.) dyrektor. Jeśli będzie miał jakieś podejrzenia, powinien poprosić o dostarczenie aktualnego zaświadczenia. Moim zdaniem.
 
 
Martuska11 

Przedmiot nauczania: Informatyka|*|Matematyka
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 36
Skąd: wielkopolskie
Post nr 87, Wysłany: 2009-08-25, 14:48   

Nie byłoby to logiczne, bo dyrektor może chcieć co tydzień, co miesiąc... takie zaświadczenie a ono kosztuje nie mało i szkoła tego nie opłaca!
 
 
Yoka 

Przedmiot nauczania: Język angielski
Wiek: 44
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 1021
Skąd: dolnośląskie
Post nr 88, Wysłany: 2009-08-25, 15:08   

pani w sądzie mi powiedziała, że jest ważne 6 miesięcy.
 
 
Mag 

Wiek: 30
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 68
Skąd: Wielkopolska
Post nr 89, Wysłany: 2009-08-25, 15:46   

edzia napisał/a:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 28 maja 1996 r.
w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika.


§ 1.
3. Pracodawca przechowuje w aktach osobowych pracownika odpisy lub kopie składanych dokumentów. Pracodawca może żądać od pracownika przedłożenia oryginałów tych dokumentów tylko do wglądu lub sporządzenia ich odpisów albo kopii.


Cudownie, serdecznie dziekuję za artykuł.
Niestety w mojej szkole nie przestrzega sie prawa
i na pewno będą ode mnie rządali oryginał.
Dostaną ksero.
 
 
Martuska11 

Przedmiot nauczania: Informatyka|*|Matematyka
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 36
Skąd: wielkopolskie
Post nr 90, Wysłany: 2009-08-25, 17:47   

Yoka napisał/a:
pani w sądzie mi powiedziała, że jest ważne 6 miesięcy.


Ooo, dziękuję :)

Tzn że w ciągu roku szkolnego trzeba mieć dwa takie zaświadczenia i zapłacić za nie łącznie 100 zł, bo nikt tego nie pokrywa??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



login
hasło
 
   Program druk świadectw



Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej