Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: renati23
2008-09-28, 07:53
Hospitacje
Autor Wiadomość
Paweł Ł.

Post nr 76, Wysłany: 2008-11-27, 06:32   

miwues napisał/a:
Paweł Ł. napisał/a:
Jaki to niby uzasadniony przypadek może być?

Jeżeli niezaplanowana obecność osoby trzeciej mogłaby w ocenie nauczyciela uniemożliwić osiągnięcie zaplanowanych celów lekcji. Na przykład chodzić może o zajęcia, na których uczniowie rozmawiać będą z nauczycielem o swoich bardzo osobistych sprawach.

jakaś podstawa prawna, która zakazuje przebywania dyrektorowi w tym czasie na owej lekcji?

http://www.freerice.com/index.php

Basso profondo 

Post nr 77, Wysłany: 2008-11-27, 08:44   

To wynika z konstrukcji prawa oświatowego. To nauczyciel decyduje wiążąco o każdym elemencie lekcji, bo też to on ponosi za cele tej lekcji całkowitą odpowiedzialność.

Każdy obserwator jest zawsze "ciałem obcym".

gojanek 

Przedmiot nauczania: Inne
Post nr 78, Wysłany: 2008-11-27, 22:07   

Artykuł 4 Rozporządzenia o nadzorze wyklucza możliwość ingerencji osób postronnych w proces dydaktyczno-wychowawczy odbywający się w czasie hospitowanej lekcji. Starsze rozporządzenie dopuszczało obecność metodyka (lub nauczyciela tej samej specjalności) na hospitacji, ale tylko z inicjatywy hospitowanego nauczyciela.

pani.bożenka 
Bożenka

Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Post nr 79, Wysłany: 2009-04-08, 18:05   

Prośba moja dotyczy czegoś takiego: W mojej szkole na hospitacje wpada się bez zapowiedzi, w trakcie prowadzonych zajęć próbuje się przeszkadzać, po zajęciach egzaminuje się z zasad metodyki i oligofrenopedagogiki, a na zakończenie wystawia cenzurkę dzieje się tak kilka razy w roku szkolnym (jestem mianowana), ponadto żąda się ode mnie dostarczania osobiście konspektów do dyr ( w szkolnictwie pracuję 16 lat). A poza tym, mam problemy z chodzeniem (jestem po operacji i mam niesprawna nogę)a dyr każe mi (jako jedynej w szkole!) meldować się przed zajęciami osobiście wdrapując sie na 3 piętro.... Co ja mogę zrobić, skoro o rozmowach żadnych ona nie chce słyszec???
plisss :?:

krg54 

Post nr 80, Wysłany: 2009-04-08, 22:10   

Aż sprawdziłam dwa razy, czy ten post nie pochodzi z 1 kwietnia! Większych bzdur nie słyszałam jak długo żyję! Moja droga, czy Ty nie widzisz, że ona Cie mobbinguje? Gdzie są Twoje związki? Dlaczego nie opowiesz o sprawie wizytatorowi? Dlaczego pozwalasz sobą pomiatać? Po prostu raz się postaw okoniem! Sprowadź jej jakąkolwiek kontrolę, ale tak, żeby wiedziała, że to Twoja sprawka! Zaraz zobaczysz, że zacznie się z Tobą liczyć! Ale oczywiście Ty musisz być w zgodzie ze wszystkimi przepisami, żeby nie mogła Ci czegoś zarzucić. Poczytaj trochę przepisów i zacznij działać kobieto!

Odpowiedz do tematu